Ibanez Başlığı

Zaten prestijlerde korede yapılacak diye bişey dönüyordu.Artisan diye bir üretimerli vardı adını yanlış hatırlamıyorsam o sağdece japon olacak gibi.Cortlarıda verdiler endonezyaya x11 ler falan hep endonezya şimdi.İşin çılkı çıktı yaw bizmi başlasak birşeyler yapmaya ama nasıl ? :D

Yarını sabırsızlıkla bekliyorum! Alcam iboşumu sonunda! :D Valla saolun ne diyim artık kafamdaki soruları başka nerde sorardım bilemiyorum

katilinek demiş ki:
Zaten prestijlerde korede yapılacak diye bişey dönüyordu.Artisan diye bir üretimerli vardı adını yanlış hatırlamıyorsam o sağdece japon olacak gibi.Cortlarıda verdiler endonezyaya x11 ler falan hep endonezya şimdi.İşin çılkı çıktı yaw bizmi başlasak birşeyler yapmaya ama nasıl ? :D
Türkiye'ye bi fabrika açmanın zamanı gelmiştir! :D Yakında inşallah o günü de görce kargo ücreti falan gerek kalmayacak

Bir fabrika da Türkiye'ye açsalar da tüm modellieri burda üretseler bari biz de 1000 dolar yerine 500 dolara alırız o zaman gitarları :D Turkrock üyelerinin yarısı o fabrikada çalışmak için başvurur tahminimce :D:D

Eskiden hatırlıyorum 97 yılında Kore'den Hyundai Accent almıştık. Aylarca bekle bekle gelmedi. Biz aldık 1 sene sonra Türkiye'de ilk Hyundai fabrikası açıldı. Eh ne diyim artık el atsınlar şu işe. Yine de kore/japon malını hiçbişeye deişmem

selamlar...
2 gitarı kapıştırıyorum..birisi elimde olan ibanez sa 120 ötekisi ise elimde olmayan ama duruma göre almayı düşündüğüm ibanez rg 350 dx..
sizce hangisi iyi arkadaşlar.. :?: :?:

rg 350 dx ilk aldığın haliyle pek iyi bir gitar değildir. yani rahattır, floydroselu bi gitara göre sustaini hiç fena değildir ama tonları kötüdür, yani en azından bana göre böyle. sa 120 ise ince kasalı, yuvarlak hatlı, tatlı mı tatlı (kafiye :p ) bir gitar ama hiç çalmadım, tek bildiğim şey saplarının kore rg lere göre daha ince olduğu.

Arkadaşlar şimdi temkinli olmam gerekiyor ben bu RG370DX lerin fiyatını sorduğumda bana 850 YTL dediler (Gaziantep) ve ben mydukkan ile kıyaslama yaptığımda uçurum vardı fiyatlarda. Orda söyleyince kargo falan dahil mi diye adam bana sordu. Herneyse ama ellerinde kalan son kore Ibanez'i vitrindeydi ve alıp denedim çok hoştu. Adamla biraz pazarlık yapınca alırsam 775'e indiririz diye anlaştık. Ama kesin değil. Öte yandan piyasada Koreli bu modelden yok. Endonezya da kullanmak istemiyorum. Sizce 775 verip almalı mıyım? Bu bir kazık mıdır?

Eusine 2. el lianı versene çok bariz kusurları olmadıkça gitarın sorun olmaz hatta ucuza gelir.Ama üretim tarihini iste çünkü köprü edge pro 2 olmasın.Yani olsada olur ama olmasa daha iyi olur.

İkinci el gitar fikri var da aklımda dediğim gibi burası Antep. İnsanlar burda rock bırak qro arabesk dinlemekten iflah olmuyorlar. Rock müzik piyasası resmen kırılıyor burda. Ben 1. el ibanezi adam gibi zor buluyorum. Adamlar bin dereden su getiriyorlar. Çoğu da anlamıyor. Öyle ki bi kursta ibanez sordum satış yapıyorlar diye, adam suratıma mal mal baktı küfür etmişim gibi.

Herneyse burda ilan verebilirim ama önce bir şansımı denemek istiyorum. Bu gitar konusunda içimin rahat olması için ne kadar olması gerekli. Keşke tam endonezya işi olmadan hemen önce çıkmasaydı bu mesele. Yoksa yazın giderdim izmire seçer beğenir alırdım...

850 gerçekten uçuk bir rakam ama 770 milyon bir nebze içimi rahatlattı gibi. Mydukkanda galiba fiyatlara kargo falan dahil değil. Belki izmirden falan alacak olsam şehirler arası kargo girmez. Ama antep olarak düşününce cebimden çıkarmak gibi bir durumu normal karşılamaktan başka bir yol kalmıyor.

Son olarak bir de elimde bir zamanlar yediğim kazıktan kalma Manuel Raymond Çin Strat var. Bunu takas yapsam 2. el kaça gider sizce. Naylonu çıkardım onun dışında klavyesi falan sapasağlam. Çünkü ben dükkana gösterirken gereksiz derecede düşük bir rakam vermesin. 150 ye falan gider mi?

