Cort gitarlar hakkında

Herkese tekrar merhaba.

Bu başlık yaklaşık 3-4 ay önce içerinin yarısının kişisel sataşma içermesinden ve ekipman indeksi standardına uymamasından dolayı site yönetimine intikal etti. Ancak o zaman ben rica ettiğimden midir bilemiyorum, diğer cort başlığı gibi bu başlık silinmemişti.

Ancak son birkaç sayfada başlık, kendi içeriğinden tamamen saptı, ben artık mesaj yazmayacağımı belirtmeme rağmen halen arkamdan bana karşı kişisel bir lince dönüştü. Özellike karabaşın mesajlarını okursanız ne dediğimi anlayacaksınız.

Arada sırada gerginlikler olsa da ben bu sitede güzel günler geçirdiğime ve hoş bir sada bıraktığıma inanıyordum ama ne yazık ki yanılmışım. 10larca hatta belki 100 lerce üyeye bizzat yardımda bulundum kendimce, ve bilgi sahibi olduğum her konuda elimden geldiğince her bilgiyi burada aktardım. Ama şimdi hep bir elden lince girişildi ve bir örnek(gırnata) hariç hiçbir vefa örneği yok, şöyle şöyle katkı yaptı, ben ondan şunu öğrendim, ayıptır diyen yok, merak etmeyin zaten beklemiyorumda. Sadece artık beni rahat bırakın-arkamdan konuşmayın, gerisi umrumda değil.

Bu başlık silinebilir, silinmeyebilir veya kilitlenip yeni ve temiz bir başlık açılabilir, bu başlıktaki bilgiler de kaybolmamış olur. Bu artık Turkrock yönetimi ve moderatörlerine, KorayE abiye, Faruk'a kalmış.

İyi niyetli arkadaşlara hoşçakalın diyorum.

haklısın güzel kardeşim, arkandan konuşuyormuşum, sen bu forumu okuyamıyorsun sanki, ayrıca süper bir insansın, muhteşemsin. benim gibi aciz birinin söylediklerini dikkate almazsın umarım.

KaRaBaSH abartmayın artık lütfen, rastansaga artık forumu takip etmediğini söylemiş, gerisi onun arkasından konuşmak oluyor. Haksız mıyım?

Bu başlık altında konuşulması gereken Cort gitarlardır... Lütfen o konuya devam edelim. Kişisel tartışmaları buradan yapmak hoş olmuyor... İkiniz de iyi niyetli insanlarsınız, sizi böyle görmek istemezdim... :(

haklısın gogostar, gaza geldim, ama gaza gelmekte haksız olduğumu düşünmüyorum. kişisel bir sorundan çok, aynı tutumda olan herhangi biriyle de aynı şeyleri yaşayabileceğimi belirterek;
tüm forum ahalisinden ve rastansaga'dan özür diliyorum böyle seviyesizce bir muhabbete dahil olduğum için. bana yakışmadı ne olursa olsun. saygılar.

Ya rastansaga kardeşimiz bu siteye uğramayacaksa bu başlık gömülmesin diye ,başlık cort hakkında bilgi sahibi ilgili birine geçebilir mi?Yada rastansaga hesabını şifresini nickni başkası yürütebilir mi?

Arkadaşlar geçen İstanbulda sstage müzik diye bir mağazaya girdim cortun yeni modelleri vardı. Evl serisinden iki tane gitar vardı bunlardan birinin klavyesi haç işlemeli ve üzerinde emg81 85 kit vardı, diğeri ise pentegram yıldızları olan emghz manyetikleri vardı Biri 800 dolarmış diğeri 450 dolar gibi bir şey dediler acaba aradaki fark nedir anlayamadım. Birindeki ağaç tabi daha kaliteliydi ama emg manyetikler aktif manyetik olduğu için ağaç kalitesinin çok önemli olmadığından bahsediliyordu forumda emghz manyetikler nasıl çok mu kalitesiz bu kadar fiyat var anlayamadım yoksa başka faktörlerde mi fiyatı etkiliyor. Birinden birini almayı düşünüyorum birinin fiyatının fazla olmasının sebebi manyetiklermi eğer öyleyse ucuz olanı alıp emg81 85 it takzak daha ucuz gelmezmi ?

emirizmir demiş ki:
Ya rastansaga kardeşimiz bu siteye uğramayacaksa bu başlık gömülmesin diye ,başlık cort hakkında bilgi sahibi ilgili birine geçebilir mi?Yada rastansaga hesabını şifresini nickni başkası yürütebilir mi?

burda başlıkların sahibi yoktur kimseden kimseye geçmesi sözkonusu değildir bu sebepten..
ayrıca rastansaga'nın kullanıcı hesabının ne özelliği var isteyen açar kendine bi hesap konuşur, arda da istediği zaman gelir yazar buraya kan davasımı var, anormal fikirler üretmeye gerek yok..

