Teoman

bülent ortaçgil başlığında uzun uzun yazdım.buraya kısaca yazayım..ankarada ki teoman bülent ortaçgil ortak konseri çok güzeldi.teomanın sesi bana her zamankinden daha güzel,farklı geldi.ortaçgilde,o da çok başarılılardı.detaylı yorumum bülent ortaçgil başlığında.

hakan_el demiş ki:
eminim ki burada bircok kisi bu albüm ciktiktan sonra kendilerini saklayacaklar :)

aslında zaten kendileri saklamalarına gerek yok,beğenirlerse dinlesinler,kabul etsinler..yeter ki neyse ki yavaş yavaş modası geçmeye başlayan teomana b-k at,yücel modundan tamamen vazgeçsinler.

bu arada mantıklı ve doğru eleştirilerle -ki teomanın eleştirilebilecek çok şey yapmışlığı var-,b-k atmanın ayrımını yapabildiğimizi bildirelim.ama uyuzlarla,kişilikli insanlar kendi ayrımlarını bilirler mi,onu bilemem.

carolgerber demiş ki:
bülent ortaçgil başlığında uzun uzun yazdım.buraya kısaca yazayım..ankarada ki teoman bülent ortaçgil ortak konseri çok güzeldi.teomanın sesi bana her zamankinden daha güzel,farklı geldi.ortaçgilde,o da çok başarılılardı.detaylı yorumum bülent ortaçgil başlığında.
Konser (Dinleti) gerçekten güzeldi. Oturup uğraşmışlar, çok güzel şeyler hazırlamışlar. Ama dinleyici profili rezaletti. Bülent Ortaçgil kaç kere dedi biz burda şarkılara yeni şeyler yapmaya çalıştık diye, hala millet şarkılara eşlik edip normal şeklinde söylemeye çalışıyor. Zaten iki de bir de Teoman Teoman diye bağırdılar. Millet dansetmeye Teoman'la coşmaya gelmiş, ne anlarlar. Ki kızın teki Bülent Ortaçgil için "Embesil müziği yapıyor bu" yorumunu bile getirdi. Bizim okulun tiki tayfası da ordaydı onlara da uyuz oldum zaten. Teoman'In ilk albümünden en sevdiğim iki parçayı çaldılar "Sessiz Eller", "Yollar" o Teoman diye bağıran hatunların hepsi sustu. Şarkılardan hiçbirinin haberi yok. Anca kliplerden izleyip "aa yakışıkla adam sesi de var" diyen gelmiş :evil: . Zaten koca koca topuklu ayakkabı giyen kadınlar sürekli gezip durdular yerleri inlete inlete(kardeşim bir insan tuvalete ya da dışarı böyle mi gider.). Direk sanatçıya saygısızlık iki dakka şarkı arası falan bekle sen sinemada napıyorsun. Bizim de önümüzden geçip durdular baya sinirlendik. Kameramanlar da ayrıydı, milletin gözüne gözüne girp çektiler. En sonunda babam dayanamadı kameramanlar ortalığı düğün salonuna çevirdi gönderin onları diye bağırdı, gitti sonra tipler (Helal Olsun!!!). Arada da çelme takmaya çalıştı ama olmadı :D

roth-azad

evet gecede sınıfta kalan bir kısım seyirciydi.ama sessiz eller,yollar gibi şarkıları bilmemeleri çok güzel oldu,bülent ortaçgil rahat rahat söyledi o şarkıları.zaten o kitlenin bülent ortaçgil şarkılarını bilmediklerinden dolayı da teoman gecenin en şanslı,rahat ismiydi.

Yeni albüm oldukca güzel oldu, sert bir kaç parça var, özellikle sözler harika bu parçalarda. Kayıtlarda davulu Burak Gürpınar çalıyor, Pentagram'tan Hakan'da kayıtlarda. Teoman bu albümü gibi devam edermi bilmem ama bir kaç hafta içinde güzel bir albüm piyasada olacaktır.

Selamlar.
Volkan Çelik

VolkanCelik demiş ki:
Yeni albüm oldukca güzel oldu, sert bir kaç parça var, özellikle sözler harika bu parçalarda. Kayıtlarda davulu Burak Gürpınar çalıyor, Pentagram'tan Hakan'da kayıtlarda. Teoman bu albümü gibi devam edermi bilmem ama bir kaç hafta içinde güzel bir albüm piyasada olacaktır.

burak gürpınar,hakan utangaç.. çalışılan isimler epey iyiymiş..

Teoman süper Haluk Levent'ten sonra en çok ve en begendigim sanatcidir, kaliteli mûzik yapiyor, ayrica iyi bir yazar oldugunuda belirtmek istiyorum.

Konserleri her zamankinden sert,çoşkulu ve güzel olmuş bu adamın.Bazı kesimlerce popçu olarak görünmesi ağırınamı gitti nedir.Yeni albümünü bekliyoruz.Sanırım rock budur dedirtecek.

26 mayısta harbiye açık hava tiyatrosunda teoman-ortaçgil konseri varmış.lütfi kırdarda kine gitmeyen istanbullular bunu kaçırmasın derim ben.tabi iki ismi de seven istanbullular.

bir an yeni albüm değil de best of un çıkış haberini alınca afalladım ama bu NR1 in kendi yapımını üstlendiği teoman albümlerinden oluşturduğu bir karışım albümüymüş.

teomanın yeni albümünün şarkı isimleri kıyak gözüküyor..albümün adı 'en güzel hikayem'miş.salı günü çıkıyormuş.

güzel bir gün
duş
bugün
gökdelenler
ayna
insanlar
tuzak
dedi annem
en güzel hikayem

neden best of yapma ihtiyacı duydugunu merak etmekteyim... madem yapacak,konulabilecek,daha cok sevilen,daha alınabilir kılabilecek bircok guzel sarkısı varken neden oyle remixler filan var anlayamadım.

Mysteria demiş ki:
neden best of yapma ihtiyacı duydugunu merak etmekteyim... madem yapacak,konulabilecek,daha cok sevilen,daha alınabilir kılabilecek bircok guzel sarkısı varken neden oyle remixler filan var anlayamadım.

best of teomandan bağımsız.NR1 izin bile almamış.bu yaptıkları yasal mı bilmiyorum ama doğru bir şey olmadığı kesin.

selamlar şu teomanın best of albümündeki, parçalar eski kayıtlar mı yoksa yeniden tekrar çalınmış söylenmiş şarkılar mı? dinleyen war mı?

1. Paramparça
2. Sus Konuşma
3. İki Yabancı
4. İstanbul'da Sonbahar Remix
5. Uykusuz Her Gece
6. O
7. Gönülçelen
8. Onyedi
9. Gemiler
10. Anlıyorsun Değil Mi?
11. Bazı Yalanlar
12. Hayalperest
13. Rüzgar Gülü Bumerang Remix

bunlar varmıs best of'da :D
kendisinden izin bile alınmaması ve tam yeni album zamanı boyle bir sey olmasıda cok ilginc...

zaten teoman'ın yeni albumundeki ilgimi ceken tek seyde Şebnem Ferah'la olan 11dklık dueti acıkcası...

Geri