Ibanez Başlığı

beyler mydukkan.com'a baktınız mı? orada tel var mı bilmiyorum (ve kargoyla ne farkeder), fakat istanbul dışındakilerin memnun kaldığını duyuyorum hep.

arkadaşlar rg1570 lerin fiyatı ne kadar? senkopla zuhali aradım nakit olarak alınca 1250 tl gibi bi ücret verdiler. mydukkan a baktım orda daha ucuz 1150ytl. mydukkanı daha pahalı biliodum ama zuhale yada senkop a gidip (istanbulda oturmuyorum) pazarlık yaparsam fiyatı düşürürler değil mi? ayrıca iyi bi pazarlıkla en ucuz nekadara alabilirim? yanında bide roland microcube almayı düşünüyorum amfi olarak toplam ne kadara gelir???

1-2 hafta daha bekle bence,zuhale yeni teslimat gelecek çünkü.
bugün 2550 nin fiyatı nekadar dediğimde 1100 ytl küsür dediler.1570 tabiki dah aucuz olmalı.şu an ellerinde yok zaten 1570 sanırsam.

bende 2550 almayı planlıyorum bakalım hadi hayırlısı =)

evet 1-2 hafta sonra gelcekmiş.tekrar aradım 1570 e 1050 tl dediler:).neyse 2 hafta sonra gittiğimde dahada düşer inşallah:)

harmony central de manyetik hakkında kötü 1-2 yorum gördüm kafam karıştı. biri yetersiz kalıo demiş biri usa dimarzio manyetikli olanları tercih edin demiş..

darestan 2550 ye 1100 küsür dediğine göre mydukkanı baz alırsak 1570-2570-2550 arasında çok fiyat farkı yok.bu gitarlar arasında en iyisi hangisidir? almışken en iyisini alayım diyorum sonradan 2 kuruş manyetiğe verecek param olmayacak yardım edin lütfen.

2550 sahibiyim. Fiyatlar acayip düşmüş bende 2004 model bir tane var. O zamanlar 1000€ ye geliyordu şimdi fiyat 1000$ lara düştü hatta ellerinde son kalanı iyice ucuza veriyorlar. İçim cız ediyor vallahi. Ama baktım da kaliteden biraz ödün vermişler gibi 2005 modellerde. Umarım 2006lar daha kötü olmaz. IBanez cozutmaya başladı çünkü seri üretim arttıkça haliyle kalitedeki istikrar azalıyor. Karpuz seçmeye başladık ibanez alırken bile...

2005 yapım Rg370dx Ibanezimin Floyd Rose kolunda bir problem var kurcaladım parçaladım çözemedim.Kol yuvaya herhangi birşey ile sabit degil.Yuva kola göre biraz dar ve yaylı gibi bir sisteme sahip.Kol eskiden içeri girince sıkışıyordu.Çıkması için güçlüce çekmek gerekliydi ama son 1 aydır rüzgar esse çıkıyor.Ayakta gitar çalarken sürekli düşüyor:) Tekrar nasıl sıkıştırabilcegim hakkında bilgi sahibi olan varmı arkadaşlar ?

Aşağıdaki resim temsili ama eğer köprün Edge III ise tam okun gösterdiği noktada aynen öyle bir vida var minik bir allen anahtarına ihtiyacın olacak. Köprüyü sökmeden tremolo kolunu bastırarak köprünün kıçını havaya kaldırırsan muhtemelen allenle o noktaya müdahele edebilirsin. Olmazsa telleri söküp yapabilirsin.

ep2armtensin1lu.jpg

_KehaneTEmre_ demiş ki:
2005 yapım Rg370dx Ibanezimin Floyd Rose kolunda bir problem var kurcaladım parçaladım çözemedim.Kol yuvaya herhangi birşey ile sabit degil.Yuva kola göre biraz dar ve yaylı gibi bir sisteme sahip.Kol eskiden içeri girince sıkışıyordu.Çıkması için güçlüce çekmek gerekliydi ama son 1 aydır rüzgar esse çıkıyor.Ayakta gitar çalarken sürekli düşüyor:) Tekrar nasıl sıkıştırabilcegim hakkında bilgi sahibi olan varmı arkadaşlar ?

