Teoman

teoman yakında konserlerine kimse gitmicek yani o dereceye getiriyor.fanta turnesinde hatırlıyorum şebooood iye çıldırmıştı millet.şeboda kalabalıkla beraber coştu coşturdu vallahi helal olsun şeboma.ama teoman bey sahnede put gibiydi seyirci kendini coşiturmaya çalışsada buzdolabı gibi biri sahnedeyken ne kadar coşulurki yani.oysa şebo sahneden indi kaçkere hopladı zıpladı zıplattı milleti.sohbetine,şakalarına bayılıyorum zaten kalabalıkla şebonun.teoman ne yaptı hiçbirşey.

artık bence şunu anlaması lazım dineleyenler olmazsa teoman kalmaz biter.tamam yetenek onun ama dinletemediğin içinde kalan bir yeteneği kim ne yapsın.birsüre sonra insanı boğar içindekileri anlatamamak insanlara ulaştıramamak.dinleyenleri takmasın elinin tersiyle itsin bakalım nereye kadar gidebilecek böyle.

buarada irtifa kaybediyor sözü benimdi ilk ben söyledim.telif hakkımı istiyorumm :LOL:

canım...sana ne kadar şebocu olduğumu anlatmaya gerek duymuyorum.yazılarımı oku ben kimseyi onunla kıyaslamam kıyaslayana tepki duyarım hatta.sadece fanta konserinden örnek verdim.

adamin özenti olup olmadigi, sarkilari nerelerden arakladigi veya elinde bira sisesiyle sahneye cikmasi hic umrumda bile degil. adami müzigiyle tanidim öyle de devam ediyorum. cok dinlerim severim müzigini. sesini de iyi kullaniyor. müzigiyle tanidigim icin müzigiyle alkisliyorum gerisi ise hic umrumda degil.

hakan_el demiş ki:
adamin özenti olup olmadigi, sarkilari nerelerden arakladigi veya elinde bira sisesiyle sahneye cikmasi hic umrumda bile degil. adami müzigiyle tanidim öyle de devam ediyorum. cok dinlerim severim müzigini. sesini de iyi kullaniyor. müzigiyle tanidigim icin müzigiyle alkisliyorum gerisi ise hic umrumda degil.

+1 çok katılıyorum gerisi benimde umrumda değil

morvesuni demiş ki:
bencede adam tam bi özenti+ ukala... tek fanı evde kalmış kızlar... tttttteeeeeeeeeeoommmmmmmannnnnnnnn!!! ayy yaaa ölürüm ben onlara.... bi çöpçatan şirketi açacağım olmazsa ii para kırarım.. bi teoman bi de harun diyenler yeter de artar bana :D

ya gayet doğal,teoman ve ya harun diye bağrılması..ya da üstlerine iç çamaşırı atılması..bu jim morrison için de geçerliydi,elvis presley içinde,başkaları içinde.sen hakkaten gir bu işe.

tek fanı evde kalmış kızlar yorumuna ise cevap veremiyorum,çünkü anlamsız bu.daha doğrusu mantıksız bu,anlamadığım şey evde kalmış kızların mı,ortalama 17 yaşlarında olup,konserlerde teoman ve ya harun diye bağırdığı?çöpçatanlık şirketin için önce hedef kitleni iyi belirlemen lazım.

gench demiş ki:
al işte yani ooooofff!!!!
şimdide filmi bravo yani!!!takdir mi etmeliyiz.bizden ne bekleniyor.adamı gördünmü filmde çekti mi denmeli.en son oynadığı film mumyanın dönüşümüydü neydi tüm zamanları en kötü filmi olarak seçiliyor.ama teo cool bir tavırla ne önemi varki diyor.tabi canım zaten ne önemi var o filme para verip gidenlerin ne önemi varki yani harcana paranın emeğin zamanın.ne önemi var yıkılan teoman dinleyenlerinin yani demi?azalmakta olan dinleyici kitlesini azaltmaya devam etsin bakalım.gerçi albümde teşekkürler bölümünü bile yazmayan albümü satın alan onu yıllardır takip eden insanlara 2 sözü çok görmüş birinden ne bekliyorumki bende :bilmem

ya adam on yıldan beri yazdığı senaryoyu film yapıyor.isteyen izler,isteyen izlemez,beyenen beyenir,beyenmeyen beyenmez.bu kadar basit.müziğiyle de ilgili adamın daha en başta söylediği bir şey var:beni dinleyen 10 bin kişi kalsa da ben müziğimi yapmaya devam edeceğim.bu arada şu kitlenin azalması da kişisel açıdan beni memnun ediyor.onyedi albümüyle ulaştığı kitlenin çoğunun bugün teoman dinlememesi pekte kötü bir şey olmasa gerek.

bu arada -gench- şebnem 10 numara,teoman 3,5 diye devamlı yorumda bulunmanın ne anlamı var.zaten bu sitede teomanla kıyaslanmanın bile sevdiği şarkıcıya hakaret olduğunu düşünen -milyoncuklar- var.bu durumda burası yanlış adres oluyor.

