Ibanez Başlığı

Geçen hafta bende iki takım teli okuttum.İnce mi yüzünden.Tüm telleri eşit gerilime ulaşmadan mi'ye çekmeye kalkar veya fazla gerdirirsen bi süre sonra çıt sesini duyarsın.İstemeyerek duydum ve gitti 20 ytl. :)

arkadaşlar ibanez sevenlere duyurayım bende orjinal japon ibanez jem 7 wh var satmak istiyorum eger ilgilenen olursa 1700 euroya satıcam haberiniz olsun (gitar 7 aylık ve tertemiz sahne görmedi daha )

arkadaşlar ben 1 aya felan ibanez rg370dx yada epiphone lp100 alcamda hangisini alsam?kullananlar acaba fikirlerini söyleyebilirler mi?

bende rg370 var..çoğu zaman da floyd rose kullanıyorum hatta abartıyorum fakat sorun çıkmadı hiç gayet güzel oluyor ama diğer gitarları bilmiyorum belki onlar daha iyidir.
ya da benimki rg370 görümünde daha iyi bir gitar da olabilir. arkadaşlara kulak ver sen.

yeni çıkan rgr 321 ex ten almayı düşünüyorum fakat araştırdım endonezya yapımı olduğu için tereddütteyim.
birde mtm 2 var fakat o biraz tuzlu
kasa, renk olarak aynı gitarlar hatta ikisinin headstocklarıda ters fakat mtm 2 kore galiba..
farkları ise:

RGR 321EX
neck type 3pc Wizard II neck
body Basswood body
fret Jumbo frets
bridge Fixed bridge
neck pu Designed by EMG® (H) neck pu
bridge pu Designed by EMG® (H) bridge pu

MTM 2
neck type 5pc Wizard II Maple/Walnut neck
body Mahogany body
fret Jumbo frets
bridge Fixed Edge III bridge
neck pu V7 (H) neck pu
bridge pu V8 (H) bridge pu

sizce hangisi avantajlı bu gitarların

valla bana soracak olursan bir seçim yapamazdım hemen hemen birbirini dengeleyen özelliklerden dolayı.. bir tarafta klasik ıhlamur, diğer tarafta daha karakterli olan, maun kullanılmış. ıhlamura biraz daha karakter kazandırmak icin emg ler kullanılmıs, maun da klasik v7-v8 kullanılmış. aslını soracak olursan manyetikler icin RG320ex tercih edilir, ağaç icin mtm 2 tercih edilir, ama ikisindede karar senin tabiki.. floyd rose kullandıgınıda varsayarsak mtm 2 bir adım daha önde bence.. ama dedigim gibi karar sonucta senin.. iki gitarın görselliğide ortada hemen hemen aynı ve güzeller.. gerisi senin zevklerine kalmış.. ama ben eger bir flody rose lu gitarın varsa zaten rg321ex i alırdım fixed bridge için :)

Eğer gitarda o kısımda boya zedelenmesi olmasını istemiyorsan. Uygun şekilde şeffaf bir sticker kestirip yapıştırabilirsin.

Hem gitarada zarar vermemiş olursun.
Eğer zaten oluşmuş bir boya problemi varsa. Sticker'ı uygun bir renk te yaparsan sorun hallolur.

dreamkiller demiş ki:
valla bana soracak olursan bir seçim yapamazdım hemen hemen birbirini dengeleyen özelliklerden dolayı.. bir tarafta klasik ıhlamur, diğer tarafta daha karakterli olan, maun kullanılmış. ıhlamura biraz daha karakter kazandırmak icin emg ler kullanılmıs, maun da klasik v7-v8 kullanılmış. aslını soracak olursan manyetikler icin RG320ex tercih edilir, ağaç icin mtm 2 tercih edilir, ama ikisindede karar senin tabiki.. floyd rose kullandıgınıda varsayarsak mtm 2 bir adım daha önde bence.. ama dedigim gibi karar sonucta senin.. iki gitarın görselliğide ortada hemen hemen aynı ve güzeller.. gerisi senin zevklerine kalmış.. ama ben eger bir flody rose lu gitarın varsa zaten rg321ex i alırdım fixed bridge için :)

ama rg321ex endonezya yapımı yav
işçiliği kötü değilmidir?

Geri