Charvel / Jackson Başlığı

jacksonke1 demiş ki:
Şu an bu gitarın sap ayarı gitmiş durumda %90 :) Yazık, hic öyle sapa baskı yapacak şekilde gitar dayanır mı bi yere 8O

Abi gitarlar öyle üfleyince sap ayarı bozulacak şekilde üretilseydi insanlar turneye gidemezlerdi :) Ülke ülke dolaşıp ne şartlardan geçiyor o gitarlar.. Ayrıca gitar standlerinin çoğu gitarın ağırlığının büyük kısmı sapa verilecek şekilde tasarlanıyor, onun için gitarı bir yere dayamakla sap ayarı bozulmaz.. Floyd rose ile bir adet dive bomb yaptığında sapa çok çok daha fazla artı yük biniyor ama sap ayarı hatta akordu bile bozulmuyor di mi ? :)

Haklısındır da Berkay, ustaya götürmüştüm, öyle demişti bana da :) sapa dogru dayama falan demişti, sapa sürekli yük biniyor sap ayarı gider uzun süre kalınca demişti.

SiLeNoZ demiş ki:
E koltuğa dayayıp 1-2 gün bırakırsan sap kayabilir.

Koltuğa sen otursan 1 gün ve kalkmasan, belin ağrımaz mı ? :p
Benzetme alakasız biraz :)
Süresinide artık bilmiyorum 1 gün mü kalsa bişey olur- bi kac saat mi .. Şurdan da örnek vererek söyliyeyim . sap yarı yaptırdım 1 hafta olmustu, kardeşimin arkadası gelip gitar eline almıs, ve standa geri koymamıs, cekyatın koluna dayamıs öyle ce bırakmıs gitarı, saat 1 den 5 e kadar, geldigimde cıldırdım öyle görünce, kontrol ettim, teller cızırdadı vs. sap ayarı gitmişti ..;)

İmkansız :) Sen önceden dikkat etmemişsindir tellerin cızırdıyor olmasına.. Sap ayarı dediğin şey sapın içindeki demirin sıkılıp gevşetilmesiyle yapılıyor ve koltuğa dayamakla demir eğilmez... Belki sapla gövdeyi birleştiren vidalar gevşektir "belki" o yüzden olmuştur.

Dediklerinin hepsini kontrol ettim Berkay :) Sap ayarı yaptırmamın nedeni de zaten tellerin cızırdamasıydı, telleri uzaklastırdıgım halde hemde, yaptırdıktan sonra cızırdamıyordu .Benim ki istisna olsa gerek yada başka bişey :)

Şimdi...

Sapın trusrod ayarı ile düzeltilebilecek yeri özellikle ilk 7 perdedir. Atıyorum 20. perde eğer cızlıyorsa onu trusrod u sıkıp gevşeterek ayarlayamazsın.

Tabi gitarın cızlamaya başladı dediğin fretleri koltuğa yaslanan kısım civarındaki fretler mi? Bir de sap ayarının (aslında ayarın değil de sap ağacının ve tuşenin) sıcaklık değişimi, rutubet vs gibi etkilerden epey etkilendiği malum.

Ben mesela daha 1 hafta kadar önce gitarın fretlerini değiştirdim. İlk başta taş gibiydi gitar. Ancak akortta da çok ciddi bir değişim olduğu için sap ayarının oturması gerektiğini bildiğimden bu kaymak gibi gitar durumunun çok kalıcı olmayacağını biliyordum :) Derken bugün bir baktım sap gitmiş arkaya. Gitar buzuki olmuş. Hemen bir ufak ayar vs kendine geldi yine.

SiLeNoZ demiş ki:
Şimdi...

Sapın trusrod ayarı ile düzeltilebilecek yeri özellikle ilk 7 perdedir. Atıyorum 20. perde eğer cızlıyorsa onu trusrod u sıkıp gevşeterek ayarlayamazsın.

Tabi gitarın cızlamaya başladı dediğin fretleri koltuğa yaslanan kısım civarındaki fretler mi? Bir de sap ayarının (aslında ayarın değil de sap ağacının ve tuşenin) sıcaklık değişimi, rutubet vs gibi etkilerden epey etkilendiği malum.

