Unutulmaz film replikleri

Bu açıklanamaz, ama hissedersin. Hayatın boyunca dünyayla ilgili bazı şeylerin yanlış olduğunu hissetmişsindir. Ne olduğunu bilmezsin, ama o ordadır; beynine saplanmış bir kıymık parçası gibi... Seni deli eder...

Morpheus
'The Matrix'

insan beynin moleküllerin sıkıştırılmasıyla oluşturulan bir tabaka dünyayı koruyordu. dünya her saldırı karşısında toz bulutu haline gelmekte, önündeki koruyucu kalkanın arkasına sığınmaktaydı. bu kalkanı delecek tek güç insan beyni ve iradesiyle yaratılacak bir silahtı. ama gerçekte galakside bulunan dünya düşmanlar silahları ne kadar güçlü olursa olsun beyinleri yoktu. dünya ve insanın değeri, sonsuzlukta en büyük silahtı....

(bkz: dünyayı kurtaran adam)

-burası hacı bektaşi veli hazretlerinin türbesidir evlat, bin uzay yılı öncesinden kalmış dünyadan kopmuş bir yatır...

-kendini dünyayı kurtaran adam mı sanıyorsun?-senin kendini çapkın sandığın kadar...

-on üçüncü kabile atalarımızın kabilesi , peki burası dünyanın neresi? (hastasıyız :)

(bkz: dünyayı kurtaran adam)

a: evet arkadaslar, minibusumuzu almışık. bundan sonra alibeyköy hattinda cicek abbas'in da minibusu calisacak. herkese benden çaaay!
s: ben istemem!
a: peki...şakir'e cay yok.
s: ne demek lan şakir?
a: adını mi degistirdin?
s: sen bana nasil şakir dersin lan kelek?
a: ne diyem, mesela, mahmut mu diyem? şaaakir?
s: şakir abi, dayı, aga diyceksin.
a: o gunler bitti, şşakir.
s: ne demek ulan bitti?
a: bayağı bitti demek, ikimizin de minibüsü var, kardeşinim artik şaakir.
s: vay anam benim. kardeşim abbas'a bak be, ne cabuk bitirim oldun be anam?
a: oluruz be anam.
s: ulan bu kiyafetlerle şebege donmussun be ayıı güya beni taklit ediyon he?
a: lan oğlum biz yigidin harman oldugu yerden gelmisik, tavuk....

(çiçek abbas)

sener sen: gulyabani yoktur
kemal sunal: vardıııır
sener sen: yoktuuuur
kemal sunal: vardıııır
sener sen: ....evet... vardır...şabaan
kemal sunal: efendim canım?
sener sen: seni çok seviyorum
kemal sunal: peki ya babamı?
sener sen: asıl babanı severdim

:)

V'den birkaç özlü söz:

Artists use lies to tell the truth.

It's a basic principle of the universe that every action will create an equal
and opposing reaction.

A revolution without dancing is a revolution not worth having. (Emma Goldman'a bir gönderme olduğunu düşünüyorum)

Ideas are bulletproof.

Bi tane de Cesur Yürek'ten:

Tarih kahramanları asanlar tarafından yazılır. (orjinalini bilmiyorum)

Elephant Man'den:

I am not an animal;I am a human being. (Filmin en etkileyici sahnesiydi aklıma kazınmış.)

Beterböcek'ten:

-Adam: Vasıflarınız nelerdir?

-Beetlejuice: Çok seyahat ederim.Veba salgınından sağ kurtuldum.Şeytan filmini 167 kez seyrettim.Ve her seyrettiğimde biraz daha komiğime gidiyor!

Donnie Darko'dan:

-Oğlumuz az önce bana sürtük dedi.
-Sen sürtük değilsin.
-Sürtüyorsun, ama sürtük değilsin.

