Ibanez Başlığı

Lağnn oğlum, bu resimdeki rengi nerede görsem ben lila derim. O kadar. :LOL:

rg550ex-2002uk.jpg

Ben 550Ex-BK demedim, zaten o siyah ne lilası :LOL: Ne kumu textured mü diyosun ne diyosun :D

Selam Beyler,

Yakın zamanda bende bir İbanez sahibi oldum ama gitar hakkında çözmem gereken çok sey var. bilgilerinize sığınarak öncelikle sormak istediğim soru şu İbanezlerde manyetik modifikasyonuna giderken genellikle Di Marzio kullanıldığını gördüm ve benim aldığım aletinde acilen manyetik modifikasyonuna ihtiyacı var. Diğer gitarım Cort KX-Custom ve SD JB-SD 59 kombinasyonu var ama bu gitarda da aynı kombinasyonu denemek istemiyorum daha doğrusu milletin bir bildiği vardır Di Marzio kullanmak istiyorum diye şartlıyorum kendimi..

Gitarım RG2020;
2000 yılı japon (Fujigen) menşeili
3 Parça Maple Sap
Maun gövde
v7-v8 stok manyetikleri
Piezzo saddle manyetikleri
5 yol Switch
Age Pro floyd rose
1 Volume, 1 Ton, 1 Piezzo Volum potansları...

aklımdaki dizilim Bridge için Steve's Special, Neck için Air Norton.. bu dizilim hakkında yorumlarınızı esirgemezseniz ve alternatifler sunarsanız sevinirim. teşekkür ederim.

Basswood (ığlamur ağacı) sanırsam ton karakteri ve maliyetler göz önüne alınarak yapılmış bir tercih.. ama Di Marzio olayında katılıyorum. nereye baksam İbanezin üzerinde modifikasyon yapılmıssa genellikle Di Marzio tercih ediliyor..

cavernosum demiş ki:
Lağnn oğlum, bu resimdeki rengi nerede görsem ben lila derim. O kadar. :LOL:

rg550ex-2002uk.jpg

Ben 550Ex-BK demedim, zaten o siyah ne lilası :LOL: Ne kumu textured mü diyosun ne diyosun :D

550 -exsd benim gitarımdır , canavardır ,erkek adama lila yakışmaz ,gridir :D
rg 2550'leri falan elime aldığım zaman, benim gitarla aralarında dağlar kadar fark olduğunu görüyorum, özellikle de ağırlık açısından .rg550 kesinlikle çok çok hafif....

bu arada dimarzio olayına gelince,tabii ki ibanez ve dimarzio'nun ortak anlaşmaları protokolleri var...haliyle ibanez "bizim gitarlarımıza biz dimarzio takarız, çünkü bizim gitarımızla en uyumlu manyetikler dimarzio'dur, siz de takın ..cart curt.." dediği için, gitarı alanlar da doğal olarak bu firmaya yönleniyorlar...

oysaki pek çok forumda okudum...duncan' da pek çok manyetiği ibanezlerde çok çok iyi sonuç veriyor...mesela seymour duncan sh11 (custom-custom-) çok iyi bir manyetik...bildiğim kadarıyla van halen için dizayn edilmiş...genel çizgi itibarı ile power-prog-hard&heavy tazları için çok çok uygun,clean'leri yeterli parlaklıkta (fender değil bu :D) midleri sağlam bir manyetik...aksine dimarzio'lar öyle her gitarda (mesela jackson'da) çok kötü sonuçlar verebiliyorlar...bu forumda 01 nikli arkadaşla bir fikir alış verişinde bulunmuştuk zamanında." kızılağaç cort gitarımda denemediğim dimarzio çeşidi kalmadı" dedi bana ,"hepsi de çok ciyak ciyak, alakasız tonlar verdi" dedi...(jackson'lar da gelel itibarı ile kızılağaçtan üretilirler)

tüm bunları okumama rağmen yakın zamanda yapacağım manyetik değişikliği için dimarzio d-sonic almayı planlıyorum...dinlediğim ses örnekleri ve kullanıcı yorumları beni bayaa etkiledi...o da çok iyi bir manyetik...

