Cort gitarlar hakkında

ray_onur demiş ki:
http://img288.imageshack.us/my.php?image=gseries7ua.jpg

Arkadaşlar birkaç sorum olacak cevaplarsanız sevinirim:

1.Linkteki resimdeki klavyeye monte edilmiş yuvarlak şeyin adı nedir? görevi nedir ne işe yarar?

2.Cort G290'ların manyetikleri aktif manyetikler, cortun sitesinde seymour duncan olarak yazılmış, ancak resimlere bakıldığında emg görüyorum. bunun nedeni model farkımıdır? yani 2005 g290 ile 2003 g290 farkı gibisinden?? sitede yakından bakınca da emg gibi görünüyor ya neyse..

3. Rica etsem G290 ve G285 in videolarını bulabilirmisiniz? schoolmusic de bulamıyorum anlamayınca zor oluyor :D :D :(

1- 'Spoke Wheel Nut' olarak geçer. Kısaca truss rod'un (yani sap ayarı için sapın içinde bulunan demir çubuğun) ayarını, diğer gitarlarda olduğu gibi headstock kısmındaki kapağı açarak yapmak yerine kolayca sap manyetiğinin yanındaki bu spoke wheel nut vasıtasıyla yapmaya yarar.

2- Aynen dediğin gibi

2003 model G290: (Pasif Seymour DUncan JB-SSL1-SSL1, Wilkinson tremolo)

0000867292601.jpg

2004 model G290: (Aktif EMG 89,SA,SA, Wilkinson tremolo)

10753582100.jpg

2005 model G290: (Aktif EMG 89,SA,SA, CFA-III tremolo, Spoke Wheel Nut)

G-290-1-2.jpg

3- G285 G290

Sağol ben de forumda uzun süredir tadamadığım yardım edip bunun hazzıyla mutlu olma duygusunu tatmış oldum, gerginlikler olmaz artık umarım. Sorun olursa çekinme. MSN olsun buradan olsun yardım etmeye çalışırım.

ben nerdeyse bir aydır Cort Z42 kullanıyorum. Tonundan ve çalış rahatlığından son derece memnunum.Kasasının kendine has stilini söylemiyorum bile. Cort çok iyi gitarlar yapıyor bu kesin. Yani bu fiyata bu gitarlar varken ben ibanez washburn un aynı fiyattaki modellerine bakmam bile. :D

arkadaşlar size bir sorum olacak.ben uzun süredir gitarımı değiştirmeyi düşünüyorum.bu gün en sonunda gitarımı ikinci el alım satım yapan bir gitar mağzasına bıraktım.İnşallah yakın zamanda satılırsa elimdeki para ile birlikte 500$ civarı bi param olacak.ve bu paraya alınabilecek gitarları epeydir araştırıyorum.tarzım alternatif rock.ama daha çok bol gain ve distortionlı metal tonları kullanırım.çünkü eski bi metalciyim.şimdide kafam kaldırdıkça dinliyorum. :LOL: neyse sadede geliyim.bayaa bi araştırdım epiphone dur, ibanezdir vs.vs. ama bu paraya alabileceğim ibanez modelleri çok düşük kalite ve işçilikte.epiphone ise 2. el ancak alıyorum oda piyasada bulunmuyo.bunun için artık eski aşkıma dönmeye karar verdim.eskiden cort MR710 F elektro akustik kullanmıştım ve çok memnundum.ağustos ta sattım.şimdide cort KX1F ve ya Z44 almaya düşünüyorum.Z44 400$ KX1F ise 500$ civarı.benim gözüm flamed mapple kaplı mavi KX1F de.İnşallah onu alıcam.çok albenili bi gitar.ama Z44 ünde ucuz olması cezbediyo.ama tipini ve rengini sevmiyorum.tabiiki sevdiğini al diyeceksiniz ama olsun ben yinede soruyum dedim.aradaki 100$ farka değermi?yani özellik olarak çok bi fark yok sanırım.bu arada cortman bu sorumda sana siteden gördüğüm kadarı ile 2006 model KX1F lerden ton pros köprüyü kaldırmışlar onun yerine başka bi köprü var ve KX1FT diye bi model yapmışlar özellikleri aynı köprü tonpros.ama fiyat 2005 KX1F lere göre pahalı.başka değişen bişey varmı sen bilirsin?eğer yoksa 2005 yapımı KX1F almak daha mantıklı.sorularıma yanıt verirseniz çok sevinirim.kib.kolay gelsin.müzikle kalın.:D

rastansaga demiş ki:
emirizmir demiş ki:
Ben katana kx1 e takıldım yeni üretim eski üretim yada fabrika farkı gitarlarda farklılık gösteriri mi?Yani
http://www.ukguitarshop.com/product_info.php?products_id=507 sitesinde switch en baş(körpü tarafı) sonra volume sonra ton geliyorken
http://www.cort.com/guitars/katana/
sitesinde en baş (köprü tarafı) volume sonra switch sonra ton geliyor
ve kx1ft yazıyor t = tone pros un kısaltması