Ben mesela daha 1 hafta kadar önce gitarın fretlerini değiştirdim. İlk başta taş gibiydi gitar. Ancak akortta da çok ciddi bir değişim olduğu için sap ayarının oturması gerektiğini bildiğimden bu kaymak gibi gitar durumunun çok kalıcı olmayacağını biliyordum :) Derken bugün bir baktım sap gitmiş arkaya. Gitar buzuki olmuş. Hemen bir ufak ayar vs kendine geldi yine.
Sıcaklık değişimi falan doğru olabilir, haklısın, zaten nemli bir yerde oturuyoruz deniz var burda sonucta .. Telleri takıyorum ertesi gün pas icinde .. Uyuz bi durum tabi :) 20. perde falan degil ya tabi ki onu sap ayarı gidermez. 7. perdeden öncekiler bile cızlıyor, hemde su an telleri baya uzaklastırdım üstelik klavyeden .Daha ne yapayım dedim anasını satiyim .Götürcem adam gibi bis ap ayarı yaptırmaya. 5-6 aydır götürmedim zaten. Rahat takılınmıyor böyle olunca işte gitarla.

ya bu sıcaklık farkıyla gitarın zortlamasını yazın nasıl önleyebiliyosunuz ben yazın korkuyorum 93 yapımı bi rr var bende eski de alet neck thru sapı atmasın?

güneşin altında bırakmazsın herhalde öğle sıcağında, kolay kolay etkilenmez uçuk sıcaklık farkı olmadıkça, yani belki çok ufak oynamalar olur mevsim değişikliği nedeniyle, gerçi ağaç bu durup dururken bile esneyebiliyor, ki benim başıma geldi fret tesfiyesi gerekti, ama korkacak bişey yok, case de muhafaza edersin için rahat olur.

Youtube da Jackson dkm vidyolarını izledim pek de beklediğim şeyleri göremedim açıkçası.Sahip olduğum cort kx1 i satıp yurt dışından dk2m düşünüyordum.
Amerika'da cort kx1 550$ ise dkm 600$.Türki
ye şartlarına göre fiyat açısından kx1 alacak biri alternatif olarak dk2m düşünemiyor malesef.Yani yurt dışında dk2m alanlar ilk gitarını almış çok deneyimli olmayan kullanıcılar buradaki kx1 sahipleri ile karşılaştırılır.

Bunun yanında Randall rg50tc denilen amfi vidyoları muhteşem eğer kullanabileceğim sesini açabileceğim bir yer olsa kesinlikle düşünürdüm.

Öncelikle, Laylaylom'dan parasını veya gitarını alamamış tüm arkadaşlara geçmiş olsun diyorum. Benim Jackson üstadlarına ve kullananlara bir sorum olacak. KE 3 nasıl bir gitardır? Bildiğim kadarıyla şu anda sadece Japonya'da üretiliyor (Önceden başka biryerde de üretiiyor muydu bilemiyorum) (Gereksiz bilgi de veririm, ne yapayım bazen tutamıyorum kendim :D ) . Yaz aylarında Amerika'dan almayı düşünüyorum, ancak hala kararımı veremedim. Sizce KE 3 alınası bir gitar mıdır? Ya da aynı fiyat aralığında neyi tavsiye edersiniz? Aslında şekilli gitarları pek sevmem, ancak Marty Friedman'den dolayı bir zaafiım var Kelly'ye. :D Yaptığım müzik türünü hiç sormayın, çok karışık çünkü :). Ağırlıklı olarak hard rock yapıyorum diyebilirim ama. Yardımlarınız için çok sağolun şimdiden.

www.imgloadtr.com
[/URL][/img]
www.imgloadtr.com
[/URL][/img]

Arkadaşlar bu pro serisinin hangi gitarı ve 2. el fiyatı nedir?

Ben gitarı görmedim arkadaş fotoğrafını gönderdi sadece,300 lira fiyat verdi bi denedikten sonra almayı düşünüyorum,seri nosunu sormam gerek galiba?

eğer gitar tamamen ölü değilse(sap atmadıysa, gövde çatlamadıysa vs) ve herhangi bir sahtekarlık yoksa(başka model ile parça değişimi) 300 lira üzerinde professional yazan bir jackson için harika bir fiyat.

seri no sormamın sebebi ilk iki numarasına göre üretildiği dönem hakkında yaklaşık bir tahmin yürütülebilir, ancak asla tam tarihi belirlenemez. önemli olan 7 basamaklı olması ve 9 ile başlaması.

bu arada bu tarz bir gitarı ilk kez görüyorum, ortada beyaz nokta inlayli jackson pro. eğer gitardan anlıyorsan dene, rahatsa, beğenirsen de direk al :)

teşekkürler yardımcı olduğun için,gitarda herhangi bi sorun olmadığını biliyorum başka deniyen arkadaşlar söylemişti,sadece bakıma ihtiyacı varmış.içimi oldukça rahatlattın ibanez rg 320 endonezyadan sonra bu oldukça iyi olabilir benim için :D

Geri