Charvel / Jackson Başlığı

Benim gitarımın sabit köprülü olanı.. Floyd Rose taklitlisini (!) ben çok seviyorum bana nice gitardan çok daha rahat geliyor, belki ilk gitarımdır lagalugası olabilir ama ne LTD400'de ne de Jem'de rahat edebildim, LTD olanın harflerini hep unutuyorum ama 400 işte :p ..

masterofpuppetsasd demiş ki:
DAVE_MUSTAİNE_64 ÖZELLİKLE SENDEN YARDIM BEKLİYORUM

http://www.jacksonguitar.org/index.html

http://www.jacksonstars.com/top.html

bu iki sitede japon yapımı jacksonlar gösterilmiş.bu gitarlar nedir ne değildir.japon custom shop varmıdır.kısaca bu gitardaki gitarlara benzer bişey yaptırabilmek için ne yapmalı...

bilgisi olanlar paylaşırsa sevinirim ;)

Caner'in de söylediği gibi Jackson stars sadece Japonya içi için gitar üreten bir firma. Esasında yurtdışına satış yapmamak amacıyla kurulmuş fakat eğer iletişime geçersen sana gitar yollayabiliyorlar..

Firmanın adının Jackson Stars olmasının sebebi Japonya'da zaten Jackson ismiyle kurulmuş başka bir firmanın (galiba ilaç ya da ampul :mrgreen: fimrasıydı tam olarak hatırlayamıyorum :mrgreen: )

Semi-custom ve bildiğimiz custom opsiyonları var :) Semi custom için belirli sınırlamaları var işte bir modelin bilmemnerelerini değiştirebilirsin ama bilmemneresini değiştiremezsin gibi.. Japonya'da yaşayanlar için çok süper bir fırsat fakat yurtdışı için pek de karlı olmuyor. Avrupa'dan bir elemanın Rr-J2sp'si var 1600 eoru'ya mal olduğunu yazmıştı. Amerikan özelliklerinde bir gitar da olsa JAckson stars logolu Japonya yapımı bir gitar için bence çok cazip bir fiyat değil.. Amerikanlardan belki hiç bir farkı yoktur fakat aynı paraya Amerikan alabilecekken Japon olanı ben şahsen tercih etmem :)

TELLY isimli telescastera benzer bir kasa gördüm sitede:p kelly , telly...

183as.jpg

Bu arada alakasız olabilir ama Bende ki ke1 hastalığı yüzünden LLL yi aradım bi bayan cıktı ,dedim ee ben Jackson Ke 1 modelinin elinizde olup olmadığını soracaktım dedim,Kadın aynen böyle;
ee ke 1 Custom Shop bir gitar , sipariş üzerine getrebiliriz (devam ediyor konuşmaya ben daha birşey demedim sormadım:)) eğer nakit öderseniz indirimde yaparız :D Eheh gerçekten bulabilirlermi ke 1i Fiyatı söylemedi ama tekrar arıycam dedim fiyat için ,kadın hemen zaten ücrete girdi ,indirim ,nakit vs. :))

arkadaşlari gitarımın( dk2 ) köprü manyetiğini upgrade etmek üzereyim. 80ler heavy metal çalıyorum. hangi manyetiği almalıyım sizce dk2 ye?

not: bunu manyetikler topic ine açsam daha iyi olurdu heralde ama orda pek dikkat çekeceğini sanmıyorum yanlış mı oldu?

DaveMustaine_64 demiş ki:
Ke-1'ler artık üretilmiyor :)
Berkay abi valla işte bilmyrumda kadın getiririz dedi ala ala dedim :)
bir arkadaşta var ke 1,buralarda dolaşıyor kendisi :) ,cok istiyrm yaw acaib bi hastalık bendekide ,bu Marty F. ye olan hayranlığımdan değil sadece,gitarın tonları harika,varmı satcak bana ke 1 ini :D varsa tabi eheh.

cavernosum demiş ki:
01 demiş ki:
Arkadaşlar Jackson DKMGT nasıl bir gitardır?Kullanan varmı aranızda?
Kimileri övüyor kimileri yerden yere vuruyor,nedir bu DKMGT olayı?
DKMGT güzeldir. Zaman zaman özlediğim eski bir gitarımdır. Öyle yerden yere vurulacak bir gitar değil kesinlikle. Kim yerden yere vuruyormuş şaşarım hatta. Sapı çok rahattır. (Kime göre? Bana tabii ki) Arch top olması sebebiyle ayrı bir karizması vardır. Kimileri EMG HZ'leri beğenmez, ben de bayılmıyordum belki ama "ıyyy manyetiğe bak, üğğrenç" denemez. Bayılanlar da var. Benim için yeterliydi. Zevkinize göre bir kombinasyon oluşturursunuz ömürlük gitar olur.

Gerçi yenileri 81/85'le geliyor o da ayrı mevzu ama, gitar iyidir yani.

