Cort gitarlar hakkında

melihbozkurt84 demiş ki:
Eldrun demiş ki:
Kafama takıldı; bu KX1 maun değil mi, neden bu kadar hafif?Benim bildiğim maun ağır olur.Stat3 bile daha ağır KX1 den.

abi ilk eline aldığında gayet hafif geliyo.banada öyle gelmişti.ii ya hafifmiş ne güzel gitar diye.ama sonradan gitarı alıp evde yada çalışmalarda 3-4 saat omuzumda gitarla durunca ağırlığını anlıyosun.eski gitarım beni hiç yormazdı.bu gerçekten ağır ve yoruyo.rastansaganın dediği gibi gövdesi diğer gitarlara oranla oldukça küçük.sapıda ince denmiş ama bence ideal hatta mükemmel.:D kib.kolay gelsin.müzikle kalın.:D

Ben Arkadasta maple LTD M-200 var onu takıyorum omzuma 3-4 saat ağırlığı belli oluyor ama kucaktayken de biraz ağır.Katana beklediğimden hafif çıktı, kullandığım gitarlara göre...Geçen gün Perada LTD DV8R denedim oda maundu oda hafifti :D ama JH-600 u elime aldım bu daha ağır geldi (maple) gövde şeklindendir umarım.Maun diyince gitardan baya bir ağırlık beklentim oluyor.Birde Floyd Rose olayı var ne kadar etkiler bilemem ama 2maun gitarda gövdeye bağlıydı, maple olanlar floyd luydu.

Cort HBS

selam arkadaslar.. ozellikle rastansaga,
sana ö.m den bi soru yazmıstım ama neyse burdanda yazsam sorun olmaz.. aslında ben o sorunun cevabını buldum desek? Abi cort hbs serisi hakkında herhangi bir bilgisi olan varsa bana gaz verebilirmi onu almam icin? :D sanki istedigim aletmiş gibi duruyor tabi bunu gidip birde denemek lazım.. zaten maple bi gitar istedigim icin ilk gozume çarpan özelliği o oldu sonra Neck - Mighty Mite MMLP - Middle - Mighty Mite PSSB-Alnico - Bridge - Mighty Mite MMLP seklindeki manyetikleri gozume çarptı.. mighty mite hakkında bilgi sahibi olna varmı? ozellikleri nelerdir, tonu nedir? ben yumusak bir gitar istiyorum ki malum modifiyeden sonra N2 azgın sert yırtıcı amazon kadınlarına benzedi :) hani bu gitardan soyle cıngıl cıngıl tonlar almak mümkünmüdür? :eek:
ama beni en cok vuranda sekil semal olayı oldu alette nedense.. piyasada o kadar benzeri varken bu gozume bi ayrı geldi nedense..

herneyse aletin ozelliklerini yazıyorum arkadaslar bana yardımcı olun lütfen..

Boy (Scale) : 25 1/2
Gövde (Body): Hafif dişbudak (Light swamp ash)
Sap (Neck): Akçaağaç (Bird's eye maple)
Tuşe (Fingerboard) : Akçaağaç (Bird's eye maple)
Konstrüksüyon (Joint) : Bolt-on
Akort sistemi (Tuners): Sperzel trim-lok
Köprü (Bridge) : Wilkinson VS50II
Perde (Fret) : 21 / Vintage (2.0mm x 1mm)
Perde tahtası(fretboard) genişliği : 43mm-56mm (1.'den 21.'ci perdeye)
Perde tahtası (fretboard) yarıçapı : 9 1/2"
Sap (Neck) derinliği : 21mm-22mm (1.'den 12.ci perdeye)

Kontroller (Controls) : 1vol, 1tone, 5way s/w
Renkler : BK

3 yıl X6 ve cortun modelini bilmedigim strat takliti bir gitarını çaldım.. ve o iki gitarla cok karnımı doyurdum üniversite okurken.. artık su markaya bok atmaktan daha onemli işler bulun eyyy insanoğlu.. amerikalısı japonu insanda korelisi ne? hal boyleyken neden japonun yaptıgını koreli yapamasın?