Tam olarak aynı değil ama benzer bir sorun bende de vardı. Euphrates,tremolo kolunu teflon bantla sarmayı önermişti ki,işe yarıyo ;)

Eğer işaretle gösterdiğim vida tremolo sisteminizde varsa bantla sarmanıza da gerek yok. Hatta şöyle iddialı konuşayım o vidayı yeterince sert sıkarsanız kolu ne yerinden çıkarabilirsiniz ne sağa sola oynatabilirsiniz o kadarki sıkabilecek kontrol sağlıyor. Daha 1 hafta önce aynı sorunu olan bir arkadaşımın gitarını bu vida sayesinde çözmüştük. Şimdi kendisi de öğrendi çok mutlu. Başta çok kızmış kockoca ibanez ne biçim tremolo kolu yapmış rezalet diye.

gtrheros demiş ki:
Eğer işaretle gösterdiğim vida tremolo sisteminizde varsa bantla sarmanıza da gerek yok. Hatta şöyle iddialı konuşayım o vidayı yeterince sert sıkarsanız kolu ne yerinden çıkarabilirsiniz ne sağa sola oynatabilirsiniz o kadarki sıkabilecek kontrol sağlıyor. Daha 1 hafta önce aynı sorunu olan bir arkadaşımın gitarını bu vida sayesinde çözmüştük. Şimdi kendisi de öğrendi çok mutlu. Başta çok kızmış kockoca ibanez ne biçim tremolo kolu yapmış rezalet diye.

ben de söz konusu vida yok :( O nedenle;yeni bir tremolo unit(edge pro)alıncaya kadar benim favori çözümüm teflon bant olmak zorunda ;)

arkadaşlar kazma bi sorum olacak. kutusuyla aldığım prestige in içinde askı,pena,kılıf falan vardır değilmi? amfidende jack çıkar heralde.. birde harmony centraldeki yorumlarda 2550 nin ilk ayarlarının çok kötü olduğu yazılmış. zuhalden alınca orda ayarlarını yaptırabilirmiyim yoksa adamlar sadece satış mı yapıyor???

eger karşı tarafa gitardan hiç anlamıyomuş gibi gosterirsen kendini tamam 30 dk sonra gel ayarları yapilmış şekilde alırsın der sana ama yapilmamıştır :D yada en fazla akort yaparlar manyetik yukseklikleri ile oynarlar

engineer_of_creation demiş ki:
gtrheros demiş ki:

ben de söz konusu vida yok :( O nedenle;yeni bir tremolo unit(edge pro)alıncaya kadar benim favori çözümüm teflon bant olmak zorunda ;)

En azından kendi sorununu bir şekilde çözmeyi başarmışsın buna sevindim.

arkadaşlar ibanez s470dx almayı düşünüyorum.
ancak fiyatları hakkında net bir bilgiye sahip değilim
ankaradan almayı düşünüyorum.
gitarın fiyatı ve gitar hakkındaki görüşlerinizi yazarsanız sevinirim

gtrheros demiş ki:
Aşağıdaki resim temsili ama eğer köprün Edge III ise tam okun gösterdiği noktada aynen öyle bir vida var minik bir allen anahtarına ihtiyacın olacak. Köprüyü sökmeden tremolo kolunu bastırarak köprünün kıçını havaya kaldırırsan muhtemelen allenle o noktaya müdahele edebilirsin. Olmazsa telleri söküp yapabilirsin.

ep2armtensin1lu.jpg

Ahahah süper.Çok teşekkürler gerçekten :D o vidayı ben görememiştim.Çok iyi oldu bu iş.Tekrar teşekkürler :D

SZ520FM ile ilgili bilgisi olan var mı? bu tür gitarlar çok hoşuma gidiyor.Tremolo sistemli gitarları pek sevmiyorum.Türkiyede fiyatı ne civardadır.Pek ucuz bir gitar olduğunu düşünmüyorum ama üzerindeki manyetikler baya kötü geldi bana SZ520FM nin.Manyetik dışında nasıl bir gitar? Cort KX-Customdan iyi midir?

hardal demiş ki:
maniaq demiş ki:
yanında bide roland microcube almayı düşünüyorum amfi olarak toplam ne kadara gelir???

Ant muzik yine kampanya başlatmış. Roland micro cuberler 110$+kdv den satıyorlar. 4 nisanda bitiyor kumpanya

saol ama en erken gidebileceğim tarih büyük ihtimal 8 nisan. bu haftada zuhale ibanezler gelecekmiş sanırım.

birde arkadaşlar roland ın sitesine baktım şimdi micro cube red die bitane daha modelini çıkarmışlar sınırlı sayıdaymış biraz baktımda kırmızı olanda rec out övülmüş. audio demolarınada 1tane kırmızı microcube kullanılarak rec out parçası konulmuş. baya güzel ses. normal microcube de nasıl deneyen varmı??

2. sorum arkadaşlar bu ibanez prestigelerden rg1570-2550 nası gitarlardır. 2550ye 1570e göre 190 tl daha fazla vermeye değer mi? 2550 de dimarzio imzalı manyetikler..birde sonu 50-70 bitenlerin bi özelliği,farklılığı falan vardı sanırsam???

Geri