Amfilerdeki Send Return Olayı ?

Modulasyon efektleri deniyor sanırım, delay reverb vs. bu tarz efekteri amfinin send return kanalından bağlıyorlar. Daha iyi verim alınıyormuş. Benim amfide bu özellik yok. Sizce bu pedalları almam bu amfi için anlamsız mı olur. Eq 6 veya 10 band ve reverb pedalı düşünmekteyim. Amfi lambalı, tone knobu hariç eq ayarı yok, üzerinde herhangi bir efekt de yok..

Hocam eğer amfinde yok ise boss bcb60 alarak bu sorunu çözebilirsin.Pedalboard un üzerinde send-return girişleri mevcut.En azından ben bu şekilde yapıyorum.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Hocam eğer amfinde yok ise boss bcb60 alarak bu sorunu çözebilirsin.Pedalboard un üzerinde send-return girişleri mevcut.En azından ben bu şekilde yapıyorum.
Biraz daha açarsan sevinirim. Elimdeki ekipman şu dersek ; comp, wah, eq, reverb, overdrive, distortion , nasıl bir sıralama ile pedalboard'ın send return'una giriş yapmalayım.

Amfi için konuşacak olursak,input jack=>Preamp=>Send=>Return=>Power amp=>hoparlör şeklinde bir sıralama vardır.Eğer send return den pedal bağlarsanız,bağlanan modülasyon pedallar preampten sonra geleceği için sıkıntı yaratmaz.basit bir sıralama verecek olursak,Wah=>Comprassor=>Dist=>Equalizer=>modulasyon => delay şeklinde bir uygulama olabilir.Send return olmadan girersen modülasyonlar preamptan önce işin içine katılmış olur.

Biraz daha açarsan sevinirim. Elimdeki ekipman şu dersek ; comp, wah, eq, reverb, overdrive, distortion , nasıl bir sıralama ile pedalboard'ın send return'una giriş yapmalayım.
reverb/comp/eq/overdrive/distortion/wah olarak sıralama yapabilirsin.Bu aslında genelleme.Fakat pedalların yerini değiştirdikçe efekt tonları da değişecektir.Bu yüzden kendine göre değişik sıralama da yapabilirsin.

Geri