Cort HBS

selam tekrar,

ben bu cort HBS ye iyice sardım agalar, rastansaga kardeş içimdeki cort askını depreştirdin helal olsun, cortun seni maaşa baglaması lazım ;) harmony central dan bu gitar hakkında edindigim bazı bilgileri sizlerle paylaşmak istiyorum..

herseyden once ortak kanı gitarın (inşallah ımın diyecegim cok yakında) performans - fiyat oranının pay kısmının paydadan cok cok daha büyük rakamlarla ifade ediliyor olması. gerçekten bir allahın kulu gitarın performansına camur atmazmı :)

ikinci mevzu ise gitarın sound una deginmek istiyorum.. amcamın biri hep hayallerinin süsleyen fender e parası yetişmedigi için cort HBS almıs ve soyle diyor" sound cok parlak ve ve reverblü clean tonları cok cok güzel. 5 aydır kullanıyorum ve simdiye kadar en ufak bir problem cıkarmadı, gainli ve distortion da ise sanki bir çığlık makinesi" ve gitarı genelde SRV, Eric Clapton tarzı çalanlar kullanıyor (Allah birgün bizede SRV yi hak ederek çalmayı nasip etsin ;) )

başka bir amcam 40 yıldır gitar çaldıgını, 3 adet prs 10 adet strat ve 3 tanede les paul kullandıgını ama bu gitarın fiyat ve performansının digerlerine nazaran cokda asagı kalır yanının olmadıngı ayrıca modifiye ile gitarın cok farklı kimliklere burunebilmesinin mümkün oldugunu falan yazmıs.. herneyse beyler ben bu gitarı alırım... :D :D :D

Arkadaşlar aldığım cort zenox Z22 yi amfiye bağladığımda istediğim sesi alamıyorum... Bu amfinin overdrive ını kullandığımdan ötürü mü oluyor; yani pedal almalımıyım sizce birde amfi 20 W ROCKTEK bayağı bir kargaşa oluyor nasıl engelleyebilirim?

ne tarz müzik yapıyorsun? istedigim tonları alamıyorum demişsin ama ne istedigini bilemezsek sana nasıl yardımcı olabiliriz ki? bence ise amfini degistirmekle basla, malesef ozendirmeler sonucu bir cok genc arkadas büyük wattlı güzel tonlu amfiler almak yerine paralarını karman curman japon oyuncaklarına harcıyorlar.. (effect prosesorlerinden bahsediyorum) illa pedal alacaksan da bence analog setup kurmakda fayda var ki amfi kısmı icinse gene iyi bir amfiye ihtiyacın olacaktır gene..

bu sadece benim bence baskalarıylada paylaş derdini eminimki başka fikir verenlerde olacaktır :) iyi günler..

ne tarz müzik yapıyorsun? istedigim tonları alamıyorum demişsin ama ne istedigini bilemezsek sana nasıl yardımcı olabiliriz ki? bence ise amfini degistirmekle basla, malesef ozendirmeler sonucu bir cok genc arkadas büyük wattlı güzel tonlu amfiler almak yerine paralarını karman curman japon oyuncaklarına harcıyorlar.. (effect prosesorlerinden bahsediyorum) illa pedal alacaksan da bence analog setup kurmakda fayda var ki amfi kısmı icinse gene iyi bir amfiye ihtiyacın olacaktır gene..

bu sadece benim bence baskalarıylada paylaş derdini eminimki başka fikir verenlerde olacaktır :) iyi günler..

turkegilmez demiş ki:
Arkadaşlar aldığım cort zenox Z22 yi amfiye bağladığımda istediğim sesi alamıyorum... Bu amfinin overdrive ını kullandığımdan ötürü mü oluyor; yani pedal almalımıyım sizce birde amfi 20 W ROCKTEK bayağı bir kargaşa oluyor nasıl engelleyebilirim?

Bence de iyi bir amfi almakla başla işe. Zaten istediğin tonları alamamaya başlayacak kadar iyileştiysen amfi ve gitar upgrade inin zamanı gelmiştir demektir.

Re: Cort HBS

dreamkiller demiş ki:
selam arkadaslar.. ozellikle rastansaga,
sana ö.m den bi soru yazmıstım ama neyse burdanda yazsam sorun olmaz.. aslında ben o sorunun cevabını buldum desek? Abi cort hbs serisi hakkında herhangi bir bilgisi olan varsa bana gaz verebilirmi onu almam icin? :D sanki istedigim aletmiş gibi duruyor tabi bunu gidip birde denemek lazım.. zaten maple bi gitar istedigim icin ilk gozume çarpan özelliği o oldu sonra Neck - Mighty Mite MMLP - Middle - Mighty Mite PSSB-Alnico - Bridge - Mighty Mite MMLP seklindeki manyetikleri gozume çarptı.. mighty mite hakkında bilgi sahibi olna varmı? ozellikleri nelerdir, tonu nedir? ben yumusak bir gitar istiyorum ki malum modifiyeden sonra N2 azgın sert yırtıcı amazon kadınlarına benzedi :) hani bu gitardan soyle cıngıl cıngıl tonlar almak mümkünmüdür? :eek:
ama beni en cok vuranda sekil semal olayı oldu alette nedense.. piyasada o kadar benzeri varken bu gozume bi ayrı geldi nedense..

herneyse aletin ozelliklerini yazıyorum arkadaslar bana yardımcı olun lütfen..

