Susam Sokağı

gün güneşli insanlar neşeli sende gel oyna susam sokağında...

arada kaldım tam arada başıma gelen en acıklı durumdur bu...

çek çek kürekleri sür arabanı keyni neşeyi tasasız çıkar hayatın tadını...

7? 7! 7*** yedi :)

kurabiye canavarı, minik kuş, tamirci tahsin amca, kermit, edi - büdü, ...diğerleri

hayatımın en güzel çocuk kuşağı :)

No3InGMajor demiş ki:
ahah..kurabiye canavarı da kurabiyeleri yemiyodu yalnız,kırıp kırıp atıyodu :LOL:

hahahahah abi süpersin yaaa:D çok doğru diyosun kırıp kırıp atıyodu, ama bende zaten onu seviyodum, o haraketleri harikaydı, hele yanında biri konuşurken onu hiç dinlemeyip bütün gözlerini elindeki kurabiyeye dikerdi, komediydi adetaa:) ulan özledim beyaahhh

Kırpık derim..Hayatımın ilk anlamlarından biri..Dip not ben okuma yazmayı susam sokagından öğrendim..Buuu Aaaa! Buu Eeee şeklinde bölümleri vardı hatırlıyorsanız..Ne günler!!...

Zeynep teyzeeee Tahsin usta ve ismini unuttuğum klasik gitarıyla hep iki katlı müstakil evden çıkıp biryerlere giden o çocuk :?: Clamentine çizgi filminden sonra okul dönüşü,işten eve gelecek annemi beklerken beni en çok etkileyen görseller..
Ah keşke o yıllara dönebilsem :roll:

Eskiden Evli ve Çocuklu(Married with Children)yu seyrederdim sonra dedim ulan keşke tekrar verseler ne güzel olurdu ama imkansızdı sonra bi baktıkki cnbc-e vericeğini söyledi ve şuan tekrar yayında. Şimdi bir keşke daha geçircem: keşke Susam Sokağını tekrar verseler.

Saygılar...

ne günlerdi yahu! okuldan çıkınca yetişmek için acele acele giderdim eve:) çok güzeldi..sadeydi bi kere.. kırpık favorimdi benim.. ediler büdürler.. iyi nostalji yaptım:)

'senin 2 gözün 1 burnun var
bir elinde tam 5 parmak var
4 ayağı var iskemlenin
sevdiği sayı 6' :D ve daha niceleri, ayrıca okul öncesi çocuklar için çok yararlı bir prg. olduğu da uzmanlarca tasdiklenmişti. Belki hala veriyordur trt, bilemiyorum :roll:

04yas.jpg

Kurabiye Canavarını tek geçerim.
Çoğuları kuklalarda diyolaglara bakarlar, hoşlarına gider ama benim herzaman dikkatimi çeken onların mimikleri olmuştur ve olay Kurabiye Canavarında bitmiştir. :LOL:

Saygılar...

Edi ile vüdünün bir konuşmasında geçmişti....susadımmm çoook susadımmm....5 yaşındaydım izlerken hala hatırladığım nadir şeylerden...tüm çocukluğumu etkilemiştir susam sokağı..

_ERHAN_ demiş ki:
04yas.jpg

Çoğuları kuklalarda diyolaglara bakarlar, hoşlarına gider ama benim herzaman dikkatimi çeken onların mimikleri olmuştur ve olay Kurabiye Canavarında bitmiştir. :LOL:

Saygılar...
yahu kurabiye canavarı yeşil değil miydi?hane şu sepet gibi birşeyden çıkıp sokaktaki herkese laf yetiştiren(kurabiye canavarı oysa yeşildi) :?: :?: :roll:

Daishuman demiş ki:
Edi ile vüdünün bir konuşmasında geçmişti....susadımmm çoook susadımmm....5 yaşındaydım izlerken hala hatırladığım nadir şeylerden...tüm çocukluğumu etkilemiştir susam sokağı..
aynen ya onu hatırlıyorum ben de sadece.Biri karanlıktan korkuyordu sanırım diğerinden istiyordu..