Teoman tam bir fenomen..Fenomenleri sevmem aslında..Teomanıda bu yaza kadar hep çok itici bulmuşumdur..''o'' albümünden sonraki albümlerinide beğenmemiştim..Ancak bu yaz onu çok yakından görme sahnede izleme fırsatım oldu 3.sefer..Ve ben ona reaman hasta oldum..One tarzdır yarabbim..son albümdede tek beğendiğim şarkısı gökdelenler..Ama yavaş yavaş ona ısınmaya başlıyorum zaten iyi ,işlerde yapmıştı ve yapıcakta..

Purpy demiş ki:
Teoman tam bir fenomen..Fenomenleri sevmem aslında..Teomanıda bu yaza kadar hep çok itici bulmuşumdur..''o'' albümünden sonraki albümlerinide beğenmemiştim..Ancak bu yaz onu çok yakından görme sahnede izleme fırsatım oldu 3.sefer..Ve ben ona reaman hasta oldum..One tarzdır yarabbim..son albümdede tek beğendiğim şarkısı gökdelenler..Ama yavaş yavaş ona ısınmaya başlıyorum zaten iyi ,işlerde yapmıştı ve yapıcakta..

jim morrıson jımı hendrix öldü insanlar şimdi başkalarının uyuzunu kaşıyorlar deyse bari :)

eleven demiş ki:
kesinlikle özenti bi adamdır kendisi,eskiden şarkı araklıyodu sadece şimdi hal ve hareket de araklamaya başladı!Elinde sigarayla içki şişesiyle sözüm ona mick jager olcak!!Bence hiç bi halt deil olamaz da..

umarım herkes bir halt olur.sigara ve içki şişesini nasıl sadece mick jagger e yordun anlamadım.hem benim bildiğim mick jagger yerinde duramayan,mesela poposunu rahatlıkla gösterebilen br adam.teoman ona mı benzemeye çalışıyor sence.

eskiden şarkı araklıyordu demişsin,eğer bu bahsettiğin küçük,şarkıyı güzelleştirici alıntılarsa haklısın ama sadece bu kadar.

aerosmith-dream on (vur sen beni) zaten esinlenme oarak belirtilmiş ki,belirtilmese hakkaten bu şarkı çalıntı olurmuş,çünkü nakarat kısmının vokali tamamen aynı.esinlenmeden öte görülebilir bu şarkı.iki şarkı da çok güzeldir mutaka dinleyin.

kiss-I was made for loving you (sus konuşma)hakkaten çok güzel bir giriş için yapılmış alıntı.sus konuşmada ki biraz daha uzar gider.bunun dışında şarkıların alakası yok.sus konuşma yı tercih ederim ben kendi adıma.ama kiss in parçası da güzel tabi.

led zeppelin-kashmir (paramparça) bu iki şarkının da dı dı dımpt dı dı dımpt alıntısı dışında hiç alakaları olmadığını zaten dinleyen herkes bilir.kashmir müthiş bir şarkı,paramparça nın da sözleri çok güzel.

nirvana-rape me (hepsi bir ya sonunda)bu şarkının müziği alper erinç e ait zaten.girişi rape me den almış.kötü de etmemiş.smells like teen spirit ve bir iki nirvana şarkısı daha bu girişe yakın girişlere sahip.

benim şimdilik aklıma gelenler bunlar...

carolgerber demiş ki:
gench demiş ki:
al işte yani ooooofff!!!!
şimdide filmi bravo yani!!!takdir mi etmeliyiz.bizden ne bekleniyor.adamı gördünmü filmde çekti mi denmeli.en son oynadığı film mumyanın dönüşümüydü neydi tüm zamanları en kötü filmi olarak seçiliyor.ama teo cool bir tavırla ne önemi varki diyor.tabi canım zaten ne önemi var o filme para verip gidenlerin ne önemi varki yani harcana paranın emeğin zamanın.ne önemi var yıkılan teoman dinleyenlerinin yani demi?azalmakta olan dinleyici kitlesini azaltmaya devam etsin bakalım.gerçi albümde teşekkürler bölümünü bile yazmayan albümü satın alan onu yıllardır takip eden insanlara 2 sözü çok görmüş birinden ne bekliyorumki bende :bilmem

ya adam on yıldan beri yazdığı senaryoyu film yapıyor.isteyen izler,isteyen izlemez,beyenen beyenir,beyenmeyen beyenmez.bu kadar basit.müziğiyle de ilgili adamın daha en başta söylediği bir şey var:beni dinleyen 10 bin kişi kalsa da ben müziğimi yapmaya devam edeceğim.bu arada şu kitlenin azalması da kişisel açıdan beni memnun ediyor.onyedi albümüyle ulaştığı kitlenin çoğunun bugün teoman dinlememesi pekte kötü bir şey olmasa gerek.