Boy (Scale) : 25 1/2
Gövde (Body): Hafif dişbudak (Light swamp ash)
Sap (Neck): Akçaağaç (Bird's eye maple)
Tuşe (Fingerboard) : Akçaağaç (Bird's eye maple)
Konstrüksüyon (Joint) : Bolt-on
Akort sistemi (Tuners): Sperzel trim-lok
Köprü (Bridge) : Wilkinson VS50II
Perde (Fret) : 21 / Vintage (2.0mm x 1mm)
Perde tahtası(fretboard) genişliği : 43mm-56mm (1.'den 21.'ci perdeye)
Perde tahtası (fretboard) yarıçapı : 9 1/2"
Sap (Neck) derinliği : 21mm-22mm (1.'den 12.ci perdeye)

Kontroller (Controls) : 1vol, 1tone, 5way s/w
Renkler : BK

3 yıl X6 ve cortun modelini bilmedigim strat takliti bir gitarını çaldım.. ve o iki gitarla cok karnımı doyurdum üniversite okurken.. artık su markaya bok atmaktan daha onemli işler bulun eyyy insanoğlu.. amerikalısı japonu insanda korelisi ne? hal boyleyken neden japonun yaptıgını koreli yapamasın?

dreamkiller demiş ki:
selam tekrar,

ben bu cort HBS ye iyice sardım agalar, rastansaga kardeş içimdeki cort askını depreştirdin helal olsun, cortun seni maaşa baglaması lazım ;) harmony central dan bu gitar hakkında edindigim bazı bilgileri sizlerle paylaşmak istiyorum..

herseyden once ortak kanı gitarın (inşallah ımın diyecegim cok yakında) performans - fiyat oranının pay kısmının paydadan cok cok daha büyük rakamlarla ifade ediliyor olması. gerçekten bir allahın kulu gitarın performansına camur atmazmı :)

ikinci mevzu ise gitarın sound una deginmek istiyorum.. amcamın biri hep hayallerinin süsleyen fender e parası yetişmedigi için cort HBS almıs ve soyle diyor" sound cok parlak ve ve reverblü clean tonları cok cok güzel. 5 aydır kullanıyorum ve simdiye kadar en ufak bir problem cıkarmadı, gainli ve distortion da ise sanki bir çığlık makinesi" ve gitarı genelde SRV, Eric Clapton tarzı çalanlar kullanıyor (Allah birgün bizede SRV yi hak ederek çalmayı nasip etsin ;) )

başka bir amcam 40 yıldır gitar çaldıgını, 3 adet prs 10 adet strat ve 3 tanede les paul kullandıgını ama bu gitarın fiyat ve performansının digerlerine nazaran cokda asagı kalır yanının olmadıngı ayrıca modifiye ile gitarın cok farklı kimliklere burunebilmesinin mümkün oldugunu falan yazmıs.. herneyse beyler ben bu gitarı alırım... :D :D :D

Hirram Bullock sign. çok iyi bir gitar bence de. Çok kaliteli malzeme kullanmışlar. Özellikle Mighty Mite MMLP lere ben kefilim. İmzamda videosu bulunan gitarda da aynı manyetikler var. Ayrıca Sperzel Trim-Lok, Bird's Eye See maple sap ve klavye custom shop gitarlarda bulunan özellikler. Zaten tipi de hoşuna gittiyse geriye ne kaldı?

Tayland olayından bahsetmişsin ÖM de. Eğer orada çok ucuzlarsa hakikaten ben senin yerinde olsam Masterpiece serisi bir akustik veya elektro getirtirdim. Diğerleri burada da uygun zaten fiyat olarak.