- Çocuklar neden Yaşlı Misery'nin evine girdiler?
- Joanie?
- Onu soymak istediler.
- Eğer bu toplam 13 sayfadan oluşan kısa hikayeyi gerçekten okumuş olsaydın.Çocukların döşeğin altında önemli miktarda para bulduklarını, fakat parayı yaktıklarını bilirdin.
- Donnie Darko, belki o kitle imhası
yapan yeni fırçanla bize fikrini söyleyebilirsin.
- Evi göle çevirdikleri ve yerle bir ettikleri
zaman bunu belirtiyorlar bu yıkım, yaratıcılığın başka bir şekli.O yüzden parayı yakmalarında alaycılık var.Sadece dünyayı parçalardıkları zaman
ne olacağını görmek istiyorlar.Bazı şeyleri değiştirmek istiyorlar.

-Donnie Darko,bu nasıl bir isim böyle?
Süper kahraman ismine benziyor.
-Olmadığımı kim söyledi?

- Kendimize bir şirine bulmalıyız.
- Şirine mi?
- Dar kalçalı Middlesex piliçleri gibi değil.
- Şirine gibi erkeklerle yatan küçük sarışın gibi.
- Şirine düzüşmez ki.
- Bu saçmalık. Şirine bütün şirinlerle yatar.Şirin Baba onu neden yaptı o zaman? Çünkü diğer şirinler çok abaza kalmıştı.
- Kibirli olamaz. Onun eşcinsel olduğunu duymuştum.
- O zaman onlar düzüşürken Kibirli'de onları izliyordur.
- Peki ya Şirin Baba? Onunda biraz harekete ihtiyacı yok mu?
- Onun tek yaptığı, grubu filme almak.
Daha sonra kasetin üzerine attırıyor.
- Öncelikle, Şirineyi Şirin Baba yapmadı.
Gargamel yaptı.
- Oraya Şirinlerin Köyünü yok etmek üzere
Gargamel'in ajanı olarak gönderildi fakat ama Şirinlerin büyük
iyiliği onu dönüştürdü.
- Ve şu grup senaryosuna gelirsek,
öyle bir şey olamaz!
- Şirinler, aseksüeldir. O küçük beyaz donlarının
altında üreme organları bile yoktur.
- Şirin olmak çok mantıksız.
- Eğer penisin yoksa yaşamanın ne anlamı var?

-Sadece Tanrı'ya hizmet etmeli.
(Joan of Arc'tan; engizisyon tarafından sorguya çekilirken, başpsikoposa laf sokarcasına ortaya atılır laf.)

-Tamam Alex, bu...
-Azıcık acıtacak mı? Biliyorum.
-Aslında, bok gibi kanırtacak.
(Nemesis)

-Silahlılar.
-Silahlılar mı? Ne ile silahlanmışlar?
-Eee, kokan nefes, renkli bir dil, toz bezi... neyle silahlanmışlar zannediyorsun; tabancalar ile, salak!
(Lock, Stock and Two Smoking Barrels)

-Eğer herhangi bir şeyi saklarsan, seni öldürürüm. Eğer gerçeği kıvırırsan, ya da gerçeği kıvırdığını düşünürsem, seni öldürürüm. Eğer bir şeyi atlarsan, seni öldürürüm. Aslında, Nick, hayatta kalmak için bayağı uğraşman gerekecek. Söylediğim her şeyi anladın mı? Çünkü eğer anlamadıysan, seni öldürürüm!

Barry: Hah, nerede kalmıştık?
Gary: Pompalı tüfekler... pompalanan tüfekler gibi şeyler mi?
Barry: Ha sen operasyonun beyni olsan gerek... doğru, pompalanan tüfekler. Sadece silah dolabındakileri istiyorum, o kadar: silah dolabının dışında her ne varsa, alıp götürebilirsiniz.
Dean: Orada bizim için bir şeyler olsa iyi olur.
Barry: Allah'ın cezası bir devlet malı mekan! Tabii ki size göre bir şeyler vardır.
Dean: Ne gibi?
Barry: Canına yandığımın antikaları gibi!
Dean: Biz antikalardan ne bok anlarız ki? Biz postahane soyarız...
Gary:...araba çalarız...
Dean: ...antikalardan ne bok anlarız ki?
Barry: Çok basit. Eğer eskiyse, bayağı para eder demektir.
Dean: Ne kadar mesela?
Barry: Bilmeniz gerekenler bu kadar ki? Biliyorsunuz, çünkü bilmeniz 'gerekiyor'.
Gary: Ha, şu 'bilmen-gerekeni-bilirsin' tipi durumlardan biri yani... o James Bond filmleri gibi bir durum yani.

