Ibanez Başlığı

"Sen iyi Çaldıkça,iyi gitarlar Sana gelir"
smile.gif

arkadaslar ibanez s470 kullanıyorum mdıfıye etmek ıstıyorum ne yapabılırım bu ghıtara emg 89-89 mu 81-85 mi alsam daha degıstırmem gereken bısı varmı yada ne yapabılırım 400 ytl dkar butcem var yada arkadasım ıstıyor benık gıtarı ona verıp 1100 1200 ytl cıvarı yenı bı ıbanez mı alsam

bu civarda alacağın yeni ibanez'in senin gitarından çok daha kaliteli olacağını sanmam. Alacağın manyetiklerin içine bir de EMG SA katarsan senin gitarın da gayet güzel olur.

Manticore demiş ki:
1100 - 1200 YTL'ye ikinci el canavar gibi bir Ibanez RG 2550 bulabilirsin. S470'den çok daha iyi bir gitar. Bence bir düşün...

kesinlikle katılıyorum arkadaşa rg 2550 harika bi alettir

özellikle 2550 modifiye etmek içinde cok uygun bi alet üzerine ne atsan kabul ediyo cokta rahat bi alet jem 555 e 10 basar jem 7 serisi ilede kıyaslanabilcek bi alettir...

Doğru gerçi, sıfırını pesşinde $900'e bırakıyorlar. O da yaklaşık olarak 1250 - 1300 lira ediyormuş.

Artık ikinci el alıp artanla pedal, manyetik vs. işine mi girersin, yoksa sıfırını alıp kafam rahat etsin, uğraşmayayım mı dersin, orası senin bileceğin iş.

Başka bir alternatif de, RG1570. Manyetikler (V7-S1-V8) ve pickguard dışında hiçbir farkı yok bu iki gitarın. Sıfırını yanlış bilmiyorsam $800 gibi bir fiyata peşin olarak alabilirsin.

Vine_Inlay demiş ki:
Arada Jackson, Tom Anderson, B.C. Rich ve Gibson da var. =)

Sol alt köşedeki yeşil inlayli klavyenin kafasında kocaman JEM yazıyo o süpermiş. =)

O gitarin markasi JEM.
Vai'nin luthier olan bir genclik arkadasinin vai icin yaptigi bir gitar. Daha sonra firma batmis, baska bir firmanin adi altina girmis, Vai'de Ibanez'den kendi gitarina arkadasinin firmasinin anisina JEM ismini vermesini istemis.

Geri