bu arada -gench- şebnem 10 numara,teoman 3,5 diye devamlı yorumda bulunmanın ne anlamı var.zaten bu sitede teomanla kıyaslanmanın bile sevdiği şarkıcıya hakaret olduğunu düşünen -milyoncuklar- var.bu durumda burası yanlış adres oluyor.

sana sadece bravo diyorum yani ne de güzel atışma tartışma kavga vs vs.olmuş.niye şeboyu sevip teomanı sevmemek diye birşey söz konusu olamazmı yani.olamazsa bunun nedeni ne sormak istiyorum.kıyaslamak konusu şudur söyleyim:ben şebnemin kimseyle kıyaslanmasını istemiyorum ne teoman ne aslı ne özlem ne amy lee ne de başkası.(ya sadece fanta konserinden örnek verdim birkez daha söylüyorum kimseyi kıyaslamak veya kıyaslamayı hakaret saymak gibi bir durum yok)kitlenin azalmasının iyi birşey olduğu ise senin görüşündür.müzik insanlara ulaşmak için iyi bir yoldur ve insanlara ulaşmak güzel birşeydir.ya teomanı papatya yada o albümünden beri dinleyenlerin giderek azalması,kaybolması nasıl?o da kötü birşeymi yoksa iyimi?

sanırım yanıt alamıyorum yazıma.ama olsun napalım.teomanın eski şarkıları çok çok güzeldi.sözlerinden etkilenmemek elde değil.bazı şarkıların sözleri onun değildi ama yinede en az kendi şarkısını söylüyormuş kadar derin his vardı.ben hala eskileri dinliyorum.

yığılır kalır yüreğim donuk gözlerinde...
hayat bir yarış dersin hep bir meydan savaşı bir kavga.sakın yara alma..
hem yarabandım hem yaram...

daha aklıma şuan gelmeyen birsürü güzel söz eskilerden.şimdi bakıyorumda en çok 2 şarkısı var teomanın marş olan dillere.eksik nerde ya da kimde?

kaliteli müzik yapıyordu bir zamanlar ama adam müzik açısından adeta mutasyona uğradı... dikkat edersek albümü daha çok çok taze olmasına rağmen ne şarkıları ne de müzikleri ile konuşuluyor demekki yanlış şeyler yapıyor gözüken o... ayrıca tam anlamıyla televoleci oldu neymiş evinde parti vermiş klibinde soyunmuş konserde sigara içmiş bira içmiş... artık o da anladı teoman devri geçiyor başka çareler yollar arıyor...

rocker olmak bir yana da adamın tarz ve müzik açısından değerlendirelim rocker olması için daha çok çok yolu war daha zaten teoman da o yolun yolcusu değil belliki arkadaşalar...

gogorigo demiş ki:
ya ne yalan söyliyeyim eski bir kaç şarkısının tadi çok hoş papatya, gemiler, ne ekmek ne de su, sus konuşma güzel şarkılar... başka birşey yok tamamen şişirme yani dediğimiz gibi televolenin yeni başrol oyuncusu..

+1
Dostum sana katildigimi soylemek istedim ;)

tarz yapmak için elinden geleni yapan bi adam... ne o bi klibinde mankenin birini oynatmıştı.. çok kötü olmuş...................... eski tadı hiç yok.... albümünü aldım bi kere dinlemedim şimdi kıyıda köşede öle duruo....

clifford demiş ki:
teoman ne derse desin,yapsın rockçıyım diye geçinmesin.sesi kısıtlı olanlar,gitar çalmayı bilmeyenlerle rockerların işi olmaz

sizi gidi muhteşem rockerlar.bu forumlarda yazılanları okuduktan sonra,düşünüyorum da..

ne olursam olayım,şu sizin rockerlarınızdan olmayayım..hımm zaten bu değerli ünvanı haketmek olabilir mi,haşa! sizin (nam ı değer rockerların)işiniz olmaz zaten değil mi böyle şeylerle!

sıktı artık aynı dar çerçeveden yorumlar,on yaşında çocuk musunuz anlamadım.o kim rocker kim muabbetleri.ne bu ya!

carolgerber dostum bunlar rockerligin kitabini yazmis olduklari icin böyle konusmaya haklari var. onlar böyle mutlu oluyorlar ben de onlari o mutlu halleriyle biraktim. rockerlik nedir nicindir anlamis degilim anlamaya ise hic niyetim yok hele buraya gelip kimini boka sokup kimini göklere cikartmak gibi bir niyetim yok. özellikle sesi kisikli demek ne demek onu da anlamis degilim cünkü rockerligin kitabini hic okumadim. bunlar konusuyorlarsa eger bosuna konusmuyorlardir. rockerlerin gitar calanlarla isi olmaz lafindan da rockerlarin gitar calmayanlar karsisinda üstün insanlar oldugunu anliyorum. baksaniza adamlar gitar calmayanlari umursamiyorlarmis bile:))))

Geri