şener şen: en iyi cilet budur! dünyanın bütün meşhurları bununla tıraş oluyor! ingiltere kralı, rahmetli başkan kennedy, taçsız kral pele, bakenbauer, kaleci mayer, nadya komanaçi, biricik bardo, fenerbahçeli cemil! hepsi şöhretlerini bu bıçağa borçlular! denemesi bedava, hem de hiç para vermeden! bakın mesela şu vatandaşın sakalı uzamış... şimdi iki dakikada susuz sabunsuz bu iş hallolucak...

(neşeli günler)

gunsnroses demiş ki:
şener şen: en iyi cilet budur! dünyanın bütün meşhurları bununla tıraş oluyor! ingiltere kralı, rahmetli başkan kennedy, taçsız kral pele, bakenbauer, kaleci mayer, nadya komanaçi, biricik bardo, fenerbahçeli cemil! hepsi şöhretlerini bu bıçağa borçlular! denemesi bedava, hem de hiç para vermeden! bakın mesela şu vatandaşın sakalı uzamış... şimdi iki dakikada susuz sabunsuz bu iş hallolucak...

(neşeli günler)
Bu süperdir gerçekten. :D:D Bu repliği hala izlediğimizde hatta okuduğumuzda bile bizi güldürebiliyorsa başka birşey demeye gerek bırakmıyor saygı duymaktan başka.

İllaki biri söylemiştir arka sayfalarda ama üşendim bakamadım. Yine de söylemeye karar verdim.

i know what you're thinking. did he fire six shots or only five? well, to tell you the truth, in all this excitement, i've kinda lost track myself. but being as this is a .44 magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: do i feel lucky? well, do ya punk?"

Dirty Harry - Clint Eastwod

Şeklinde gelişip arkasından magnum patlar tabi punk'ın götünde. :D

-soğursa soğusun...isterse yılın oniki ayı kar yağsın kar... ben mi düşüncem? goduumunun mendocuları mandacıları düşünsün! öf ulen öff!
-ulan sus mahalleye geldik.
-böyük sermayaeymiş böyük sermaye... benzin döküp fabrikalarının dibine dinamit goymazsam anamı kainat sevsin..tekel imiş tekel... ben göstercem onlara tekelini çiftelini. yarın dolaplarını tek tek balyoz ilen gırıcem tek tek!
-ali abişimdi yenge duyucek
-şşşşt dokunme benim bardağıma.uyanısa uyanıversin mıymıntı garı uyanısa uyanıversin
, kendimi de öldürücem o garıyı da öldürücem zaten...öf ulen öf! ümüğünü sıkıcem o garının ümüğünü sıkıcem!

(dondurmam gaymak)

-anasını satarın soğumasının da ısınmasının da, tekelinin de tekerleğinin de leaaan... hüoooop! vur baken la göbeğine göbeğine! çal baken.. yörük gızını çal baken!

e gidinin goca muğlalısı heheeeyt!

(dondurmam gaymak)

(Bacon, Hatchet Harry'yi anlatmakta)

Bacon: Bir zamanlar, onun için çalışan bir adam vardı, Smithy. Rüşvet aldığına dair dedikoduların çıkmasının ardından ödemesini geciktirmiş. Harry, onu bir açıklama yapması için çağırmış. Smithy çok iyi bir iş çıkartmamış. Dolayısıyla, iki dakika içerisinde, Harry kendini kaybetmiş; en yakınındaki nesneye uzanıp,ki bu nesne 15 inch'lik bir siyah dildo oluyor, onunla zavallı Smithy'yi ölümüne dövmeye koyulmuş. Kaldı ki, bu, ölmek için güzel bir yol - dolayısıyla, Hatchet Harry'e borcun varsa, ödersin.
(Lock, Stock and TWo Smoking Barrels)

Geri