Ibanez Başlığı

seri numarasından gitarı kontrol etme muhabbetini nasıl yapıyoruz?ben ibanezin acayip bi modelini aldımda daha önce hiç duymamıştım hehe.ama süper alet.garantisinde modeli "rg 570 tb-k" yazıyor.Sondaki k olmayabilir net okunmuyo :)
üzerinde ibz usa f2, c2 ve f4 var bridge den sırasıyla.amerikan yapımı.fotosunuda çekip koyarım en kısa zamanda :)
98 yapımı olması lazım belki 95 net hatırlamıyorum hehe

merhaba arkadaşlar

98 kore yapımı ibanez rg 270 hakkında bilgisi olan var mı satılığa çıkaracam ama gitar hakkında bilgim yok bilgisi olan yazabilir mi acaba

Valla 2550 değil de, benim tanıdığım 2-3 tane 2570 sahibinin gitarlarının gövde kıvrımlarındaki boyalar çok iyi korunduğu halde aşındı.

Ben pek güvenmiyorum o yüzden 2570'e. Güzel finish var ama zamanla deforme oluyor.

EagleEye demiş ki:
seri numarasından gitarı kontrol etme muhabbetini nasıl yapıyoruz?ben ibanezin acayip bi modelini aldımda daha önce hiç duymamıştım hehe.ama süper alet.garantisinde modeli "rg 570 tb-k" yazıyor.Sondaki k olmayabilir net okunmuyo :)
üzerinde ibz usa f2, c2 ve f4 var bridge den sırasıyla.amerikan yapımı.fotosunuda çekip koyarım en kısa zamanda :)
98 yapımı olması lazım belki 95 net hatırlamıyorum hehe

Seri numarasi
f97 seklinde ise 1997 yapimdir.
f03 ise 2003 yapimdir.
Tam modeli sapi soktugun zaman ic kisimda yazar eski ibanezlerde.
BK normalde siyah demek.
senesini belirtip resmini koyarsan anlayabilirim modelini saniyorum.
Ibanez'in Amerikan fabrikasi da var. Usa-custom diye geciyor.

f018876 yazıyo seri numarası head in arkasında
neckin arkasındada şunlar yazıyo:
1726 winchester rd.
bensalem
PA 19020
U.S.A

tarihini nası salladıysam 98 falan diye :p 2001 sanırım o zaman

EagleEye demiş ki:

Sanirim uzerindeki kopru edge tremolo. Bu normal rg570'ler icin.
Potlarin DiMarzio sanirim. Bu oldukca anormal.
Normalde japon rg570'lerde sharktooth ve pickguard olmaz. Bunda var ikisi de. Bu da baya anormal.
Sap tek parca maple mi? Yoksa ortasindan bubinga serit geciyor mu? Amerikan USRG'lerde tek parca maple sap oluyor genelde. Bir de klavye abanoz gibi duruyor bu resimden. Ama resmin koyulugundan da olabilir. Klavye puruzsuz ve siyah ise abanoz'dur. Boyuna yarikli ve siyaha yakin koyu kirmizi-kahverengi ise gul agacidir.

All-access-neck-joint denen olay var mi?(AANJ)
Yani sapin govdeye eklendigi yer dikdortgen ve kalin degil de, ergonomi icin oval ve ufak oluyor ya ondan.

headstock'u ve gitarin arkasini falan da gosteren ayrintili resimler olsaydi tam super olacagdi. :)

Gayet baba bir gitara denk gelmissin gibi gorunuyor, ne zaman, nasil, ve ne kadara aldin bu bebegi? 8O

ya resim çekmek çok kasıyo webcami uzatamıyorum fazla hehe bi makine olsaydı çekcektim ne güzel.
gitarı ankara'da planet müzikten aldım.yükselde ilkokulun karşısındaki yer.1250ytl verdim(orjinal hardcase le beraber).gitar ordaki elemanın komşusununmuş.zamanında almış amerikadan gelirken işte çalmamış zaten çalamıyoda diyo :p
koymuş kenara.şimdi paraya sıkıştığından satıyomuş vs vs
gitardaki herşey orjinal değişmemiş hiç bi tarafı.bi tek floydun kilidi kayıp onuda yarın gidip alcam :)

klavye tek parçamı derken kastettiğin arkasından geçen ince çizgimi?o yok bunda direk tek parça :) ön tarafıda kahverengi böle yani direk simsiyah diil.2. dediğinden, gül sanırım :)
neck kısmınıda tam anlamadım ama dikdörtgen büyük sanırım ergonomik durmuyo yani ne bilim resmini çekebildiim zaman çeker yollarım yine :)

EagleEye demiş ki:
1726 winchester rd.
bensalem
PA 19020
U.S.A

Gitarın 1990 üretimi büyük bi ihtimalle

standartaa3.jpg

aanjag6.jpg

AANJ

anatolia999 demiş ki:
EagleEye demiş ki:
1726 winchester rd.
bensalem
PA 19020
U.S.A

Gitarın 1990 üretimi büyük bi ihtimalle

Evet 90 yapimi olsa gerek.

1987 - 1996 - Guitars built in Japan between these years will have a serial number beginning with F followed by 6 numbers. F is the production factory which stands for Fujigen. The first digit will be the last digit of the year, ie. F8***** is a guitars made in Fujigen in 1988. The last 5 numbers will be the consecutive number denoting production count for the year. 25899 would be the 25899th guitar built that year.

F'den sonra 7 rakam olsaydi yukarda dedigim gibi olacakti. Ama 6 rakam var. 97'den itibaren onu kullanmislar.

Bu arada neck japon o kesin, normalde usa-customlarin govdesi ham haliyle japonyadan gelir, sap ve birlestirme, boya ivir zivir islemleri amerikada yapilir. Onlarin seri numaralari da Usrg seklinde basliyor. Senin alet garip biraz.

Geri