Ibanez Başlığı

euphrates demiş ki:
Kutusuyla aldığın Prestige serisi gitarının içinde askı, pena ve kılıf olmayacak. Amfinden de jack çıkmayacak :D

yarın havale yapıp microcube alıcam.. peki bu jack pahalı bişey deil sanırım aralarında kalite farkı varmı?? ne alayım yada ?? mydukkana baktım cort , fender, planetwaves falan var fark var mıdır ??

cort un jackları orta kalite bir sorun çıkarmıyo.Planetwaves lerin ömür boyu garantili olanları var.onların üstünde bide sesi kesmek için bir düğme bulunuyor.
Ben bi tane kendim yaptırdım.İyi bi kablo ve jackla yapıldı.sonra bağlantı yerlerinede silikon sıktık.kabloda dönme bile olsa kopmalar engelleniyo bu şekilde.
kolay gelsin...

SZ serisi kullananlar yok mu? Manyetikleri hariç nasıl bir gitardır, sabit köprülü gitar istiyorum, Cort KX Custom ve Ibanez SZ arasında kaldım 520-720 modelleri bir de prestige var ama biraz pahallı geldi Zuhalde 1,500tl dediler, deneyemedim.

diğer başlığada yazdım ama bu daha aktif galiba.. direk copy - paste çakiyim :
merhabalar, ben rg 1570 kullanmaktayım fakat bi problemim var..
bu tremelo kolundaki 2 tane beyaz plastik tutucularım (kusura bakmayın başka türlü nasıl anlatıcağımı bilemedim) eskidi ve kol ile floyd rose arasında boşluk oluştu, düzgün kullanamıyorum(yeterince hassas değil hatta hiç hassas değil). arasına kağıt sıkıştırma gibi bütün absürd yolları denedim fakat bi işe yaramadı.
bu plastik küçük şeyleri nerden bulabiliriz acaba varmı bir bilginiz ??

nepenthe demiş ki:
diğer başlığada yazdım ama bu daha aktif galiba.. direk copy - paste çakiyim :
merhabalar, ben rg 1570 kullanmaktayım fakat bi problemim var..
bu tremelo kolundaki 2 tane beyaz plastik tutucularım (kusura bakmayın başka türlü nasıl anlatıcağımı bilemedim) eskidi ve kol ile floyd rose arasında boşluk oluştu, düzgün kullanamıyorum(yeterince hassas değil hatta hiç hassas değil). arasına kağıt sıkıştırma gibi bütün absürd yolları denedim fakat bi işe yaramadı.
bu plastik küçük şeyleri nerden bulabiliriz acaba varmı bir bilginiz ??

Forumda arama yaparsan birileri bir zamanlar güzel bir web sitesi linki vermişti. Ordan bolca sipariş verebilirsin. Çok da ucuzdu. Uzun yıllar kullanırsın.

gorkyeah demiş ki:
rg570'ler ne kadar gidiyor bu aralar?

İkinci elleri 700$ civarına gidiyor. Bazı modifiyeli çeşitleri 900$'a kadar var. USA ikinci el pazarında ise 500$ civarı en fazla.

evet sonco aynen öyle oldu ne yazıkki. Antepteki son RG370DX i de aceleyle ben aldım. İçim ağladı bir açıdan. Çünkü bu büyük bir mahrumiyettir. Öte yandan elimdeki tarihi eser gibi nadir oldu iyi mi? :p

herneyse endonezya olduysa muhtemelen fiyatlar ucuzlamıştır. Kaymalar sonucunda gider daha iyi modeline para verirsin belki o da kore olur ne malum ;) iyice araştır.

izmirde bi rg370dx bulmuştum kore malı... bu saatten sonra kore de olsa almak ilerisi için mantıklı olur mu?? bu arada kore rg370dx i kaç dolara aldın eusine?

sonco demiş ki:
izmirde bi rg370dx bulmuştum kore malı... bu saatten sonra kore de olsa almak ilerisi için mantıklı olur mu?? bu arada kore rg370dx i kaç dolara aldın eusine?

Bence bu kararı senin vermen gerekiyor. Önce emin olmalısın RG370 almayı gerçekten istiyor musun? Eğer istiyorsan sorun yok. Ama pişman olacağın bir harcama yapma. Yeni model ibanezlerle ilgili katalog iste. Ordan verince muhtemelen eğer endonezyaya bir kayma varsa japondan da koreye kayma olabilir. Fiyatlar da bu şekilde ucuzlama ihtimaline sahip. Dolayısıyla 2006 modellerden belki daha iyisine aynı fiyata sahip olma şansın var.