Berkay ında değerli fikirlerini aldım gitar konusunda,sanada ayrıca teşekür ederim ;)

01 demiş ki:
cavernosum demiş ki:
01 demiş ki:
Arkadaşlar Jackson DKMGT nasıl bir gitardır?Kullanan varmı aranızda?
Kimileri övüyor kimileri yerden yere vuruyor,nedir bu DKMGT olayı?
DKMGT güzeldir. Zaman zaman özlediğim eski bir gitarımdır. Öyle yerden yere vurulacak bir gitar değil kesinlikle. Kim yerden yere vuruyormuş şaşarım hatta. Sapı çok rahattır. (Kime göre? Bana tabii ki) Arch top olması sebebiyle ayrı bir karizması vardır. Kimileri EMG HZ'leri beğenmez, ben de bayılmıyordum belki ama "ıyyy manyetiğe bak, üğğrenç" denemez. Bayılanlar da var. Benim için yeterliydi. Zevkinize göre bir kombinasyon oluşturursunuz ömürlük gitar olur.

Gerçi yenileri 81/85'le geliyor o da ayrı mevzu ama, gitar iyidir yani.

Berkay ında değerli fikirlerini aldım gitar konusunda,sanada ayrıca teşekür ederim ;)
Bir daha bu başlıkta kimseye cevap yazmayacağım zaten, Berkay varken bizim cevapları sallayan olmuyo :LOL:

IsKeLeToR demiş ki:
bir arkadaşta var ke 1,buralarda dolaşıyor kendisi :) ,cok istiyrm yaw acaib bi hastalık bendekide ,bu Marty F. ye olan hayranlığımdan değil sadece,gitarın tonları harika,varmı satcak bana ke 1 ini :D varsa tabi eheh.
Tamam dostum KE-1 istiyorsun da öyle bir modeli bundan sonra yapamaz ki Jackson artık Marty Friedman Ibanez'le çalışıyor bildiğim kadarıyla. O gitarın aynısını (imzasız olanını) bulmanın tek yolu Custom Shop'a sipariş vermek onu da Laylay'ın becermesi bir rüya bence. Ancak madem büyük bir Jackson gövdesinin ve sabit köprünün çıkardığı tona hayransan KE2T modelinin peşine düşün, ki onu da bulamazsın diye düşünüyorum, en iyi çözüm KE2 olacaktır senin için anlayacağın.
İyi şanslar...

Abi ke2 nin govdesi ke1 inkiyle aynı degil diye biliyorum... ke1 king kelly denen govdeye sahip oldugundan birazcık daha buyuk...

yamuluyorsamn duzeltin ;)

Flareos demiş ki:
Abi ke2 nin govdesi ke1 inkiyle aynı degil diye biliyorum... ke1 king kelly denen govdeye sahip oldugundan birazcık daha buyuk...

yamuluyorsamn duzeltin ;)

Ke-2 ve Ke-1 aynı gövdelere sahip, yani dış hatlar olarak manyetik ve köprü boşluklarındaki farkları saymazsan yani.. Zamanında (1986) Kelly ilk tasarlandığında çok büyük bir gövdeye sahipmiş, şu 25th anniversary "king" kelly olan kelly'ler o gövdeden. Sonra işte 90lara doğru siparişler üzerine daha küçük versiyonlarını yapmaya başlamışlar. 1990da da Marty Friedman Jackson ile anlaştığında gövdeyi bir kere daha küçültmüşler ve bugunkü halini almış :) O gün bugündür :mrgreen: hep aynı template/şema kullanılmış. Yani ke-2 ve ke-1 aynı gövdelere sahip :)

IsKeLeToR demiş ki:

Şimdi bu tarz bir sipariş verirken detaylar çok önemli, ben de sana getirtirim ke-1 fakat parayı aldıktan sonra bir 3 yıl kadar sürebilir :mrgreen: Belki kullanılmış bir ke-1 bulacaklardır senin onların üretilmediğini bildiğini düşünüp kullanılmış bir şey arıyor olduğunu düşünmüş bile olabilirler. Bunun gibi bir çok şey olabilir, detaylı konuşmak lazım...

midnite demiş ki:
arkadaşlari gitarımın( dk2 ) köprü manyetiğini upgrade etmek üzereyim. 80ler heavy metal çalıyorum. hangi manyetiği almalıyım sizce dk2 ye?

not: bunu manyetikler topic ine açsam daha iyi olurdu heralde ama orda pek dikkat çekeceğini sanmıyorum yanlış mı oldu?

Ben dk-2 ile duncan designed, dimarzio tone zone ve duncan distortion kullandım. Bir kaç kere de üstünde duncan custom custom olan bir dxmg çaldım.. Dk-2ler içerisinde en iyi olan açık ara duncan distortion olandı sound olarak. Fakat üzerinde custom custom olan dxmg senin söylediğin tarz için acayip başarılı bir sound veriyordu bence :)

Ben olsam tb-5 custom veya tb-11 custom custom denerdim.. İlk sırada tb-11 hatta...

Edit: Bir daha düşündüm de kelly'nin tasarım yılı galiba 84tü, yine de tam emin olamadım şimdi :mrgreen:

Geri