Charvel / Jackson Başlığı

halilpazarlama demiş ki:
şimdi sen o adrian modelini al aynı anda hatun yap sonra yine derin mevzular olsun , gitar sende kötü hatıralar bıraksın sende bana sat :) ben sana yeni birini bulurum :D

Aman abi nazar değmesin iyi gidiyoruz hanımla ya :D

Sevgili Progssiva keşke nakit yönlendirmeni duruma göre yapsaydın. Bak Reddiye var forumda carvin dc200 satın almıştı. Ben ilanı 1 ay sonra fark etmişim, tabi o sırada para da var çok üzüldüm kaçırdığıma. Sonra Reddiye satılığa çıkardı gitarı bu sefer ben yoğun bir nakit ihtiyacı içine girdim. Malum yaş büyüyor ufaktan işleri ele alıyorum, işi büyütme çabaları falan derken para lazım derken tabi işte böyle durumlar ortaya çıkıyor :/

OKUYUN DOSTLAR !!!
Klavye rosewood ve üzerinde ağacın doğal yapısından kaynaklanan bazı çok ufak milimetrik oyuklar var. Bu normal fakat bendeki o oyukların rengi beyaz. Şu linke fikir vermesi için şu resime bir gözatabilirsiniz

http://www.lizzydaymont.com/images/jazz/PurpleJazzV/purplejazzV_pauferro5_opt.jpg

Burda görülen siyah renkli küçük oyukların benim gitarda beyaz renkli olduğunu düşünün. Gitarımı 2.el aldım, 5 yıllık japon jackson dx10d. Limon yağı kullandım, planet waves klavye temizleyici hydrate kullandım, pamukla bile denedim ama bu beyaz renkler geçmedi. Bu durum normal mi sizce? Normal degilse ne yapmak gerekir. yardımcı olursanız sevinirim.

Usta limon yağı yapıyor onları. Planet waves kullanmıştım eskiden, gül ağacının gözeneklerinde beyaz partiküller oluşmaya başlayınca bıraktım. Başka marka dene.

Eit: Hiçbir zararı ve olumsuz etkisi yoktur.

Arkadaşlar şu anda zuhal müzikte segilenmekte olan Jackson SL2H MAHQ modeli gitar çok acaip derecede aklıma takılmış durumda. Şu an alabilecek param yok ancak ilk fırsatta bu gitardan edinmek istiyorum. Gitarın neck-thru birleşim, Seymour Duncan manyetik ,burnt cherry sunburst olması ve üzerinin quilted maple kaplı olması rüyalarıma girmesine sebep oluyor :)

Siz ne dersiniz bu gitar için?

Gitar olur para olmaz, para olur gitar olmaz durumu yaşanır da para geçtiğinde elime bu gitara sahip olamazsam çok üzülücem.

Ayrıca amerikadaki online müzik alışveriş sitelerine bakıyorum da bu şekilde quilted maple kaplama modelini göremiyorum. Amerikada da mı zor bulunuyor acaba bu alet?

Bir de ESP Horizon ile bunu karşılaştırsanız hangisini seçerdiniz?

Son olarak canavar budur arkadaşlar ;

http://www.jacksonguitars.com/products/products.php?group=Select-Series&page=1&product=2804073815

swaIIowed demiş ki:
Arkadaşlar şu anda zuhal müzikte segilenmekte olan Jackson SL2H MAHQ modeli gitar çok acaip derecede aklıma takılmış durumda. Şu an alabilecek param yok ancak ilk fırsatta bu gitardan edinmek istiyorum. Gitarın neck-thru birleşim, Seymour Duncan manyetik ,burnt cherry sunburst olması ve üzerinin quilted maple kaplı olması rüyalarıma girmesine sebep oluyor :)

Siz ne dersiniz bu gitar için?

Gitar olur para olmaz, para olur gitar olmaz durumu yaşanır da para geçtiğinde elime bu gitara sahip olamazsam çok üzülücem.

Ayrıca amerikadaki online müzik alışveriş sitelerine bakıyorum da bu şekilde quilted maple kaplama modelini göremiyorum. Amerikada da mı zor bulunuyor acaba bu alet?

Bir de ESP Horizon ile bunu karşılaştırsanız hangisini seçerdiniz?

