Blackstar Ht-5r Head Ve Combo Modellerine Dikkat!

tamda bu amfiye niyetlenmiştim burada yazılanlara okuyunca artık başka amfilere bakacaz.önerilere açığım burada
Dünden beridir bende bütün mesajları okudum. Bi tane abinin 2 tane marshall çok pahalı cinslerinden amfisi heder olmuş. Onun üstüne htr5 olayları firmaların başına buyruk davranışları. Bende bilemedim halen. 2017 yada 2018 modeli olursa belki düşünebilirim. Onun dışında alternatif amfilerede bakıcam. peavey soldano falan duyuyorum forumda iyi diyorlar ama getirmesi sorunmuş sanırım. Trdeki modellerinide övmüyorlar.

Evet konuyu hortlatıyorum :) Amplimi 2. el almıştım 5 senedir kullanıyorum, 1 kere trafosu için DTL'e tamire gitti geldi, şu an dipten gelen buzdolabı tarzı bir dip gürültüsü yapıyor, ses de keskinliğini ve parlaklığını yitirmiş gibi geliyor, sizce bu sorunlar tüplerin eskimesinden ve değiştirilmemesinden mi kaynaklanıyor? Şayet böyleyse yurtdışından tüp sipariş edip (rototubes'den match edilmiş alacağım) değiştirmek istiyorum, bias ayarı yapmam gerekir mi ?

Şimdiden teşekkürler :)

Evet konuyu hortlatıyorum :) Amplimi 2. el almıştım 5 senedir kullanıyorum, 1 kere trafosu için DTL'e tamire gitti geldi, şu an dipten gelen buzdolabı tarzı bir dip gürültüsü yapıyor, ses de keskinliğini ve parlaklığını yitirmiş gibi geliyor, sizce bu sorunlar tüplerin eskimesinden ve değiştirilmemesinden mi kaynaklanıyor? Şayet böyleyse yurtdışından tüp sipariş edip (rototubes'den match edilmiş alacağım) değiştirmek istiyorum, bias ayarı yapmam gerekir mi ?

Şimdiden teşekkürler :)
Tüpleri ömrü bitmek uzere gibi duruyor anlattiklarinizdan.

Herkese merhaba, aynı amfiyi çok nadir kullanıyorum. Bir çalıştan sonra amfiyi kapatmayı unutmuşum, bir gün kadar açık kaldı. Sonrasında ses potanslarını sona çevirmeme karşın hem drive hem clean kanallarında ses eskiye göre %20 mertebelerinde geliyor. Eskiden %20-25'den sonrası apartman için rahatsız ediciydi. İkincisi standby anahtarım da işlevini artık yerine getirmemeye başladı. Önerisi olan var mı?

Herkese merhaba, aynı amfiyi çok nadir kullanıyorum. Bir çalıştan sonra amfiyi kapatmayı unutmuşum, bir gün kadar açık kaldı. Sonrasında ses potanslarını sona çevirmeme karşın hem drive hem clean kanallarında ses eskiye göre %20 mertebelerinde geliyor. Eskiden %20-25'den sonrası apartman için rahatsız ediciydi. İkincisi standby anahtarım da işlevini artık yerine getirmemeye başladı. Önerisi olan var mı?
Böyle kullanılmaya devam ederseniz lambalarda ya da güç devresinde amfinin çalışmasını engelleyecek bir arızaya sebep olabilirsiniz. Devredeki elemanlardan bir ya da birkaçı yandı muhtemelen, bir ustaya götürün devreyi incelesin.

Geri