530 Dolara aldım biraz tuzluya geldi ama napalım ;) Antep'te gitar bulmak kolay mı? Hele bir de soyu tükenen bi model olunca üstüne bir de para koyuyorlar. Varsın olsun 100 YTL fazla çıksın ne yapalım 8) Mydukkan felan beklesem endonezya hep. İkinci ellerde de pek hareket yoktu bu modelde. Ben de vermek zorunda kaldım ama çok memnunum. ;) 8) Elektro çalmaktan hiç böyle zevk almadım. Yaptığım harmoniklerin tadı bile başka bu bebekte. Çığlıkları kız gibi. Neydi o ötekisi :evil: Taş gibi tremolo kolu, vida gibi zor dönüyo. Seste hiç ton değişimi yok. Harmonik desen çığlık atmak bir yana hissetmiyordu bile.

Bir de DiMarzio takarsam süper olur 8) Uçar valla. Artık grubun da temellerini attık.

Sonuçta 100 milyon fazladan verdim. Buna kazık demiyorum zira şartlar böyle elverdi bilerek kabul ettim. Umarım sen de güzel bi tane ayarlarsın keyfi başka bunların. ;)

izmirde ben henüz pazarlık etmeden 600dolardan 550dolara düşmüştü ama sıkı bir pazarlık kaabiliyetim olduğu için sanırım 500 dolara kadar düşürebilirim(inşallah:))... ama rg350dx i görünüş olarak daha çok beğendim. sanırım ton olarak rg350 ile rg370dx arasında fazla bir fark yokmuş.. buarada kore malı rg350dx nerede bulabilirim sıfır olarak???

sonco rg350 ile aralarında hiçbir fark yok, modifiyesi, manyetiği herşeyi aynı sadece görünüşleri farklı. Gösterişli birşeyler olsun diyorsan RG350 güzeldir. Ama sadece bana özel olsun kimsenin nazarı geçmesin ve sade olsun diyorsan RG370 al. Ben oldukça memnunum. Çok öyle havalı birşeyler olmasına gerek yokmuş başta rg350 diye tuttururdum ama şimdi artık ses kalitesi öne geçtikçe gitarın görünüşü sorun olmuyor. İyiki de RG350 almamışım diyorum. (Kedi ulaşamadığı ete mundar mı dermiş :p) Tabii carizması da coşsun diyorsan aralarında en fazla 30 YTL fark oynar.

RG350DX ler artık korede üretilemiyor. İkinci el alırsan bulabilirsin buralarda. Ancak ben çok araştırdım Kore malı RG350 yi. 2 hafta durmadan telefon felan sürekli müzik marketlerle görüştüm ama bulamadım. Umarım bulursun arkadaşım. Ama sana bir önerim var eğer öyle bir model arıyorsan doğu veya güneydoğu taraflarında araştırma yap bence. Burda gitar dükkanı var da müşteri yok. Bir de para konusunda buranın insanları accaip tutumlular. (Ne tutumuysa ayda 150 YTL sigaraya verip gitar alana burjuva derlerse...)

Kısacası İzmirde RG370 bulduysan ne mutlu. Kararlıysan satılmadan halletmeye bak bence. Endonezya olayını öğrenen dükkanlara koşuyor.

hocam isfendan.com we bikaç yerle daha bağlantıya geçtim.. adamların hiçbiri üretim yerinin değişip hindistan olduğu bilmiyor ve kore malı gelicek diyorlar.. bana da inşallah demek düştü[:)]

Eldrun demiş ki:
SZ serisi kullananlar yok mu? Manyetikleri hariç nasıl bir gitardır, sabit köprülü gitar istiyorum, Cort KX Custom ve Ibanez SZ arasında kaldım 520-720 modelleri bir de prestige var ama biraz pahallı geldi Zuhalde 1,500tl dediler, deneyemedim.

bende sz 520 alcaktım ama sonra cayıp 320mh aldım gusel gitar bide jb/jazz seymour duncan taktım gayet iyi oldu eger 1500 ytl sz 520 ye cektiyse ucmus onnar ben alırken onların fiyatı 980 gibi biseydi ben se sz320 yi 720 ye aldım zuhalden iyi gitarlar ama cok fiyat cekmisler

Geri