Ibanez Başlığı

halilpazarlama demiş ki:
arkadaşlar rg modelleriyle rgr modelleri arasında fark nedir.2 yıl önce rg 470 diye bi gitar aldım.ama netten bakınca rg 470 in farklı bir model olduğunu gördüm.sapı sökünce altında yazıyormuş rgr 480 diye.rgr serisinin rg lerden farkı nedir.birde bi arkadaşım gitarımın artık üretilmediğini söyledi.yeni ibanezlerin ağaçlarının iyi olmadığını söyledi.ben s serisinin üst modellerinden almak istiyorum.acaba böyle bişey varmı.gitarımın resmi bu , bu benim değilde benimkisi aynısı işte.

DSCF3557.JPG

Bu gitarın aynısından kadıköy SRV de satılmıştı çok güzel bir tipi var baya bi bakmıştım ama hiç çalmadım :)

halilpazarlama demiş ki:
arkadaşlar rg modelleriyle rgr modelleri arasında fark nedir.2 yıl önce rg 470 diye bi gitar aldım.ama netten bakınca rg 470 in farklı bir model olduğunu gördüm.sapı sökünce altında yazıyormuş rgr 480 diye.rgr serisinin rg lerden farkı nedir.birde bi arkadaşım gitarımın artık üretilmediğini söyledi.yeni ibanezlerin ağaçlarının iyi olmadığını söyledi.ben s serisinin üst modellerinden almak istiyorum.acaba böyle bişey varmı.gitarımın resmi bu , bu benim değilde benimkisi aynısı işte.

DSCF3557.JPG

"r" normalde reversed headstock demek, ama rg480 diye bir modelin varligini ilk kez duyuyorum ben. rg470ler ise belirgin olarak bu gitardan farkli.
yahu, emin olamiyorum arkadasim ama, bu gitar bir "chibanez" gibi duruyor.
gitar sana 0 denilerek mi satildi? gitarin koprusu'nun modelini biliyor musun, (resimden tam secemiyorum, rg4xx'lerde lo-trs2 kullaniliyordu) manyetiklerin ustunde markasini ya da modelini belirten yazilar var mi, ozellikle seri numarasi ve yapim yeri ibanezin o donem bastigi muhurlerle ayni tipte mi bunlari bir kontrol et derim sana.

garip bir gitar, ama rengi kesinlikle muhtesem.

seri numarası f98 26340 made in japan yazıyo zaten arkasında.zaten bu gitarda kullanılan ağaçlar çinlerde kullanılmıyor o açıdan japon olduğuna eminim.köprüsü edge zaten.titanyum benzei bi maddeden yapılma.çinlerde zaten bu maddeyle yapılmış köprüler yok.evet bende araştırana kadar rgr 480 diye bi model bilmiyordum ama sanırım çok sınırlı üretilmiş.dediğim gibi ben alırken rgr 470 diye aldım ama araştırınca öyle olmadığını anladım.
hatta bi yerde rgr 540 diye satıldığını bile gördüm. :) evet garip bi gitar ama memnunum.tremolo sistemide geçmeli zannedersem çinlerde vidalama tipi tremolo var.

PhoibosApollon demiş ki:
"r" normalde reversed headstock demek, ama rg480 diye bir modelin varligini ilk kez duyuyorum ben. rg470ler ise belirgin olarak bu gitardan farkli.
yahu, emin olamiyorum arkadasim ama, bu gitar bir "chibanez" gibi duruyor.
gitar sana 0 denilerek mi satildi? gitarin koprusu'nun modelini biliyor musun, (resimden tam secemiyorum, rg4xx'lerde lo-trs2 kullaniliyordu) manyetiklerin ustunde markasini ya da modelini belirten yazilar var mi, ozellikle seri numarasi ve yapim yeri ibanezin o donem bastigi muhurlerle ayni tipte mi bunlari bir kontrol et derim sana.

garip bir gitar, ama rengi kesinlikle muhtesem.

rg4xx'lerin hepsinde lo-trs2 kullanılmıyor, benim 470'imde lo-trs var...

halilpazarlama demiş ki:
seri numarası f98 26340 made in japan yazıyo zaten arkasında.zaten bu gitarda kullanılan ağaçlar çinlerde kullanılmıyor o açıdan japon olduğuna eminim.köprüsü edge zaten.titanyum benzei bi maddeden yapılma.çinlerde zaten bu maddeyle yapılmış köprüler yok.evet bende araştırana kadar rgr 480 diye bi model bilmiyordum ama sanırım çok sınırlı üretilmiş.dediğim gibi ben alırken rgr 470 diye aldım ama araştırınca öyle olmadığını anladım.
hatta bi yerde rgr 540 diye satıldığını bile gördüm. :) evet garip bi gitar ama memnunum.tremolo sistemide geçmeli zannedersem çinlerde vidalama tipi tremolo var.

98 yapimi o zaman gitarin, seri numarasina gore. yerinde olsam 98 katalogunu falan bulmaya calisirdim kesin bilgi icin. cinliler herturlusunun cakmasini yapiyor o ayri konu da, bu verdigin resimdeki kopru kesinlikle lo-pro degil.

chibanezlerin goze ne kadar hos gelebilecegini gostermek icin;
http://www.ibanezrules.com/fakes.htm
aman diyeyim yani.

ibanezin bazi modelleri japonyada satilmak uzere uretiliyor sadece, belki onlardan biri olabilir. seri numarasinin orda CE sembolu var mi? bu sembol gitarin ticari olarak avrupaya ithal edilebilmesi icin gereklidir.
yine dedigim gibi, cok guzel bir gitar. rengi ozellikle muhtesem.[/url]

Biraz arastirdim, ayni hikayeyi yasayan baskalari da varmis, dedigim gibi elindeki gitar buyuk ihtimalle bir domestic ibanez. Japonya ici uretilenlerden.

RGR620 , RGR580, RGR480, RGR470 , RGR570, RGR620DX, RGR565, RG450LTD bunlar da o donemlerde uretilen diger domestic ibanezlerden bazilari.

Satmayi dusunursen haberim olsun. ;)

strum demiş ki:
DaveMustaine_64 demiş ki:
Şimdi hatırladım da benim bir arkadaşımda rgR 470 var ve köprüsü original edge :)

benimkinde lo trs var hemde 98 yapımı :) ama nette dolaşırken edge takılıda gördüm edge II'iydi galiba.bu gitarlara en güzel lo pro edge gidiyor satamazsam değiştiricem köprüyü:)

bahsi gecen gitar rgr470.

DaveMustaine_64 demiş ki:
PhoibosApollon jemsite.com'da üye misin?
degilim de, senelerdir takip ediyorum.

Geri