Blue Blues Band

.1992 yilinda Yavuz Çetin; Batuhan Mutlugil, Kerim Capl ve Sunay Akin ile cover grubu olarak taninan Blue Blues Band i kurar. 1970 yillarin Rock ve Blues parcalarinin agirlikta oldugu calismalari surduren Blue Bluea Band grubunda elektro gitar calip vokal yapar.

Bu yazı board.seboistnet.com 'um Yavuz Çetin başlığından alınmıştır.

Çok iyi ve sağlam gruptu,ama bu grup dağılaı baya zaman oldu,ve ayrıca amatör bir gruptu yeri burası değil sanırım...

Dream tv de bazı görüntülerini görmüştüm.Şarkıları çok hosuma gitti ama sanırım bulmak mümkün değil.

Yavuz'dan sonra dağıldı... Adını "Karpuz" olarak değiştirdiler.

92'de kurulduğunda Batuhan Mutlugil değil, babası Batu Mutlugil vardı. Sonra Batuhan'da dahil oldu bi ara.

Yavuz Çetin zamanları onlar için altınçağ oldu bana kalırsa. Amatör bi grup değildi! Sizce Yavuz Çetin, Batu Mutlugil ve Kerem Çaplı isimlerini taşıyan bi gruba nasıl "amatör" denir!? :) Albümleri yoktu, kayıtlar vardı. Bende de mevcuttu ama yok etti bilgisayarım. Merak ediyosanız, nerden buldum bilmiyorum ...

Ayrıca böyle bir başlık vardı sanırım. Yani vaktinde yazdığımı hatırlar gibi oldum.

yavuz çetin dönemi en iyidir demişsiniz ama grubu zaten yavuz çetin kurmadı mı.. hatta batu mutlugil onun ısrarıyla tekrar gitar çalmaya bşladı falan..
karpuz ise apayrı bir grup değil mi.. yavuz çetin ve kerim çaplısız grup ismi mi değşir yoksa yeni bir grup mu kurulur..sanırım o grup apayrı bir karpuz

01 demiş ki:
Çok iyi ve sağlam gruptu,ama bu grup dağılaı baya zaman oldu,ve ayrıca amatör bir gruptu yeri burası değil sanırım...

ne amatörü ya öhe, bi kere yavuz çetin batu mutlugil diyoruz güzel kardeşim ne amatörü ya amatör neymiş? aslında amatör sayılabilirler zira amatör kelimesi işini aşkla yapan anlamına gelir de sen o anlamda diil de acemi anlamında kullandın galiba ben de kibarca öhe diyorum sana

Burock1905 demiş ki:
NDA-2 demiş ki:
Dün Yuxexes'te izledim...O grup gerçekten çok iyiydi...

Evet, Kerim Capli'in olum yil donumu nedeniyle goruntuleri yayinlandi... Amator olarak nitelendirilmesine ben de karsi cikiyorum...
waktinde neler yapılmış ya...önemsiyerek isteyerek hissederk müzik yapmak nedir gördüm ben...şimdiki gib iki cower çaliim da ben bu akşamki içkimi karşılıyım mantığı yokmuş o zamanlarda..

dOrrie demiş ki:
Burock1905 demiş ki:
NDA-2 demiş ki:
Dün Yuxexes'te izledim...O grup gerçekten çok iyiydi...

Evet, Kerim Capli'in olum yil donumu nedeniyle goruntuleri yayinlandi... Amator olarak nitelendirilmesine ben de karsi cikiyorum...
waktinde neler yapılmış ya...önemsiyerek isteyerek hissederk müzik yapmak nedir gördüm ben...şimdiki gib iki cower çaliim da ben bu akşamki içkimi karşılıyım mantığı yokmuş o zamanlarda..

çok haklısın.Onların müzik için müzik yaptığını gördük.Ticari bir amaç gütmeden...

dOrrie demiş ki:
ticari bi amaç gütselerdi yawuz o şekilde gitmesdi...
tamam belki ufakta olsa bir ticari amaçları tabii vardır.ki o da her grupta olacak.ama onlarda farklı bir tat vardı.yani onları dinlediğinde zevk almaman imkansız.(buradan güven abi'ye tekrar teşekkürler).
bence diğer gruplarda bu kadar sağlam iş yapsalar TürkRock daha iyi yerlere gelir ama pop müziğin altında kalıyor.(konu kayıyor ama neyse..)

Dediğim gibi bu grup az bir ticari kaygı gütmüştür.O da her grupta biraz vardır.Ama yaptıkları işlerin çok sağlam olduğunu kimse reddedemez...

Geri