Cort gitarlar hakkında

turkegilmez demiş ki:
Selam arkadaşlar yarın elektro alıcam ve hiç bir bilgim yok m200 yada zenox almayı istiyorum bi bilginiz varmı?kötü bir yanı varmıdır? birde efekt pedalı olarak ne önerirsinz?

Kaçıncı gitarın olacak, kaç senedir çalıyorsun, bütçen nedir, çalmak istediğin tarz nedir, gitarda senin aradığın bir özellik var mı? vs. vs.

3. olacak klasikle başladım 3 yıl sonra elektro aqustiğe geçtim 3 yıl elektro aqustik çaldım artık istediğim tarza yetmiyor... elektro şu an 230 euro olacak ya çok geç artık ikisinden birini soyleyin lütfen sabah 10 gibi alıcam:) zenox iyi gibi geldi çaldım bugün biraz ama rengi siyah mattı

Ne acelen var anlamıyorum ama bahsettiğin Zenox, Z22 değil Z42 ise pişman olmazsın.

230 euro yani 270$, M200 ve Z22 için çok çok fazla, Z42 için ise şöyle böyle. O fiyata güzel olabilecek şu gitarlar var:

Zenox Z42
G250
G254
Katana KX5

Bu arada TARZ demiştim, belirtmemişsin.

Ya valla daha ucuza pek sanmıyorum 0 a bu aletleri bulabileceğimi...Zaten demiştim alacağım adamla geliş fiyatına bakacağız ona göre daha da düşebilirim dedi; bunun yanı sıra kredi kartının vaade farkınıda o düşecek yani etiket fiyatına taksitlendirme olacak Yalnız Z42 nin 230 euroya imkansız olduğunu düşünüyorum; alabileceğim bir yer varsa lütfen yaz...

Tarz hepsi:) (Pop hariç-arabesk bile olur valla:) )

Ya iyide arkadaşlar peşin almayacağım zaten peşin alsam adam onu 300 e bırakcak öyle bir durum... Ben daha çok m200 ile zenox un arasındaki farkı hangisinin daha iyi olacağını sordum; zaten zenoxtan çok memnun kaldım fakat tekrenk var mat siyah...m200ün rengi daha tatlı geldi valla... Ses farkı nasıldır acaba bilen varmı???

Aldım arkadaşlar:) Valla Z 22 yi... Ses falan şahane geldi (ileride ne olur bilmiyorum) Şerefsiz adamlar sattıktn sonra sapı eğilirse getirirsin düzeltiriz dediler:p Umarım öyle bir sorunu çıkmaz... Bu Cortlara özel bir durum mu yoksa tüm elektrolarda olurmu?Nerden bileyim işte kaç kere yamulur?

yamulmaktan kastı sanırım sapın ayarının bozulması gibi bi durumdur.bütün elektroların sap ayarı bozulabilir ve tekrar düzeltilebilir.bu arada kaça aldın gitar.haıylı uğrulu olsun.İnşallah güzel günlerde kullanırsın.kib.kolay gelsin.müzikle kalın.:D

Çok teşekkürler 350YTL ye 6 taksit ile aldım peşin fiyatına:) Bilgi içinde çok sağol korkmuştum vallaha:) Ya kız gibi gitar ya aşık olucam sanırım
akustiğimi de aldatmak istemiyorum ama:( :) görüşmek üzere arkadaşlar

Ya hevesini kırmak istemiyorum ama bence 350 YTL Z22 için biraz fazla. Ben Z42 yi nerdeyse aynı fiyata aldım 2 ay önce. Keşke biraz daha bekleyip Z42 alsaydın. Çünkü duyduğuma göre aralarında bayağı bir ses farkı varmış.
Ama yinede hayırlı olsun. Güle güle kullan

merhaba arkadaşlar ben yakında yeni bi gitar almayı düşünüyorum cortun evil serileri çıkmış gördüm bittim valla. evl z-6 ya özellikle. bu gitarlar hakkında bilgi alabilirmiyim sizden. herkese müzik dolu günler

Hoşgeldin. Gitarın resimleri burada

Özellikleri ise:

Gövde: Alder

Sap: 3 pc. Maple

Birleşme: Set-Neck

Klavye: Ebony

Köprü: TonePros+string-thru

Manyetikler: EMG 81-EMG-60

22 perde

abi şu z-44 ün bi girintisi var ya gövdenin sağ üstünde onu çözemedim ben neden koyulmuş.. gitarın görüntüsünübozuyor bence.. bi de kullanım kolaylığı yaratması için yapılmş sanırım ama kolunu bunun üstüne koymazsan rahat çalamazsın gibi geliyor..
z-6 da da var bu..yani ne bileyim ısınamadım o görüntüye..:D

ya arkadaşlar 600 ytl ye kadar Cort'un hangi modeli önerirsiniz?yeri gelince sert tonlar yeri gelince clean tonları iyi verecek bir gitar olmasını istiyorum...Yada başka marka önerebileceğiniz bu fiyata kadar bir gitar varmıdır?şimdiden teşekkürler...

M600 yada KX1T öneririm.

M600 22perde ve sapı daha toplu, manyetikleri çok çeşitli tarzlara uygun, Katana 24perde sapı daha ince ve manyetikler sayesinde çok sert bir tona sahip demişti rastansaga bir sayfa önce bu gitarlar hakkında.

CoVeR_RoLL demiş ki:
ya arkadaşlar 600 ytl ye kadar Cort'un hangi modeli önerirsiniz?yeri gelince sert tonlar yeri gelince clean tonları iyi verecek bir gitar olmasını istiyorum...Yada başka marka önerebileceğiniz bu fiyata kadar bir gitar varmıdır?şimdiden teşekkürler...

Eldrun biraz bahsetmiş zaten.

İmzamdaki gitar(Zenox Z44) var 400$ civarı.

Strat tarzı G260 var.

Ayrıca M520 var.

Alım-Satım forumunda Darestan nikli arkadaşın M520 si var sanırım temiz. onu da tavsiye edebilirim.

beyler x9 aldım ama burdaki bayii bana o gitarda aktif manyetik var dedi hatta yeni çıkan x6 ve x11 lerde aktif var dedi adama saldıracaktım saçmalama diye zaten x6 nın fiyatı 350 $ emg lerin fiyatı tanesi 100$ uzeri:) boyle bişey mumkun mu bi de siz sorim dedim cort x9 da aktif manyetik bulunmakta mıdır bi de tam ozelliklerini sayabilcekmişiniz??? off jackhammer la ne coşuyor alet gormelisiniz :))

Geri