Ibanez Başlığı

arkadaşlar o plastik zımbırtıları takınca tremolo gitara girmiyo ben anlamadım şimdi o zaman plastikler ne işe yarıyo..ya da ben mi sokamadım :?

beyler rg350dx i nasıl bilirsiniz?Yeni olanları daha iyi falan deniliyodu peki ben nasıl anlarım kaç yılında üretildiğini ,seri numarasından falan mı? ve nasıl?

ilteris demiş ki:
Şu an benim tremolo kolunda da hafif bi gevşeme ve boşluk oluştu. Bu o plastiklerle mi alakalı? Değiştiği vakit sorun düzelirmi? Yuva da bi deforme olması söz konusu değildir umarım... Ben fazla oynarım da tremolo kolu ile. Takmadan asla çalamam gitarı... Stüdyoya gidip gelirken de her seferinde tak çıkar yapmak zorunda kalıyorum galiba bu yüzden gevşedi? Köprüm Edge Pro bu arada.

Dostum tremolo arm ın ayarının kaymadığına eminsin değil mi :?:
Deforme olması çok zor çünkü...
Büyük ihtimalle ayarı kaymıştır
tremolo kolunu iyice kendine doğru çek orda küçük bi delik görüceksin o deliğe uygun bi mil bulup tremolo kolu takılıyken sıkıştır...
Umarım sorun çözülür...

ChEcKbOy demiş ki:
Dostum tremolo arm ın ayarının kaymadığına eminsin değil mi :?:
Deforme olması çok zor çünkü...
Büyük ihtimalle ayarı kaymıştır
tremolo kolunu iyice kendine doğru çek orda küçük bi delik görüceksin o deliğe uygun bi mil bulup tremolo kolu takılıyken sıkıştır...
Umarım sorun çözülür...

Sorunumu tam olarak anlatamadım sanırım. Tremolo armın ne gibi bi ayarı var ben bunu bilmiyorum. Bi de kolu çekip mil sıkıştırma olayını anlamadım. Kolu ne tarafa çekicem delik nerde vs :) Biraz açarsan sevinirim. Öyle büyük bi sorun yok kolda. Köprü sapasağlam zaten sadece aldığım zamanki gibi sert değil arm yuvasına kolu taktığım zaman kola dokunmam ile kuvvetin köprüye iletilmesi arasında çok hafif bir boşluk var...

deliğin dip tarafında bir vida ve bunun içinde kolu iterek sıkıştıran bir yay
ve bu kısmı tutan bir conta var (conta mı deniyodu hani şı 6gen şeklinde olan zımbırtılara karıştırdım) bunlarda gevşemiş olabilir arkadaşın söylediği bu

dstm sorununu anladım büyük bi sorun değil kolu çekince alet telleri gevşetmek için öne doğru eğiliyo ya
işte tam onun altında küçük bi delik görüceksin ona uygun bi mil bulup (kesin pederin alet çantasında vardır :) ) sıkıştır.... bitti...

Ben deliği hala göremedim ya da yanlış yere bakıyorum.

Evet gitarım bu. Biriniz gitarın resmi üzerine paint le falan deliği bulmama yardımcı olacak işaretler falan koyup bana gösterebilirse çok sevinirim. Bi de köprüyü telleri gevşetecek şeklide mi kola çekecem yoksa gerecek şekilde mi onu da tam anlamadım... Nerde bu lanet delik :kafaat

Telleri gevşetecek şekilde yapcaksın sanırım.Ya bence ikiniz ayrı şeylerden bahsediyorsunuz.Arkadaşın bahsettigi ayar başka bir durum için benim bildigim.

senin köprün edgepro ve bu köprüde bahsettiğiniz alyan vidası yok biliyorum..Ama gene de bi bak,şöyle bakıcaksın..
tremolo kolunu tak,telleri gevşeticek şekilde(yani tellerin üstüne doğru) bastır baya bi ve basılı tutarken köprünün kıçı havaya kalkmış durumdayken,tam o havaya kalkmış kısımda tremolo kolunun girdiği yuvayı görürsün ve orda bir alyan vida gözükür,bahsedilen şey bunu sıkman,ama ben edgeproda yok biliyorum veya 2550-2570'de yok...

Arkadaşlar,

İbanez in Rg-470 ve Rg-570 modelleri hakkında biraz bilgi verebilirmisiniz,sanırım her iki modelde artık üretilmiyor...

Aradaki kalite farkı ,filan...

Basswood unda çok değişik bir tınısı var ama ,nedense bu ağaca sahip giarlara tabiri caizse "cuk" diye oturan bir manyetik göremedim...

Sizler ne önerirsiniz bu tür gitarlara ?

sonunda resimini çekebildiğim kısa bir süre önce almış olduğum canavar rg3120 resimde rengi flashtan dolayı çok iyi çıkmamış normalde daha güzel görünüyor..

gitarim9gm.jpg

hayır benim müzik mağazası varda batmanda çalıştığım firmadan istettim gözü kapalı aldık yani ama çok güzel çıktı alet çalıştığım firma 4c music..sende almayı düşünüyorsan yardımcı olabilirm dostum..

Arkadaşlar s470 , s470dx arasında ne gibi farklar var?s470dx teki quilted maple top olayı hariç diğer özellikler aynı gözüküyo bi de s470dx in fiyatını bilen var mı?

Geri