Teoman

sevgili daishuman seni sadece şu yönden eleştirdim ve sanırım beni yanlış anladın.tabi herkes eleştirme özgürlüğüne sahiptir ve bu yadırganacak bir şeyde değil bu.aksine ayağı yere sağlam basan eleştirler kişsel donanımıza zenginlik katabilir.ama seni eleştiriken maksadım senin eleştiri biçimini eleştirmekti.kullandığın 'en'lerin(en piyasa adam,en kötü albüm) çok abartılı olduğunu ,bunun biraz nefretle karışık bir doz içerdiğini açıklamaktı niyetim.örneği de senden verdim:en piyasa eleştirmen.kastım sen değilsin tabi .sadece düşüncemin ne kadar da abartılı ve havada kaldığıdını belirtmek için kullandım bunu.yani teomanı gördüğün 'en piyasa adam' olarak nitelemen ne kadar gerçekçi.sevgilerimle

zebrail demiş ki:
sevgili daishuman seni sadece şu yönden eleştirdim ve sanırım beni yanlış anladın.tabi herkes eleştirme özgürlüğüne sahiptir ve bu yadırganacak bir şeyde değil bu.aksine ayağı yere sağlam basan eleştirler kişsel donanımıza zenginlik katabilir.ama seni eleştiriken maksadım senin eleştiri biçimini eleştirmekti.kullandığın 'en'lerin(en piyasa adam,en kötü albüm) çok abartılı olduğunu ,bunun biraz nefretle karışık bir doz içerdiğini açıklamaktı niyetim.örneği de senden verdim:en piyasa eleştirmen.kastım sen değilsin tabi .sadece düşüncemin ne kadar da abartılı ve havada kaldığıdını belirtmek için kullandım bunu.yani teomanı gördüğün 'en piyasa adam' olarak nitelemen ne kadar gerçekçi.sevgilerimle
Keşke başta böyle güzel konuşsaydın da yanlış anlama olmasaydı..`en` konusunda sana hak veriyorum yorumum sertti ama bir önceki mesajdada belirttiğim gibi kendi yorumumu sert bulduğumu söylemiş ve devamını getirmeyeceğimi belirmiştim..Yani zaten yorumun ağır olduğunu kabul ettim..Belki farklı bir dille anlatmak en doğrusuydu...Keşke bu şekilde mantıklı yorum yapılsa da ben de hatamı kabul etsem..Fakat daha yazmayı bilmeyen kişi de benim haksız olduğumu söyleyemez.Burası msn muhabbetlerinin döndüğü yer değil....ve eleştirisini sert ya da kaba bulduğunuz insanları ikinci mesajındaki gibi eleştirmenin daha mantıklı olduğunu düşünüyorum..Yani hakarete hakaretle karşılık verilmez sanırım bana katılıyosundur..yoksa iş çok uzuyo..

Ayriyetten `en piyasa en kötü` gibi yorumların tersi burada çok yapılıyor.Yani mükemmel albüm olmuş en iyisi o gibi..bu da göreceli bir kavram sonuçta..belki bu yorumlar beni o tarz bir yoruma itmiştir..yine de duyarlılığın için teşekkür ederim...saygılarımla...

ya birşey sorcam ... teoman'ın seslendirmiş olduğu ''ağır kapı '' adlı çalışma ''kadınım'' gibi nostalji bir parça mı yoksa , kensisine mi ait (söz-müzik) özellikle sözlerin ona ait olup olmadığını çok merak ediyorum ... tek kelimeyle MÜTHİŞŞ ... (fikirler bana öz ) ...

siyah_aydinlik demiş ki:
ya birşey sorcam ... teoman'ın seslendirmiş olduğu ''ağır kapı '' adlı çalışma ''kadınım'' gibi nostalji bir parça mı yoksa , kensisine mi ait (söz-müzik) özellikle sözlerin ona ait olup olmadığını çok merak ediyorum ... tek kelimeyle MÜTHİŞŞ ... (fikirler bana öz ) ...