Mastitis demiş ki:
Arkadaşlar geçen İstanbulda sstage müzik diye bir mağazaya girdim cortun yeni modelleri vardı. Evl serisinden iki tane gitar vardı bunlardan birinin klavyesi haç işlemeli ve üzerinde emg81 85 kit vardı, diğeri ise pentegram yıldızları olan emghz manyetikleri vardı Biri 800 dolarmış diğeri 450 dolar gibi bir şey dediler acaba aradaki fark nedir anlayamadım. Birindeki ağaç tabi daha kaliteliydi ama emg manyetikler aktif manyetik olduğu için ağaç kalitesinin çok önemli olmadığından bahsediliyordu forumda emghz manyetikler nasıl çok mu kalitesiz bu kadar fiyat var anlayamadım yoksa başka faktörlerde mi fiyatı etkiliyor. Birinden birini almayı düşünüyorum birinin fiyatının fazla olmasının sebebi manyetiklermi eğer öyleyse ucuz olanı alıp emg81 85 it takzak daha ucuz gelmezmi ?

arada baya fark var bana göre...

450$ lık modelde sap bolt on (vidalı) 800$olan modelde ise set-thru (içe geçmeli yapıştırma gibi birşey di, görünüş olarak yekpare gibi ) ayrıca sap 3 parça...

800$lık modelde gül yerine abanoz klavye var, inlayler de fazladan haça benzer bir şey var...ilk çıkan modellerde haç tı fakat sonradan kılıç yapmışlar (gelen tepkilerle) :?

köprü ikisinde de Tone Pros lisanslı fakat modelleri değişik...

hardware düşük modelde siyah, iyi modelde sarımsı metalik bir renk...

manyetik farkı var, ki bence hz ile 81/85 arasında dağlar kadar fark var...

ağaç, düşük modede maun, iyi modelde alder, 81/85 takılı diye kötü ağaç kullanacaklarını sanmam...

herkese selam, Cort X 11 hakkındaki bilgilerinizi ve goruslerinizi paylasabilir misiniz.,almayı dusunuyorum ve ozellikle sizlerin goruslerini almak cok daha kararlı ve kafamın rahat olmasını saglayacaktır..daha onceki sorularda degisik modellerin floyd u pek iyi degil gibi yorumlar vardı..peki X 11 de ne gibi eksiler veya artılar var ? kullananlar kullanmayanlar herkesi deli gibi dinler moddayım :roll: ..simdiden cok tesekkurler :)

Cort x11 pek tavsiye edilen bir gitar değil özellikle floydrose sorunu nedeniyle.Manyetik olarak yüksek çıkışlı ama floyd sana sıkıntı yaratabilir .Ben hiç kullanmadım ama kullananların sorunlarını dikkate alarak söylüyorum.İlk gitarını mı alacaksın ve floydrose şart mı?Ne traz çalmayı düşünüyorsun ?Bunları belirtirsen daha çok yardımcı olabilirm.X11 fiyatında ,tarzına ve isteklerine göre değişik modeller ve markalar bulabilirsin.Bana söylediklerinde en sinir olduğum şeyi ben de sana söyliyeyim; sitenin arama linkini tıklayarak daha fazla bilgi bulabilirsin.

emirizmir demiş ki:
.İlk gitarını mı alacaksın ve floydrose şart mı?Ne traz çalmayı düşünüyorsun ?Bunları belirtirsen daha çok yardımcı olabilirm..

evet ilk elektro maceram olacak:)..floydrose sart derken soyle aslında beni uzun sure goturucek bir gitar olarak planlıyorum ve ilerde floyd'lu gitarlara boynu bukuk bakmak istemiyorum:))...tarz olarak soyle tarif edeyim ; genelde metallica,deftones,rammstein,incubus,lacuna coil,slayer gibi gruplar dinlemekteyim ve onların parcalarını calmak istiyorum..

Eldrun demiş ki:
Yeni X-11 ler eskilere oranla baya iyi deniliyor, ben de çaldım hoşuma gitti...

aslında bende buna benzer bir yorum duymustum, 2006 modellerde cok daha guvenilir bir gitar haline geldigini...fiyatı da uygun ve uzun zaman goturebilir gibi gozukmekte ,bu arada iyi oldu Eldrun devam et abi moral pompalamaya :p :D

En başta söyleyeyim şu gitarı alıyım tellere bir vurayım metallica sound u alayım diye düşünme.Metallica ,ramstein,slayer gitaristleri Emg manyetik kullanır ,bu bilgiler ışığında Evl k4 olabilir diyorum .K6 ömürlük olur çok çok iyi olur.Ama fiyat sana nekadar uyar bilemeyeceğim.
Bktım Cort Evl k6 250$ falan daha pahalıymış.o kadar farka değer çünkü hem yekpare(sap ve gövde aynı ağaçtan) hen de Emg 81 85 manyetik var.İlerde manyetikler bana yetmiyor Emg zw set takıcam demezsin.Evl k4 te Hz manyetikler var.X11 i de dene ama k4 daha iyidir.
En azından floydrose daha az kaçırır x11 e göre.

arkadaslar cort evl k6, x6 ve kx5 gitarlari hakkinda biraz kullananlardan bilgi almak istiyorum.soyle genel bir bilgi verirseniz cok hos olur.bir de fiyatlari hakkinda bir lsite gibim bir sey yazarsaniz daha hos olur veee nerde bulabilcegim hakkinda da bir seyler yazarsaniz cok hos olur.bi yardim ederseniz sevinirim...

Geri