emirizmir demiş ki:
Cort kKATANA olayını biraz daha aydınlatırmısınız
http://www.cort.com/guitars/katana/
Sitesinde kx1 ( flammed mapple top) KX1FT 750$ KXF 650$ aralarında 100$ fark var.Bu farka değer mi?İkisi de string thrudur heralde ama biri (T)onepros diğeri M2 aralarındaki fark nedir?Fark gözle anlaşılır mı?Yapım yılını eski olması (hambuckerlar 21k olmayan kx1 var mı) üretim yeri ( ülke)üretim fabrika farkı ; Türkiyede en ucuza bulabileceğim yer , türkiye fiyatı nedir?Daha önce yazıldıysa linkleri yazarmısınız.Cort kx1 kafama iyice yattı ah ne ucuz diye alıp kazıklanmayalım ...Şimdiden teşekkürler

Öncelikle dikkatin için seni kutlarım. Birisinin daha dikkatini çekti.

2004 modellerinde TonePros yerine M2 var ve switch en solda.

2005 modellerinde is TonePros köprü var ve switch iki düğmenin arasında.

Tek farkları bu zaten iki üretimin. Alırken 2004'ü daha ucuza alabilmelisin. 2005'te isteyebilmelisin.

KX1'i bence 500$'a rahat alısın 2005 modelini. 2004'ü ise fiyat kırarak alabilirsin. Benim fikrimce.

Şeklinde bi konuşma geçmişti yani köprü dışında hemen hiçbir farkları yok. Tabi TonePros, M2 den daha üstün ve daha pahalı bir malzeme. Ben olsam TonePros lu olanını alırdım kesinlikle. Kx1f iyi bir seçim.

evet ama sorun şu ki kx1f in 2005 larında yine TonPros yerine M2 köprü var.kx1ft tiye bi model çıkarılmış onda TonPros var.ama aralarındada fiyat farkı var.bu amerika sitesinde böyle.ama international sitede böyle değil.orda normal.türkiye için geçerli bir durumsa 2005 modelini almayı tercih etcem açıkcası hem 500$ civarına TonPros lu kx1f alınabiliyodu çünkü.2006 sanırım bu kx1ft olcak ve fiyat 600$ civarı olcak.M2 köprülü olan 500$ olcak kx1f olcak adıda.yani 2005 üretim iyidir.:D neyse kib.kolay gelsin.müzikle kalın.:D

Olay şu: kx1t veya kx1ft diye bi model yok aslında. 2004 üretimlerde M2 köprü var, 2005 üretimlerde TonePros var. 2005 üretimi olup ta M2 köprüye haiz bir gitar yok.

ben yeni bi gitar alacağım ve bu gidişle cort olcak gitar. şimdi aklımda birkaç model var.
1.si kx5. bulduğum fiyat 300 dolar civarı.
2.si forumda satılan x11 onun da fiyatı 340 dolar
3.sü z44 kasıp 400 dolara çıkıp alcam zaten aklımda olan fiyat max. 400 dolar
önereceğiniz başka gitar var mıdır? cort da olabilir başkası da ama öncelikle yazdığım 3 seçeneği yorumlarsanız sevinirim...

rastansaga demiş ki:
Olay şu: kx1t veya kx1ft diye bi model yok aslında. 2004 üretimlerde M2 köprü var, 2005 üretimlerde TonePros var. 2005 üretimi olup ta M2 köprüye haiz bir gitar yok.

abi zaten 2005 lerde var demedim.2006 larda var.gir usa sitesine bi bak eğer görmediysen sayfayı güncellemişler.orda KX1F ve KX1FT olarak 2 model var ve aralarında tek fark TonPros bide 100$ fark var.kib.kolay gelsin.müzikle kalın.:D

O bir seneden beri var. O zamandan beri güncellenmiyor site. Şunu bil ki 2004 ten sonra tüm sabit köprülerde TonePros kullanılmaya başlandı. Kısacası baktığın gitarda M2 versa 2004 veya daha eski model demektir.

arkadaşlar biraz geç oldu ama söylemeden duramadım...cortman.2a ait s2900 bende:D
gerçekten çok tatlı bi gitar...herkese böyle bi gitar nasip olsun :D :D
cortman'a da bana böyle bi gitar sattığı için teşekkürler..

umarım mali krize girmem...:)

cortman geçenlerde stage mail atmıştım.çok makul bi fiyat vermişlerdi.hemde ankaraya kargolayabileceklerini söymişlerdi.ama şimdi sitelerinin adreslerini unuttum.bi mail daha atıcam kesin alıcı olarak.hesaplarına parayı yatırmayı düşünüyorum istanbuldaki arkadaşlarımdan biri gidip bakcak gitara sonra gitarı işte orda sarıp samalayıp bana kargolıyacaklar.ama işte ayrıntıları konuşmak için bir mail atacam fakat.stage in site adresini unuttum.bulamıyorum.:D cortman bana yardımcı olsana.:D kib.koloay gelsin.müzikle kalın.:D

Geri