Ağır Kapı'nın sözleri Murathan Mungan'a ait.Daha önce de Yeni Türkü seslendirmişti.

ya açıkçası ben o sözlerin teo'ya ait olmasını bekliyordum ... böyle müthiş deprese cümleler tam onluktur ... ( fikirler bana öz ) ... ya gelmedi mi hala şu yeni albüm , kaslarım yırtılacak sabırsızlıktan :) neyse ... tşk ...

aslında teoman o albümde başka bir şarkıyı söylemek istedi ama murathan mungan ağır kapı da çok ısrar etmiş ve kabul ettirmiş.murathan mungan ayrıca teomanın en iyi coveri olarak bu şarkıyı gösteriyor. ayrıca kendisi bir ropörtajında bu zamanın en iyi şarkı sözü yazarı olarak teomanı örnek gösterdi

aksini iddia edenlere inanasım gelmiyo nedense , hadi görüş ve zevk meselesi bir yana , bazen bazı sözcükler vardır , evrenseldir , herkese hitab eder , bu şahıs bu sözcükleri çok iyi bulduğu için ve bunları çok ince bir ustalıkla bir araya getirdiği için , yeri tartışılmamalı bence ... o bu işin ustası , bırakın evrensel ve cazibeli sözleri , çok basit sözleri bile bir arada toplayıp , öyle güzel yoğuruyor ki ... ve son ... tanrısal bir güzelliği ve cazibesi olan müthiş bir metin ... baksanıza mevzusu bile ayrı bir karizma , ayrı bir zevk ...

Yönetici Uyarısı: Mesaj içeriği anlaşılmayı güçleştirecek ölçüde yazım ve anlatım hatalarına sahip olduğundan yönetim tarafından silinmiştir. "V" yerine "W ya da F" , "Z" yerine "S", "K " yerine "Q" kullanmayınız !Kelimeler üzerinde gereksiz kısaltmalar yapmayınız! Kasıtlı olarak Türkçe'yi yanlış kullanmaya devam etmeniz durumunda siteden atılacaksınız. Lütfen Forum Kurallarını okuyunuz.

Ayrıca bknz; http://www.turkrock.com/ftopic28283.html

Murathan Mungan farklı bir şarkı sözü daha vermiş Teomana.Teomanın bu şarkı üzerinde çalıştığını söylüyordu.Ama bu En Güzel Hikayem albümünden önceydi ki,o albümde böyle bir şarkı yer almadı.Belki yeni çıkacak albümde rastlarız,sözleri Murathan Mungan'a ait yepyeni bir şarkıya.
Bu arada Teoman uzun süredir iki albüm arasını bu kadar uzun tutmamıştı.Ama bu uzun aralık olumlu bir önyargı oluşturuyor bende albümle ilgili.Ki bu geçen zamanda Ortaçgil gibi üstadla aynı sahneyi paylaşmış olması,bir takım röportajlarındaki söylemleri,kaliteli ve samimi bir albüm müjdeliyor.

ya neden bu kadar nefret edilir teomandan bilmiyorum ki. benim duyduğum en güzel sestir teomanın sesi. sözleri de güzel, bazen çok benzer şeyler yazsa da. eleştirilmesi gereken tek yönü bence ikinci albümle gelen ilgi yüzünden şımarmış olması. o da geçici. hatta geçmekte. teomanın yaptığı pop müzik dinleyicisi ile flört etmekti. biraz bakıştılar, teomanın hoşuna gitti, mest oldu. bir restoranda karşı masada oturan yakışıklı ile bakışmak gibi. yemek bitince kimse kimseyi tanımaz, hatırlamaz. yakın zamanda da teoman pop müzik dinleyicisinin gelip geçici, nankör olduğunu, aslolanın rock müzik dinleyicisi olduğunu anlayacaktır. veya zaten biliyordur da vaz geçemiyordur sübyanların "teooooo" avazlarından. ama geçecektirr. sabredelimm. ve teomanı da ilk albümünden veya istanbullu olanlar için pre-pop dönemlerindeki sahnelerinden tanıyanlar dışındakilerin eleştiri adı altındaki hakaretlerini sallamayalımm.. cevap da vermeyelimm..

