Teoman

carolgerber demiş ki:
clifford demiş ki:
teoman ne derse desin,yapsın rockçıyım diye geçinmesin.sesi kısıtlı olanlar,gitar çalmayı bilmeyenlerle rockerların işi olmaz

sizi gidi muhteşem rockerlar.bu forumlarda yazılanları okuduktan sonra,düşünüyorum da..

ne olursam olayım,şu sizin rockerlarınızdan olmayayım..hımm zaten bu değerli ünvanı haketmek olabilir mi,haşa! sizin (nam ı değer rockerların)işiniz olmaz zaten değil mi böyle şeylerle!

sıktı artık aynı dar çerçeveden yorumlar,on yaşında çocuk musunuz anlamadım.o kim rocker kim muabbetleri.ne bu ya!

rockerlığın kitabıda var.tebrikler ilk kim bulmuş.on yaşındaki çocuklarada birşeyler söylemişiz bak şimdi bulalım birkaç tane on yaşında çocuk yorum yapsınlar söz hakkı doğmuş.
Allah aşkına söylermisin teomanın son klibi nasıldı?beğendinmi sen o şarkıyı.ya da son iki albümü beğendinmi bana bunu anlatabilirmisin???
ülkede gerçekten iyi şeyler yapmaya çalışan onca amatör grup var sadece isim yapamadıkları için mahvolup gidiyor.ama teoman isminin ardında ne yapsam tutar mantğıyla davranıyor bence biraz.yanlış düşünüyor olabilirim ama insanlar gerçekten bazı şeylerin artık iyi kötü yönlerini görüyor.kimse körükörüne atlamıyor yani ne yapsa iyiidir diyerek(herkes değil tabi)

farkı farketmeni dilerim eski teoman yeni teoman arasındaki

teoman abi başlarda o kadar sevmememe rağman şu anda sevdiğim bi adam..
ses,müzik,yorum hepsi oturmuş artık sözler bi harika zaten...
gerçekten yapıyor adam ya :)

ben bu adamı sevmıorum.ozellıkle konusması hareketleri aksi adam ya.

bazı sarkıları guzel ama.seviyorum yanı adamı begenmesemde..

istanbulda sonbahar-papatya-gemiler birde 2ybncı

kim nederse desin teoman eskiden iyiydi.. kimse bişey diyemez fakat malum oda sonradan bozunlanlar oldu andına üzülüyor saygiyla ruhuna el fatiha diliyorum....

hakan_el demiş ki:
agir kapi sarkisini dinleyen oldu mu arkadaslar
albüm hala gelmedi buraya:(

en güzel hikayem şarkısında ki gibi kısık sesli bir vokal kullanmış teoman.müzik güzel olmuş.aylin aslım,candan erçetin,zuhal olcay ın yorumları da epey başarılı albümde.ama kendisini fazla dinlettiremedi bu albüm bana.ortaçgil-teoman albümünü bekliyorum sabırsızlıkla..

teomanın onyedi şarkısında ki,

dinlediği son şarkı
elveda zalim dünyaymış

dizelerinde ki şarkının uydurma bir şarkı ismi olduğunu düşünürdüm hep.sonra bir yerlerde okudum,doğru ya -Goodbye Cruel World-pinkfloyd un şarkısı.çok güzel bir gönderme olmuş bu.

bu arada teomana bitti,televole şarkıcısı oldu gibi yorumlar yapılmış,onyedinin sonları ve gönülçelen albümü zamanında magazin programlarına epey malzeme olur gibi oldu ama sonra çekti adam kendini benim gördüğüm.belki ben yanlış düşünüyorumdur.önemli değil zaten bu.kanımca 97-2000 yılları arasını bir kenara bırakırsak,ticari anlamda olmasa da (bu önemli değil zaten),çok başarılı bir yıl bence teoman için.bence oldukça güzel ve ticari öğeleri en alt seviyede bulunduran,pek ilgi görmemiş (buna da sevindim) bir albüm.Ve ortaçgil gibi bir isimle düzenlenmiş harika bir proje.ve bu proje sonunda çıkacak olan yine pek ilgi görmemesi muhtemel,bence şu ülkede çıkmış en güzel albüm olmaya aday albüm.(konseri izlediğimden bu öngörüyü yapabiliyorum)bütün bunlar için, dediğiniz gibi ,üstüne + lar verdiğiniz gibi teoman için ruhuna el fatiha dilemekse istediğiniz,herkes serbest.

