Erkin Koray

babaların babasını burdan saygıyla selamlıyorum.türk rock müziğine katkısını kimse yok sayamaz.gerçekten yaratıcı kişiliğe sahip bir üstat. Sizle bi anımı paylaşmak istiyorum. Bundan 10 sene önce falan henüz 11 yaşındaydım.İzmir de bi parkın açılışına katılmıştı erkin baba.ben de koşa koşa gitmiştim.Hava soğuktu ve aşırı rüzgarlıydı. tozdan topraktan değil erkin babayı görmek yanımdaki insanı bile göremiyordum.O gün çok kötü olmuştum.Müziğini severek dinlediğim çoçukluğumun idolünü görememiştim bile...Şimdi ise hala aykata ve dimdik karşımızda. Şu an ise gençliğimin idolü. Erkin baba seni seviyoruz ve hep seveceğiz.

erkin baba gibi bir sanatçıyı nasıl olurda konselerde veya festivallerde alt şarkıcı olarak gösterirler anlamıyorum. onlar daha daha dün annemizi söylerken o müzik yapıyordu. hakkı yeniyor adamın

ne diyoruz o zaman, iyi ki doğdun erkin baba, o güzel şarkıları duyma fırsatını yakaladık sayende, çok şanslıyız senin gibi güzel bir müzisyeni tannıdığımız için, herşey gönlünce olur umarım hayatının kalan bölümünde:)

darkwingduck demiş ki:
erkin baba gibi bir sanatçıyı nasıl olurda konselerde veya festivallerde alt şarkıcı olarak gösterirler anlamıyorum. onlar daha daha dün annemizi söylerken o müzik yapıyordu. hakkı yeniyor adamın
çok haklısın dostum bence de :( ama insanoglu bu bazen ne yaptığını bilmiyor... bilir misin Kemal Sunal ın filmlerini bile bir ara yasaklıyorlardı neymiş efendim filmlerinde argo kelimeler kullanıyormuş ve insanların ahlaki değerlerini hiçe sayıyomuş falan filan.. adam öldü gitti. şimdi baş tacı yaptılar onu zamanında sevmeyenler...
bunun bir örneği daha büyük ustat Nazım Hikmet gerci onun durumu biraz daha farklı... :?:

bana göre anadolu rock ın babalarından biridir erkin koray arabesk ve rock müziği karıştırmıştır ve bence de ii yapmıştır yediden yetmişe herkezin sevgilisi olmuştur bana göre bayesss

malın teki utanmadan demiş ki:
Ben, bu foruma, Erkin Koray'ın onca şarkısına rağmen, sadece ve sadece şu ünlü eser "Tek Başına" (LP, Kalite PLak, 1983) 'nın Seyyal Taner yorumunu bi yerden bulmak olası mıdır şeklindeki bir soruyu yazacak kadar bencil ve saygısız biriyimdir.

Lütfen maruz görünüz, delidir n'apsa yeridir misali...

Saygısızlık etme lan!
Görmüyo musun millet neler konuşuyo burda!

Bilmem neyin ne ne yorumunu bulmak olasımıymış da neymiş!

Olum senin başka işin yok mu ya?

album ne zaman

baba album cikaracakti hala bekliyoruz.
son albumden bu yana baya zaman gecti.
bizde insaniz duy artik

Erkin Babam Bir Tanedir ama üzülerek söylemeliyim ki Bariş Manço ve Cem Karacadan Sonra Sıra ona geliyor :(

Rock'n Coke'da çıkmayacak mı? Sitesine baktım ismini çıkarmışlar. Umarım vazgeçmiştir Rock'n Coke'dan. Barışa Rock'da çıkarsa hiç fena olmaz yani. Geçen sene destek veren sanatçılar arasında ismi geçiyordu umarım bu sene destek vermekle kalmaz sahneye de çıkar.

benayevsen demiş ki:
barışa rock sanki çok felsefik ve dürst yaa çıksın moralim bozuldu umarım sayfa düzenlemesi falan yapılıyordur...

bu başlık altında barışarock vs rock'n coke tartışmasına girişecek değilim, ama biliniz ki biz burada felsefeden ve dürüstlükten önce "rock!"dan bahsediyoruz...

siz bilmediğiniz rock!'dan... rock! yani.. anlayabiliyor musun?

Geri