Çok soru sordum ama çok dikkatli olmam gerekli. İlginiz için teşekkürler :)

Eusine demiş ki:
850 gerçekten uçuk bir rakam ama 770 milyon bir nebze içimi rahatlattı gibi. Mydukkanda galiba fiyatlara kargo falan dahil değil. Belki izmirden falan alacak olsam şehirler arası kargo girmez.

mydukkan'da 150YTL üstü alışverişlerde kargo bedava.yazıyor zaten sitenin sağ köşesinde.yani oradan alırsan kargo ödemezsin.

ayrıca 770YTL bile çok uçuk bir rakam.Mydukkan'dan 625 YTL'ye,ya da zuhal müzik gibi mağazalardan o civarda bi fiyata almak varken neden 150YTL fazladan veresin ki?Mydukkan'da stokta yok diyor ama ara bir konuş bence ya da zuhal müziği ara,kıvılcım'ı ara.

illa kore isterim dersen 2. ellere bak.

arkadaşlar ankara ve istanbulda şu an rg 350 dx WH modeli varmı??
bir de bu gitarlar artık endonezya üretiliyormuş galiba..kore değilmiş..zuhal öyle dedi bu gün bana 8O varmı bilgisi olan??

Eusine demiş ki:
Arkadaşlar şimdi temkinli olmam gerekiyor ben bu RG370DX lerin fiyatını sorduğumda bana 850 YTL dediler (Gaziantep) ve ben mydukkan ile kıyaslama yaptığımda uçurum vardı fiyatlarda. Orda söyleyince kargo falan dahil mi diye adam bana sordu. Herneyse ama ellerinde kalan son kore Ibanez'i vitrindeydi ve alıp denedim çok hoştu. Adamla biraz pazarlık yapınca alırsam 775'e indiririz diye anlaştık. Ama kesin değil. Öte yandan piyasada Koreli bu modelden yok. Endonezya da kullanmak istemiyorum. Sizce 775 verip almalı mıyım? Bu bir kazık mıdır?

antepden bir şey alma ben antepde öğrenciyim şuan tel almaya gittim bana söylenen fiyat dadaryo(yazamadık idare edin )22 ytl ben adama 9 ytl ye mersinden alıyorum sen nasıl bu fiyata satıyorsun dediğimde bana verilen cevap imkansız alamazsın fatura ile gidecem yakın bir zamanda suratlarındaki ifadeyi görmek için en ucuz fiyat 15 ytl buldum yer isim vermeyeceğim bu kadar insan kazıklanmaz bana verilen cevap en ucuz biz satıyoruz falanda da filan aşağısı kurtarmaz yok şöyle yok böyle zaten takımı 3 dolar olan teli 7 dolara satıyorlar normal sartlarsa birde 22 ytl yi duyunca ben sapıttım bence ölsende antepden gitar mitar alma resmen adam s...lar :evil:

medusa666 demiş ki:
bir de bu gitarlar artık endonezya üretiliyormuş galiba..kore değilmiş..zuhal öyle dedi bu gün bana 8O varmı bilgisi olan??
evet RG serisi(prestige harici) 2006'dan itibaren endonezya'da üretiliyor/üretilecek.hatta ibanez signature serileri dışındaki prestigeleri de kore'ye aldıracak diye bir şey kalmış aklımda ama tam emin değilim gecenin bu vaktinde :)

zaten bazı prestige serisi gitarlar(S serisi) Kore'de üretiliyor artık.ne demiş napolyon:"para, para, para" :D

Desenize ümidi kesmekten başka birşey kalmadı. Ben de kıvılcım'a sordum artık ibanez satmayacaklarmış. Sadece ellerinde kalan EDR 470 modeli varmış.

Gidip bu kazık şehirde 775 YTL bayılacağıma yazın giderim adam gibi istanbul ya da izmir'e orda işlerim var gitmişken alırım gelirim...

Deliturko bana da aynı şeyi söylediler... Ben de faturayı dayayacam bizi burda çaylak sandılar iyicene adamlarda öyle sivri bir zeka (zeka demiyim kurnazlık) var ki seni saf dışı edip bahsi kazanamayacağını hissettirip araştırmaktan da alıkoyuyorlar.

Bir de övünürler kendileriyle biz en ucuzunu satarız, Antepte piyasa çok iyi felan. Sakın kanmayalım...

Bir de 850 YTL falan ödeyeceksem daha fıstık gitarlar var onlara veririm hatta ikinci el ibanez alıp DiMarzio'ları taktım mı zaten gitar uçar...

Herkese çok teşekkürler... Beklemek daha iyi.
Bir de benim fikrime göre de Cavernosum haklı çünkü eğer bir kayma olacaksa yeni çıkan klas modellerin Japonyada üretilmesi için diğer modellerin yavaş yavaş kayması gerekiyor. Dolayısıyla Prestige serisi Kore'ye kayarsa o zaman bir ihtimal üzerine az da olsa para koyup bir prestige alabilirim. (Ucuzlama ihtimali varsa..)

En güzeli Haziran'ı beklemek gibi görünüyor. Sonra mis gibi çekerim iboyu çalarım.

Geri