Terminatör 1-2-3-4

Çocukluktan beri beğeniyle izlediğim filimler arasında en başarılı filimlerden bir tanesi bana göre...Başlığı açmadan önce tüm forumu sonuna kadar aradım ama bulamadım...Teknoloji'de ilerki yıllarda ne gibi yenilikler yapabileceğini anlatan bir filim... Son cıkarmış olduğu terminatör 3'ncü serisi ama o kadar tutulmadı ve filimi örnek alarak japonların geçdiğimiz günler yapmış olduğu proğramlı bir robot haberini izlemiştim...Aklıma takılan bir soru var acaba bu konu hakkında bir çalışma yapılıyormu dünyada robot insan ?

Zamanının insanları dumurlara uğratan bir bilimkurgusuydu tabi, ama aklımda beni gülmekten yerlerde süründüren şu efsane replikle yer etmiştir daima:

-''Nereye gidiyoruz?''

-''Güvenli bir yere!''

:D

Açıkçası ben hiç hayal kırıklığına uğramadım.Zati filmi james cameron yerine Jonathan Mostow un çekeceğini dyduğumda çokda iyi bişiler çıkmıcağını düşünmüştüm sağolsun yönetmen beni yanıltdı gayet başarılı bir film yapmış ama tabiki bi james cameron değil eleman.

Bu arada 4. film yapılacağı açıklanmış çok ilinç bir film bizi bekliyor olabilir.Matrix e bağlayacaklar nerdeyse muhahaaaa.

İlk iki film gerçekten çok güzeldi. 3. filmi de sinemada izledim. Çok önyargılı gitmiştim, kesin çok sıkıcı bir aksiyon filmidir diye. Fakat beklediğime göre daha hoş bir senaryo buldum. İlk iki filmle kıyaslanmaz belki ama ben filmi izlerken sıkılmadım en azından. Şaşırdım hatta. Çünkü Matrix 2'yi izlediğimde ne kadar küfür ettiğimi hatırlıyorum :D

valla ben 2. severim çok güzeldir ama ,

filmde şu zaman paradoksları (yanlış yazmış olabilirim) olamsı beni hep sinirlendirmiştir yani eğer ben gelecekten kendimi kurtarması için birini yolluyorsam onu görünce sen kimsin gibi sdorular sormam yani bu beni üzen tek hatadır bence tabi ben böyle düşünüyom

gollum1234 demiş ki:

filmde şu zaman paradoksları (yanlış yazmış olabilirim) olamsı beni hep sinirlendirmiştir yani eğer ben gelecekten kendimi kurtarması için birini yolluyorsam onu görünce sen kimsin gibi sdorular sormam yani bu beni üzen tek hatadır bence tabi ben böyle düşünüyom

Mantık hatası yapmışsın. Eğer gelecekten birini geçmişine gönderirsen, ona "sen kimsin" diye sorarsın. Çünkü henüz geçmişe birini göndermeye karar vermediğin, olaylardan haberinin olmadığı "geçmişte"sin. Ama eğer tersi olsaydı, yani geçmişten, geleceğine birini gönderseydin, o zaman "sen kimsin" diye sormazdın. Çünkü her şeyden zaten haberin olurdu. Ama tabi bunlar sadece spekülasyon, çünkü zamanın ne olduğunu hala tam olarak bilmiyoruz.

turke01 demiş ki:
gollum1234 demiş ki:

Mantık hatası yapmışsın. Eğer gelecekten birini geçmişine gönderirsen, ona "sen kimsin" diye sorarsın. Çünkü henüz geçmişe birini göndermeye karar vermediğin, olaylardan haberinin olmadığı "geçmişte"sin. Ama eğer tersi olsaydı, yani geçmişten, geleceğine birini gönderseydin, o zaman "sen kimsin" diye sormazdın. Çünkü her şeyden zaten haberin olurdu. Ama tabi bunlar sadece spekülasyon, çünkü zamanın ne olduğunu hala tam olarak bilmiyoruz.

baba bende sana şöle bir yanıt vereyim seni kurtarması için kendi geçmişine birini yolluyosun ve adama sen kimsin diye soreuyosun zaten adamın geleceğini bilmen gerekmiyormu.

Mantıklı düşünürsen, adamın geleceğini bilemezsin. İyi düşün, anlayacaksın. Sana şöyle bir örnek vereyim:

Diyelimki, sokakta yürüken biri gelip sana diyorki: "Abi, yarın şurada bulunursan öleceksin, oraya gitme. Beni gelecekten sen gönderttin". Bu cümleyi duysan ne yaparsın ? Adama gülmez misin ? Ben çok gülerim, hatta korkar kaçarım :D

turke01 demiş ki:
Mantıklı düşünürsen, adamın geleceğini bilemezsin. İyi düşün, anlayacaksın. Sana şöyle bir örnek vereyim:

Diyelimki, sokakta yürüken biri gelip sana diyorki: "Abi, yarın şurada bulunursan öleceksin, oraya gitme. Beni gelecekten sen gönderttin". Bu cümleyi duysan ne yaparsın ? Adama gülmez misin ? Ben çok gülerim, hatta korkar kaçarım :D

:LOL: :LOL: :LOL: Nereye kaçarsın abi...Ama bu filimde gönderilen 2 kişi var bir tanesi seni koruyor ötekisi ise seni öldürmek için uğraşıyor...

Geri