Tayland olayından bahsetmişsin ÖM de. Eğer orada çok ucuzlarsa hakikaten ben senin yerinde olsam Masterpiece serisi bir akustik veya elektro getirtirdim. Diğerleri burada da uygun zaten fiyat olarak.

baba iyi demissin guzel demissinde zaten performansından yeterince tatmin oldugum bir akustik gitaırm var.. masterpiece olayına gelince o kadar param yok malesef.. 1900 singapur doları civarında oda yaklasık 1450 YTL yapıyor..o kadar cıkmaz muhtemelen.. bence simdilik bu gitar bana yeter.. hatta uzun uzun yeter.. nice kayıtlara yeter nice senelere yeter.. :LOL: [/url]

Eğer orada çok ucuzlarsa hakikaten ben senin yerinde olsam Masterpiece serisi bir akustik veya elektro getirtirdim. Diğerleri burada da uygun zaten fiyat olarak.

sartansaga, simdi cort'un modellerini cok iyi bilmedigimden dolayı bana bir gitar onermeni istesem, anlayacagın uzere SRV, Eric Clapton yada ne bilim blues ve hard rock çalacagımıda goz onunde bulundursan masterpiece gitarlardan bana ne onerirdin.. cift humbucker istemiyorum bu arada.. en az bir tane single olmalı :)[/quote]

turkegilmez demiş ki:

dostum tarzın önemli.ben anfi ve analog yerine prosesöro diyenledenim.ama öyle hakkaten japon oyuncaklarıdan olmuyacak.paraya bastıracaksın bi kere alacaksın.iyi bişey alacaksın.ilk aşamalarda analogda prosesörde sana karışık gelir.analogda sek sek oynamak bana her zaman çok saşma gelmiştir.yıllardır sahneye çıkarım ama hala analog dizmedim.bi gt-8 aldım işimi layığıyla görüyo Allah'a şükür.sizede öneririm.pedal taşı anfi taşı derdi yok.karışıkmı evet hemde nasıl.ama zor başarılı imkansız biraz zaman alır.yani kurcaladıkça oluyo.bence hiç alaoğa bulaşma derim ben.ayrıca bunun yeri burası değil başka yerde konuşalım.kib.kolay gelsin.müzikle kalın.:D

dreamkiller demiş ki:
Eğer orada çok ucuzlarsa hakikaten ben senin yerinde olsam Masterpiece serisi bir akustik veya elektro getirtirdim. Diğerleri burada da uygun zaten fiyat olarak.

sartansaga, simdi cort'un modellerini cok iyi bilmedigimden dolayı bana bir gitar onermeni istesem, anlayacagın uzere SRV, Eric Clapton yada ne bilim blues ve hard rock çalacagımıda goz onunde bulundursan masterpiece gitarlardan bana ne onerirdin.. cift humbucker istemiyorum bu arada.. en az bir tane single olmalı :)
[/quote]

sartan değil, rastan.

Masterpiece olarak GMP-1, GMP-2, GMP-3 olabilir. 1000$ a varsa aldırırsın. Daha pahalıysa zaten buradan alırsın.

oncelikle isim karısıklıgı icin ozur dilerim.. yafu thai deki bir müzik magzasının sitesini bulsam hicbir sorun kalmayacak ama bulamıyorum ozurlumuyum bilemedim.... zaten hbs almaya krar verdim gibi birsey ama onu hic oralardan almaya gerek duymuyorum direkt burdan alacagım gitarı.. senkopmu stage mi bilemedim gidip bi tünele bakmam gerekli :)

"natural finish" gövdeli viva gold2 gitarlarında kullanılan cilanın tipi nedir? selülozik ise yılda bir kez gomalk cilası ile hafiften tazelenmesi iyi gelirmiş gitara. hani bilelim de o na göre muamele edelim bebeğimize...

GIRNATA demiş ki:
fuckinick demiş ki:
rastansaga demiş ki:
Maple dan kastın maple gövde ise zaten daha ağır oluyor.
maun da ağırlık olarak yakın akçaağaça dimi?

bende akça ağaç gövdeli gitar var ve maun gövdeli gitar deneme fırsatım bol oldu; akça ağaç maun'dan daha ağır! benim için ağır gitar kullanmak daha hoş; hafif gitarlar bana oyuncakmış hissi veriyor.

Bende aynen senin gibi düşünüyordum hafif gitar kalitesiz hissi veriyordu taki hastayken yada yorgun zamanlarımda gitar çalmaya başlayana kadar bendeki agathis gövdeli stat-3 aşırı ağar geliyor bana bu güne kadar elime aldıgım hiç bir maun daha ağır gelmedi :) Bel fıtıgı olmaktan korkuyorum :p

Geri