Arkadaşlar merhaba yine buralarda gitar alıyorum die yazmıştım ama karasızlıktan dolayı dağılmış durumdayım soru şu ki gitarları deneme imkanım yok şu anda ve 2 gün içinde sipariş vermem gerekiyor yurtdışına, şimdi sorularıma geçiyorum kafamda 2 tane ibanez birde ltd var ibanezler vbt 700 ve xpt 700, ltd olarkta deluxe ec-1000 var(üstünde seymour duncan olan sunburst modeli). death/progressive bir ton almak istiyorum ve aletleri deneyemiyorum işim şansa kaldı yani o yüzden tavsiyeye ihtiyacı var biraz daha rahat seçim yapmak için :cry: bide bu ibolar kore mi yoksa japonya mı?acilen cevap ........şimdiden sağolun

Haddime olmayarak, Fly-V yani VBT700 almanı öneririm.. ama bu kasa gitarları otururken çalmak malesef deveye hendek atlatmaktan zordur.. bunu da göz onune almanı tavsiye ederim.. menşeileri hakkında bilgi bulamadım malesef ama koredir en kötü ihtimalle..

Nihilprophet demiş ki:
Arkadaşlar merhaba yine buralarda gitar alıyorum die yazmıştım ama karasızlıktan dolayı dağılmış durumdayım soru şu ki gitarları deneme imkanım yok şu anda ve 2 gün içinde sipariş vermem gerekiyor yurtdışına, şimdi sorularıma geçiyorum kafamda 2 tane ibanez birde ltd var ibanezler vbt 700 ve xpt 700, ltd olarkta deluxe ec-1000 var(üstünde seymour duncan olan sunburst modeli). death/progressive bir ton almak istiyorum ve aletleri deneyemiyorum işim şansa kaldı yani o yüzden tavsiyeye ihtiyacı var biraz daha rahat seçim yapmak için :cry: bide bu ibolar kore mi yoksa japonya mı?acilen cevap ........şimdiden sağolun

abicim şöyle Türkiyede zor bulunan yada bulunmayan bi gitar alsana fantezi olsun biraz charvel falan.PRS olur , hamer olur, peavey olur stainberger olur.tamam pahalı gitarlar ama dışarda ikinci el olup sıfır gibi olan gitar dolu bizim gibi yokluk içinde değiller.İbanez herkeste var , tabi tercih meselesi ama yani böyle bi imkanın varsa.

soru

ibanez s model gitarıma şu direk kalın mi telini re ye alan akort burgusundan takmak istiyorum. bu aparatın ismi nedir? ve ibanez S serisi elektrogitarlar için uygunmudur?
teşekkürler herkese.

Re: soru

rockstar13 demiş ki:
ibanez s model gitarıma şu direk kalın mi telini re ye alan akort burgusundan takmak istiyorum. bu aparatın ismi nedir? ve ibanez S serisi elektrogitarlar için uygunmudur?
teşekkürler herkese.

o aparatın ismi d-tuner (d-tuna'da diyorlar)...s serisinin tremolo sistemi low profile olduğu için takmakta zorluk çekebilirsin.internetten veya kendi sitesinden araştır bence...

takmakta zorlanmayı bırak takamazsın.s serilerinde en azından şimdikilerde zebra tremolo sistemi var ve onlardaki saddle lar orjinal floyd rose lardakiylen çok farklı.lo pro edge ve edge pro lar içinde geçerli bunlar.edge olsa yapabilirdin.

masterofpuppetsasd demiş ki:
takmakta zorlanmayı bırak takamazsın.s serilerinde en azından şimdikilerde zebra tremolo sistemi var ve onlardaki saddle lar orjinal floyd rose lardakiylen çok farklı.lo pro edge ve edge pro lar içinde geçerli bunlar.edge olsa yapabilirdin.
Zebra ne yahu? Zero Resistance olmasın o :LOL:

Geri