Ibanez Başlığı

bence almanya fiyatta biraz abartmış türkiyede 800-850 dolar olmasını umuyorum :) gerçekten neck-thru olması falan bu fiyata göre güzel özellikler(amerika fiyatı için konuşuyorum) inşallah bizimkiler bak bunun şekli güzelmiş fiyata bi 200 dolar daha ekliyelim demezler :LOL: endonezya yapımı olduğunu bende sanmiyorum...

Ibanez gene yapmış yapacağını. =)

Reverse head olayı en çok Ibanez gitarlara yakışıyo bence, kafadaki logunun kabartmalı oluşuna bakılırsa Japon yada Kore yapımı bu gitar.

Arkadaşlar merhaba, ilk 30 sayfaya baktım ama pek birşey bulamadım o yüzden sormaya karar verdim. Rg350ex nasıl bir gitardır, önerirmisiniz? Rg350dx ile arasındaki fark nedir, sadece renk mi? Birde bu gitar için ortalama bir ikinci el fiyatı ne kadar olmalıdır? Fikirlerinizi yazarsanız çok memnun olurum.

dx ile birşey yok ta , yani bence alabilceğin daha iyi gitarlarar var rg350 den başka , .
rg 350 ex ler 500 ytl den falan gider genelde,arkadaş satıyor istersen bağlantıya geçirebilirm ;)

ibanez rg 320 :)

ibanez rg 320 fm var elimde.manyetiklerini deiştirdim ve yerlerine bridge dimarzio evo ve neck dimarzio paf pro taktım.ek 2 tane switch eklettirdim.ve 8 farklı ton elde ettim.ama şu akort kaçması çok canımı sıkıyor.350 dx le 1 saat çaldım ve tremolo kolunu elimden bırakmadım ama akortta hiç bi deişiklik yokdu.sırf bu yüzden satmayı düşünmeye başladım.floyd u deiştireyimmi diye sormak istedim.yoksa satılığa çıkacak gitar :)

savasokan demiş ki:
ibanez rg 320 fm var elimde.manyetiklerini deiştirdim ve yerlerine bridge dimarzio evo ve neck dimarzio paf pro taktım.ek 2 tane switch eklettirdim.ve 8 farklı ton elde ettim.ama şu akort kaçması çok canımı sıkıyor.350 dx le 1 saat çaldım ve tremolo kolunu elimden bırakmadım ama akortta hiç bi deişiklik yokdu.sırf bu yüzden satmayı düşünmeye başladım.floyd u deiştireyimmi diye sormak istedim.yoksa satılığa çıkacak gitar :)
çok masraf etmişsin , bence gitarı değiştirseymişin daha iyimiş.Gerçi sökersin manyetikleri taş gibi bi gitar alırsın ona takarsın.floydu falan değiştirmeye deymez.

trem1dc1.jpg

trem12wg0.jpg

Alttaki resimde mavi kare içinde aldığım gibi, tremolonun sol tarafı , floyd post'un üzerine çıkıyor sürekli , yerine takıyorum tekrardan çıkıyor :)

Ne yapmam gerekir?

teller takılı değilken çıkıyorsa sorun yok ama teller takılı iken çıkıyosa (sanmıyorum :)) bi baktır derim.teller köprüyü gerdiği zaman o fırlama hareketini yapmaz köprü ama teller takılı değilken yaylar arkadan ittirdiği için öyle fırlamalıklar yapabilir köprü :D

tremoloyu fazla kullanıyorsun herhalde :)yaylarda fgerginlik ayarı bozulmuş olabilir hatta yaylar bozulmuş veya çıkmış olabilir.çok kullanmadan ötürü aşınma olabilir.ya vidayı yenileyeceksin eğer floyd rose taban kısmı aşınmışsa başka markanın daha geniş bi vidasını kullanabilirsin.en azından ben öyle tahmin ediyorum:)

Teller takılıyken çıkmadı , Mi - la ve re yi çıkarttıktan sonra çıktı kendiliğinden...

Tamamen söktüm yaylar dahil , yerleştirip tremoloyu yaylar dahil herşeyi baştan taktım , 2 dakika geçmeden çıktı gene yerinden?

selamlar herkese, bundan yaklaşık 7 yıl önce bir ibanez aldım. 1000 dolar civarı vermiştim. epey cahilce bi soru olucak ama modelini bilen var mı? fotolarını ekliyorum. yani ben rg480 olarak biliodum ama değil sanırım. yani öyle bi model yok:) epey model test ettikten sonra klavyesi çok rahat gelmişti ve bunu aldım. gördüğünüz gibi kafa ters. 2 humbucker 1 single. floyd rose'u edge mi pro edge mi hiçbi fikrim yok. ve birşey daha sorucam. bir ibanez'in kore mi japon mu endonezya üretimi mi olduğu nasıl anlaşılır? şimdiden teşekkürler..

ahanda benim gitarın aynısı , bende modelini bulabilmek için çok uğraştım.dostum gitarın japon yapımı RGR 480.İkinci R harfi reverse yani ters sapı simgeliyo.sapı sökersen gövdeye vidaladığın yerde rgr 480 yazısını görebilirsin.artık üretilmeyen bir gitar.ama çok güsel bi gitardır.tipik bir ibanez.bendekide bi 8-9 senelik var.Seri numarası büyük ihtimal F 97-98-99 la başlıyordur.Benimkide baya yıprandı elden geçirmek istiyor.Tremolo kolunu kaybettim birde temin edebilecek varsa

ahanda buda kırmızısı ama benimkide siyah :)

middle_1120969341.jpg

çok sağol:) yaşasın ibanez kardeşliği! nurtopu gibi bir rgr-480'im var demek. kırmızısı dehşetmiş! benimki tam siyah diil. çok koyu bir lacivert. o rengin adı ne bilmiyorum artık. bu arada ben bu gitarı zoom 505 ve beko müzik seti ile kullanıyorum:) (gitara hakaret galiba değil mi?) ama naapiim processor stereo çıkışlı, mono bir anfi yerine stereo bi müzikseti şeettim. mantıksız mı? evet mantıksız heralde.

banoco demiş ki:
çok sağol:) yaşasın ibanez kardeşliği! nurtopu gibi bir rgr-480'im var demek. kırmızısı dehşetmiş! benimki tam siyah diil. çok koyu bir lacivert. o rengin adı ne bilmiyorum artık. bu arada ben bu gitarı zoom 505 ve beko müzik seti ile kullanıyorum:) (gitara hakaret galiba değil mi?) ama naapiim processor stereo çıkışlı, mono bir anfi yerine stereo bi müzikseti şeettim. mantıksız mı? evet mantıksız heralde.

zaten çok bass karakterli bi gitar müzik setinde iyice bayılır kanımca.güsel bi processor sana yardımcı olur.gt8 yada xt live falan.

Geri