Teoman

Teoman'ın son 2 albümünü gerçekten hiç beğenmemiştim. bu albümü alırkende ya napıyorum ben yine sokağa para atıyorum dedim ama yanılmışım gerçekten çok başarılı olmuş. bende gökdelenler e bayıldım. son parçada (en güzel hikayem) gerçekten çok başarılı olmuş bana kalırsa şebo nun varlığıda gerçekten hoş. kısaca çok başarılı olmuş bu kadar zaman sonra gerçekten şaşırdığımı kabul etmek zorundayım. BRAVO TEO'YA !

ilk albümünü hala sıkılmadan dinlerim. aradaki albümlerde o tadı asla bulamadım ama bu albümden acayip ümitliyim. en yakın zamanda alıcam. sanıyorum pişman olmıycam.

'aksın bacaklarımdan milyonlarca doğmayacak çocuklarım'bu sözleri teo dan başka kim yazabilir ki?albüm mükemmel iyi ki teoman gibi bir rockçımız var?söz yazmakta bence türkiyenin en iyisi

albüm dierlerine kıyasla sert olmuş ancak papatya gibi akılda kalan bi şarkı yok malesef.yine de dinlenebilirliği gayet yüksek.alırsanız paranız boşa gitmemiş olur.alın alın alın

bir, bence albüm çok başarılı olmuş. razumukin in dediği gibi gökdelenler ve bugün bencede çok güzel şarkılar. diğer şarkılarıda hoş. dinlenebilirliği yüksek bi albüm. bundan önceki iki albümden de çok daha iyi bana kalırsa. beğeneceğini düşünüyorum. parana kıyıp al derim...

şu sıralarda tuzak şarkısına ağırlık vermeye başladım.bu şarkı zaten ilk albümden önce yapılmış,hakkaten de ilk albümde ki şarkılara çok yakın bir şarkı.ama vokal olarak ilk albümde ki şarkılarda ki başarı yakalanmış diyemem tuzak için.sanki teoman o dönem söylese bu şarkıyı,daha güzel söylermiş gibi geliyor.ama güzel yine de.

ben de bu aralar tuzağa takılanlardanım düzenlemesini tuğrul akyüz yapmış vegadan, çok iyi iş çıkarmış gok güzel süslemiş şarkıyı.

Benim de favorilerim gökdelenler tuzak ve parti.

Teomanın 'o' albümünü hiç bıkmadan dinliyorum hala.Kim ne derse desin en iyi söz yazanlardan birisi ayrıca.Son kasedi ise benim Teomandan beklediğim gibiydi,özellikle 'en güzel hikayem' mükemmel ve şebnem ferah da oraya çok yakışmış.
Ah bi de konserlerinde bu kadar soğuk davranmasa,şarkıyı söyleyip çekip gidiyo,şebnem ferah'ın konserlerindeki halinden sonra pek olmuyor işte... ;)

carolgerber demiş ki:
teoman rockistanbulda çok kötü performans sergilemiş galiba.konserlerinde biraz istikrarsız zaten.neyse ki benim gittiğim konserleri hep iyi gününe rastladı şu ana kadar.

tv den izledim gerçekten kötüydü.. sesi sürekli detone oldu.... ses sistemi de iyi değildi zaten iyice batırdı... madem sesin iyi değil neden zor parçalar seçtin be teo dedim kendi kendime.. büyük bir ihtimal rahatsızdı konsere çıkmadan önce röprtj gösterdiler hıyy mıyy konuşoyordu...

benayevsen demiş ki:
carolgerber demiş ki:
teoman rockistanbulda çok kötü performans sergilemiş galiba.konserlerinde biraz istikrarsız zaten.neyse ki benim gittiğim konserleri hep iyi gününe rastladı şu ana kadar.

tv den izledim gerçekten kötüydü.. sesi sürekli detone oldu.... ses sistemi de iyi değildi zaten iyice batırdı... madem sesin iyi değil neden zor parçalar seçtin be teo dedim kendi kendime.. büyük bir ihtimal rahatsızdı konsere çıkmadan önce röprtj gösterdiler hıyy mıyy konuşoyordu...
kendi kasınmıs o seslee bu kadar zor parcalar secersenn
bıde arkadas konserdeydı ve soyledıgı tek sey ıgrenctii
teoo orada o kadar insan yokmus gibi davranmıss bu ne soguklukk :x

pop mu rock mı bilmiyorum. tamam bu adam rock yapıyorsa falan filan da serdar ortaç'ın ya da funda arar'ın yaptığı müzikle yani popla da kıyaslamayın. teoman gibi adamlar köprüdür. 12-13 yaşında insanlar rock müzik dinlediğini düşünerek dinler ve yaşları ilerledikçe köprüyü geçerler ve gerçek müziği bulurlar. (teomanın müziğine "gerçek müzik değil" demeye çalışmıyorum yanlış anlaşılmasın)
bağnaz olmayalım arkadaşlar. kabul edin, her albümü müzikal anlamda daha başarılı ve sözleri de gayet anlamlı. tarz kaygısı taşımıyor ama pop müzik dinleyicise hitab edebilen bir alternatif rockçı diyorum.
yorumdur ve tabi ki yoruma açıktır.

Albümde Tarkan'nın olması bence büyük şans...
Bence müzikalite açısından iyi bir albüm...
Ama sahne performansı tam anlamıyla bir rezalet...
Cuma gecesi Rock İstanbul konserini izledim tv'de ...
O kadar sigara,alkol,bilimum ıvır-zıvır olunca sahnede... daha 3.parçada saçmalamaya başladı...
Bir ara ses tellerini bırakıcak zannettim orda... Yazık...başka bir şey değil...Gün gelip nodül çıktığında... oturup ağlar başka bir şey değil...
Ha bu arada sanırım 3. parça olması lazım.Yani insan esinlenirde bari albüme yaz dimi...
DOMATES,BİBER,PATLICAN...bu melodi sanırım tanıdık geliyor...

Bu arada arkadaşlar...
Parçaların vokal açısından zor olduğunu nerden çıkardınız.. adam kendisi yazmış...Ne gibi bir zorluk olabilirki?Yani başkalarının şarkılarını söylemiyorki...
Bi solist şarkı yazıyorsa sesinin karakterine göre yazar...
Gayet rahat söyler merak etmeyin o şarkıları...Ben rock'çıyım diye böğüm-böğüm böğürürse ses daha 3. parçada nakavt olur...
Bu arada sesinin kötü olması ses düzeniyle alakalı değildir...adam SHURE kulaklık kullanıyor...Ha ogün kulaklık yokmuydu!!!? Önünde 4 tane monitör vardı...Artık onunlada kendini duyamıyorsa ''KULAKSIZDIR''!!!Başka birşey değil...

yo bence teomanın konserleri genelde çok zevkli ve güzel oluyor.dediğim gibi istikrarsızlık var tabi.ama ben şarkıların karakterlerinin de bu konuda etkili olduğuna inanıyorum.en azından mesela teomanın ortaçgil şarkılarını söylerken sesi büyüleyiciydi,ama son albümünde ki şarkıların konser performansı hakkaten zor.detone olmaya çok açık şarkılar bence.ama bu şarkıları iyi söylediği zaman hakkaten o konserde olmak isterim.ki söylerde bence,rockistanbulda kötü olmuş olsa da.mesela hasankeyifte epey iyiymiş.sanırım sesi orada yoruldu,rockistanbulda çıkmadı :roll: birde tabi 20-25yaşında ki teoman için her şey daha basit olurdu tabi.

Geri