ya zaten teoman ın kendisi magazinci son zamanlarda apaçık ortada yaptığı müzikte mutasyona uğramış adeta fakat eskilerine diyecek laf yok muhteşem şarkıları var...

ya bide nie sesiyle gitarıyla adamı rockçı yada diil die eleştiriyosunuz ki sonuç olarak adamında kendine uygun bi tarzı war tamam bende eski albümlerini yenilere tercih ederim ama adamda ses var yani iyi yazıp iyide sölediği bi çokta şarkısı var ayrıca rock yaptığını kendiside sölemio... ztn her iyi çalıp iyi sesi olan rocker mi olcak yada rocker olmayanların iyi sesi olmaz mı? ne garip bi yorum o ya

teomanın yazdığı bir yazı,çok hoş bence.

80 KİLO ÇEKİYORUM SENİ SEVİYORUM

sevgili sevgilim

Düşündümde aşk hiç komplike değil,basit.Nereden beslendiği belli değil ve çabuk.Varlığını anlayamayan,ama yok olduğunu anlayan bizler için ise son derece zor.

Sana da bana da öğretildiğinin ya da deneme yanılmayla öğrenmeye çalıştığımızın tersine ayrıştırılamayan,indirgenemeyen ve dile de getirilemeyen bir şey galiba.Sanki bir gaz gibi her yere yayılıyor.

Blaise Cendrars'ın şiirine bir baksana.

bütün millet hala orada
yaşam şaşılacak şeylerle dolu
eczaneden çıkıyorum
teraziden şimdi indim
80 KİLO ÇEKİYORUM
seni seviyorum.

Hem bu kadar basit hem de herşeyle ilintili başka bir şey gördün mü?Ve de bu kadar muğlak?Teraziden inmek,kilonu öğrenmek,eczaneden çıkmak kadar basit ve aynı derecede şaşılacak bir şey.Doğru;yaşam şaşılacak şeylerle dolu.

Peki bu denli basit bir şey niye bu kadar şaşılası etkilere açık?Aşk sevginin mantık gerektirmeyen bir türü olarak,niye nefretin ve hissizliğin en mantıksızına sürükleniyor?Aşk kendini küçümsemek mi,bunun bilincinde olmak mı?Bilmiyorum.

Haydi biraz ileri saralım ve aşkı aşk acısıyla didikleyelim,güzel günler geçti,sevginin sonbaharındayız.

Neler yaparız,resimler mi ortadan kaldırılır,beraber satın alınan eşyalar mı ilk olarak?Sen spor salonuna,kuaföre mi gidersin?Ben halı sahaya mı?

Gitmek anahtar kelimemiz bu..çünkü sevince de gidersin,artık sevmeyince de..Aşk acısı çekince de gidersin,verince de.

Ve pişmanlık... Bitmesine neden olduğunuz şeyler içinde duyarsınız,başlamasına neden olduğunuz,geride bıraktığınız,heba ettiğiniz şeyler içinde...

Tesadüf bu ya şiirin başında verilen öğüt de buymuş zaten.Gitmek,terk etmek,heba etmek ve uğruna vazgeçmek üzerine...

Sevince her şeyi bırakıp gitmek gerek
Eşini bırak çocuğunu bırak
Arkadaşlarını bırak
Sevince çekip gideceksin
Seni şimdilik seven sevgilin

ya zaten adam başta boğaziçi sosyoloji mezunu tmm bu müzik yapması için yeterli diil ama gerçekten kaliteli yaptığına inanıorum müziği sözleri ztn süper yazıo...!

Kendisinin yıllar önce bende acaip bir tesiri olmuştu, şöyle ki: Sevgilimle gergindik, biteceğini hissediyordum da konduramıyordum, telefonda çok kırıldığım bir iki laf etti, ağlayarak odama girdiğim saniye şu sözleri duydum "BİR ŞEY SEVMEYE DEÐERSE ÖLMEYE DE DEÐER Mİ?" değmez dedim aradım buluştum ayrıldım sonra da 6 yıl ağladım. Anladım gaza gelmemek lazım öyle hemen :D

Geri