__oZZ__ demiş ki:
ya neden bu kadar nefret edilir teomandan bilmiyorum ki. benim duyduğum en güzel sestir teomanın sesi. sözleri de güzel, bazen çok benzer şeyler yazsa da. eleştirilmesi gereken tek yönü bence ikinci albümle gelen ilgi yüzünden şımarmış olması. o da geçici. hatta geçmekte. teomanın yaptığı pop müzik dinleyicisi ile flört etmekti. biraz bakıştılar, teomanın hoşuna gitti, mest oldu. bir restoranda karşı masada oturan yakışıklı ile bakışmak gibi. yemek bitince kimse kimseyi tanımaz, hatırlamaz. yakın zamanda da teoman pop müzik dinleyicisinin gelip geçici, nankör olduğunu, aslolanın rock müzik dinleyicisi olduğunu anlayacaktır. veya zaten biliyordur da vaz geçemiyordur sübyanların "teooooo" avazlarından. ama geçecektirr. sabredelimm. ve teomanı da ilk albümünden veya istanbullu olanlar için pre-pop dönemlerindeki sahnelerinden tanıyanlar dışındakilerin eleştiri adı altındaki hakaretlerini sallamayalımm.. cevap da vermeyelimm..
Tebrik ederim.Her ne kadar sesiyle ilgili düşüncelerim farklı olsada son zamanlarda okuduğum en güzel yorumlardan biri bu.Bence bir eleştiriye objektif olarak verilmesi gereken cevaplara bir örnek teşkil ediyor.
Ben de senin gibi teomanın olduğu yerden çok rahatsızım.Güzel eserleri olmasına karşın rock müzikteki o samimiyet duygusunu kaybetmeye başlamış.Şu anki durumuyla rock müzik dinleyicilerine daha yakın bir çizgide olsada açıkçası ben senin kadar umutlu değilim daha fazlası için.
İnşallah ben yanılırım da onu bağırlarına basanlar memnun olur..Çünkü şuan ki duruşuyla rockçı kesimi oldukça rahatsız ediyor.

zamana bırakalım da görelim ... zaten kendisi de kendinde olanların farkında ise , mutlaka doğruyu bulacaktır ( pek de yanlışlarının varolduğunu sanmıyorum ama ... ) , o çok zeki bir insandır , unutmayalım ... canavar teo :) :)

teonun çizgisinde fazla bir sapma olduğuna katılmıyorum.tamam bazı kişsel hatalar yapmış olabilir ama bu onun kaliteden ödün verdiği anlamına gelmez.ilk dinlediğimde papatyaydı,bazı yalanlardı benim için teo şimdi tuzak bugün parti kupa kızı sinek valesi rapsodi istanbul...hatta şarkı sözü ve müzikalite açısından üst düzeye çıktığını bile söyleyebilirim.farklı söylemlerinden tavırlarından rahatsız olanlar olabilir ki epey çogunluktalar.ama teoman zaten başından beri o aykırılığı barındırıyor içinde ve bunu şarkılarında rahatlıkla görmek mümkün...neyse yeni albümü beklemekteyim,vega dinlemekteyim,serzenişteyim şu anda.f.d nin dediği gibi gibiler ülkesinde 'gibi' gibi sevmiyorum seni...sağlı sollu ataklarda sevgilim benimse markaj yapacak gücüm kalmadı...hep mi yanlış numarayım :LOL: :LOL: :LOL:

Yönetici Uyarısı: Mesaj içeriği anlaşılmayı güçleştirecek ölçüde yazım ve anlatım hatalarına sahip olduğundan yönetim tarafından silinmiştir. "V" yerine "W " , "Z" yerine "S", "K " yerine "Q" kullanmayınız !Kelimeler üzerinde gereksiz kısaltmalar yapmayınız! Kasıtlı olarak Türkçe'yi yanlış kullanmaya devam etmeniz durumunda siteden atılacaksınız. Lütfen Forum Kurallarını okuyunuz.

Ayrıca bknz; http://www.turkrock.com/ftopic28283.html

Geri