Ibanez Başlığı

o boğukluk güzel ama, 6 telli bi gitarın veremeyeceği bir şey. switch 3. kademedeyken clean çaldınız mı hiç? çok tatlı bir tonu var. bende manyetik değiştirmeyi düşünmüyorum şu an.

ya çok çaldım fender çaldım gibson çaldım ibanez çaldım bu gitarla ilk kez karşılaştım zaten elimde var boşta durcağına gitarda dursun yanlışmıyım ? bide gitar bahsettiğim gitarı denedinizmi hiç ?

weatherlight demiş ki:
_DreamofStyks_ demiş ki:
Çözüm: Hipshot Tremsetter Steve Vai'in bütün gitarlarında bu yay modifikasyonu vardır.Yayların belirlediğiniz sıfır noktasına dönmesine yarar böylece ne kadar çılgın tremolo haraketleri yaparsanız yapın yaylar sıfır noktasına geri dönecektir.Bunun dışında bend yaparken gitarın aleyhinize çalışması gibi bi çok detaylarada çözüm getirmekte.

teşekkür ederim. bu aleti nerden alabilirim?

Ebay'den biri birşey getirirse yanında getirebilir ben Türkiye'de yok diye biliyorum en aızndan İzmir'de olmadığını biliyorum ama takılmış gitarlar gördüm.Ancak varsa İstanbul'da ki başlıca müzik marketlerde vardır onlara sormak laızm yoksa dediğim gibi yurtdışından malzeme getiren biri olur ancak ama gümrük falna filan bişey olmaz bunun için ondan kolay getirtirsin çünkü küçücük bişey fiyatıda yurtdışında hayli uygun.

Selamlar, Rg470Fmr diye Kore üretimi bir gitara sahibim.
Rg470'leri araştırdığımda ise hepsi Japon üretimi olarak karşıma çıkıyor.
Gitarı aldığım arkadaşta bütün parçaları Japon ama üretimi Kore dedi.
Bu konu hakkında bilgiye sahip arkadaşlar bilgilerinin paylaşırlarsa sevinirim.
Seri No: C7032808

Teşekkürler.

RG470 hem Kore Hem de Japonya'da üretilmiş farklı zamanlarda...

Seri numarası C ile başlıyorsa bu, Cort'un Kore'deki fabrikasından çıktığı anlamına gelir. Kısacası Kore üretimi :)

bad_devil demiş ki:
Ya arkadaşlar İbanez RG370DX mi sizce daha iyi Yoksa Cort-X6 mı daha iyi ??? ;)

X6 ve rg370dx kullanmış biri olarak rg370dx i tavsiye ederim. X6 nın 2007 modelini de kullandım kesinlikle köprüleri çok kötü denemiş biri olarak. RG370Dx teki Edge III x6 daki köprüden kat kat kullanışlı. Birde X6 nın finishinde pek bir yüklenmişler aşırı bir vernik taakası var tonu olumsuz etkileyecek kadar. Son olarak x6 nın dizaynı pek hoşuma gitmiyor o kadar rg370dx kullandım laf eden olmadı ama x6 yı gören birbirinden bağımsız haberi olmayan 6-7 kişi de söz birliği yapmış gibi bu gitarın tipide çok çirkinmiş demişti hem şaşırmış hemde üzülmüştüm.

Cort Viva ya hayran biri olarak cort x6 gerçekten beni hayal kırıklığına uğratmıştır.

Tabi tüm bu yazdıklarım sadece kendi düşüncelerim zevkler ve renkler değişir. Ama özellikle köprü mevzuuna dikkat edin derim zira gerçekten x6 daki köprü çok berbattı hatta üzerindeki vidalar bile zar zor çevriliyordu. Aradaki fiyat farkını da gözönüne alarak i o fiyata da o kadar çok şey beklememek lazım belkide... Ben rg370dx ile X6 kıyaslamasının sağlıklı bir mukayese olmayacağını düşünüyorum. Belki ibanez gio serisi ile mukayese edilebilir. ;)

Küçük bir not olarak ; X6 tüm bu olumsuzluklarına rağmen yine de sesi sizi şaşırtabilir derecede iyiydi.

Biliyorum aradaki fiyat farkını arkadaşlar, ama türkiyenin en çok satılan 2 gitarı bu sizin de fikrinizi almak istediğim gitarlar o yüzden hangisi daha iyi merak etttim ama beni aydınlattığınız için teşekkür ederim...

BLaCK_MaGiC86 demiş ki:

Seri numarası C ile başlıyorsa bu, Cort'un Kore'deki fabrikasından çıktığı anlamına gelir. Kısacası Kore üretimi :)

Teşekkür ederim.
Peki Kore - Japon arasında tam olarak ne gibi farklar var biliyormusun. Yani gitarda kullanılan Malzemeler ve İşçilik bakımından merak ediyorum.

raqist demiş ki:
BLaCK_MaGiC86 demiş ki:

Teşekkür ederim.
Peki Kore - Japon arasında tam olarak ne gibi farklar var biliyormusun. Yani gitarda kullanılan Malzemeler ve İşçilik bakımından merak ediyorum.
bol bol fiyat farkı var :D ama şunu söyleyebilirim bazı kore modeller japonları aratmaz.örn rgt42

Geri