paroksetin demiş ki:
_ERHAN_ demiş ki:
04yas.jpg

Saygılar...
yahu kurabiye canavarı yeşil değil miydi?hane şu sepet gibi birşeyden çıkıp sokaktaki herkese laf yetiştiren(kurabiye canavarı oysa yeşildi) :?: :?: :roll:

ya biliyorum ama başka resim yoktu, bu onun amca oğlu :LOL:

bu kadar net nasıl hatırlıyosunuz hayret.. 6 7 yaşıma kadar izledim bi erkek olarak evet ama tıpkı pover rangers ve pokemon gibi top oynama saatlerine denk geldiği için izlemedim bidaha .. erkek adam top oynar gaflik toplar boncuklu tabancayla köpek nişanlar,ağaca çıkar,hırsız polis oynar,cam taşlar,hızını alamaz simit oynar... kışında anannenin top kilotlu çoraplarıyle futbol oynar biraz sensible soccer oynar yatar.. vhs çalarda çizgifilm izlemek daha cazip geldi sanırım bana.. muppet show u izlerdim discovery channel izlerdim ama susam sokağı cazip gelmezdi be çocukken doğruya doğru .. ..ayrıca susam sokağı izlemek çocukken pek havalı görülen bişeyde değildi ki.. oldum olası abilere ablalara havalı ve sevimli gelmiştir zorla izletirlerdi kışın yemek yerken sensible soccerdan ve komşuyle oynanan tasodan arta kalan vaktimde..... kuklanın nesini izlersinki woody woodpecker diğer kanalda varken ,mikelenjelo şreydırı tokatlarken ..renksiz şekilsiz şemalsiz şeyler bunlar tercih konusu bile olamaz.... doğrusu burada bu kadar kişinin susam sokağıyla büyüdüm ben demesi pek mantılklı gelmiyo susam sokağının hedef kitlesi çocuk programı gibi görünsede muppet show gibi 15 16 yaş dönemi....

yahu kurabiye canavarı yeşil değil miydi?hane şu sepet gibi birşeyden çıkıp sokaktaki herkese laf yetiştiren(kurabiye canavarı oysa yeşildi)
ayrıca uydurmayalım hammal sepetinde yaşayan kırpıktı...

_ERHAN_ demiş ki:
paroksetin demiş ki:
_ERHAN_ demiş ki:
04yas.jpg

Saygılar...

ya biliyorum ama başka resim yoktu, bu onun amca oğlu :LOL:

Yok ya hatırladığıma göre;masmavi bir canavar,patlak gözlerle
kurabiyeleri yemeyerek ,dışarı dökerdi..Sübüş yıllarımın en sevimlisiydi...

Bkz:http://www.ntvmsnbc.com/news/318622.asp

söylemeden de duramam 6. sınıfta beslenme çantamın üstünde minük kuş vardı sızf kızlar sevimli bulduğu için taşırdım.. hello kity li kalem kutu kullanmışlığım bile var kepazelik be.. ama geçiyo sonra.. kızları can evinden vurmak bu kuklalarda gizli bi kaç forumda nick im kermit ti.. ilk kız arkadaşıma yazdığım ilk mektuba çizdiğim şey kermitti.. sonra rocko yu kullandım.. rugrats furyası bi kaç pikaçu kıpırtıları falan.. son yılların trendi sünger bob kare pantolon bizden geçti ama 16 17 yaşınızdaysanız kız arkadaşınıza alabileceğiniz yada kız arkadaşınız olmasını istediğiniz sınıfın güzel aptal ama şirinlik muskası kızına bir sünger bob kare şort tişörtü veya peluş oyuncağı almaktır..bizim zamanımızda kurabiye canavarı vardı artık başlı başına bi ekoldur sponge bob da

vay be nostalji rüzgarları esti adeta..ne programmış dimi..benim gibi 20li yaşlardaki her arkadaşın hayatında önemli bir yeri olmuş..şimdi düşünüyorumda hepimiz sert müzikler dinleyen,başına buyruk insanlarız genelde ama insan yinede çocukluğunda yaşadığı şeyleri unutamıyor..bu basit bir kukla oyunu ya da çizgi film olsa bile....sonuçta hepimiz ufak yaramaz çocuklardık değil mi??.:)

Geri