Son olarak canavar budur arkadaşlar ;

http://www.jacksonguitars.com/products/products.php?group=Select-Series&page=1&product=2804073815
Forumda obican bir aralar senin bahsettiğin sl2h mahq için canavar dediği için aklıma takılmıştı ve yolum düşmüşken biraz inceleyeyim dedim. Tabiki işim olduğu için merak ya çok fazla ilgilenemedim. Yaklaşık 5-6 dk lık görüşüme göre gitar cidden çok çok iyi ayrıca benzer desen icra eden maple lar gibi yakından bakınca sönük değil fena cidden canlılığı var ki gitarda da herhangi bir kusur bulamadım. Parasını hakeder mi diye sorarsan türkiye koşullarındaki fiyatları gözününe alırsak fazlasıyla hakediyor.

Dipnot: ESP Horizan mı JACKSON SL2H MAHQ mu?
Okumamış olayım tabiki jackson, şakacı seniii :)))

Biraz araştırınca üzeri flamed maple kaplama olan modeliyle amerikada aynı fiyatta olduğunu öğrendim bu gitarın (2400$) . Ebay de 2. elini kovalamak lazım ama işte quilted maple sanırım pek düşmüyor piyasaya :) Türkiye fiyatına gelirsek de zuhal müzikte bana nakitte 4200 tl dediler. Tabi bunun daha pazarlığı var :)

Yani diyeceğim o ki yurtdışından forumdan arkadaşlarla getirtmeye kalksak onlar da bi 200$ istiyor, etti 2600$ o da 3900tl yapar ki bu durumda zuhal müzik de uygun bir fiyata satıyor denebilir bu aleti.

Son olarak merak ettiğim bişey daha var ki o da SL2H nin SL1 den daha pahalı olması. Acaba neden dolayı olabilir bunun sebebi. Mantık olarak SL1 daha fazla ton aralığına sahip olduğundan daha pahalı olabilirdi ama SL2 nin tabiri caizse gölgesinde kalmış fiyat konusunda :)

13750_207619106743_91043496743_3666609_1683436_n.jpg

13750_207619101743_91043496743_3666608_2375184_n.jpg

List Price: $5,499.99
Price: $3,599.99

Jackson Custom Shop Pablo Santana Soloist, Anime Graphic, 2009 Winter NAMM Showpiece s/n J7347

Öhöm... Ciddi yaklaşayım ben konuya :)

Pablo Santana Soloist bu. Yani nedir? Carved Top tabir edilen, bombeli bir üst yüzeyi vardır, öyle strat gibi kol dayama yeri falan yoktur. Ayrıca sap bağlantı şekli de farklıdır, ince perdelere erişimi daha rahattır.

Seksi resimleri için:

http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=320475306650

Bir ara vakit bulsam ciddi ciddi uzun bir yazı yazacağım Jackson Soloistlerle ilgili, USA Soloistlerde farklı yıllarda görülen 3 farklı sap bağlantı tipi, Shannon Soloist, Pablo Soloist tipi tipler üzerine vs. Zaman ayırmak gerek tabi..

Custom Shop'dan sipariş edebilecğein veya zaman zaman limited edition olarak piyasaya çıkan kendi modelleri var evet, yukarıdaki de bunlardan biri. Shannon Soloist ise kabaca 87 öncesi Soloistlerin Reissue'sı sayılabilir, sap bağlantısı, sap-gövde ve kafa açıları farklıdır, 2 humbuckerlıdır ve 3 way toggle ile gelir. Floyd ise non-recessed tiptedir. Gerçi sanırım HSS modelleri de var.

007-Grover%20Jackson%20Soloist.jpg

Bu Shannon, ve haliyle 90 öncesi dönem Soloist

sl1neck.jpg

Bu 1991 SL1, bildiğim kadarıyla 90-95 arası böyle üretildi, gerçi bitiş tarihinden tam emin değilim hala.

jackson-custom-shop-soloist-dancer9.jpg

Bu ise son durum

sl3mgasb12.jpg

Bu ise SL3, dikkat ederseniz son ikisine benziyor ancak kesinlikle farklı.

Jackson%20USA%20Custom%20Shop%202010%20NAMM%20Pablo%20Cut%20Soloist-7%20%207-String%20Electric%20Guitar.jpg

Bu da 7 telli bir Pablo-cut Soloist. Dikkat ederseniz alt boynuzun arkası da güzelce traşlanmış.

Obican hocam bu bağlantıların avantajları ve dezavantajları konusunda ingilizcesi yeterli olmayan bendenizi aydınlatırmısın lütfen zaman bulduğunda. İlgin için şimdiden teşekkür ederim

Geri