Teoman

aysu_ demiş ki:
Milliyet'in verdiği "pop rock" dergisinde Teoman'ın röportajı var..
roportajların cogunu kendisi vermiyor. Sagolsun boyle kalitesiz dergilerin editorleri teoman yerine yazıp duruyor. valla bu medya adamı turlu sekil yapar. Hangi lafın teoman tarafından soylendigi belli oluyor zaten ama genede aralarda sallamalar var... :::D

saxon demiş ki:
zebrail demiş ki:
saxon demiş ki:
manço şarkılarını albümüne koymasındaki samimiyetine inanmıyorum...geçenlerde şöyle düşündüm kendi kendime :roll: her albümüne bir şarkısını koyduğuna göre çok özümsemiş olmalı diye düşünüyor insan kendince :)-ki o başlı başına bir sanatçıydı!!!
ama bence öyle değil...kim ne derse desin ben konuya dair samimiyetinden şüphe etmeye devam edeceğim teomanın...
zaten iyi söz yazıyor bence kendi şarkılarını yorumlasın...-ki yorumum -buraya bunu önceden de eklemiştim- manço şarkılarının hakkını veremiyor!!!
barış manço şarkıları mançodan dinlenir en azından bana göre :)2050de de olsa ben mançodan dinleyeceğim...yaşarsam elbet :evil:

gönülçelen-anlıyorsun değil mi
Teo man--kol düğmeleri
renkli rüyalar oteli-unutamadım

8 albüm çıkarmış bugüne kadar ve sadece üç albümde birer şarkısını yorumlamış,her albümde barış manço coveri yok...
ticari olarak yorumlamışsın şarkıları bence öyle bir şey yok hepsi de albüm konseptine uygun ruh taşıyorlar keza fazla irdelemeye gerek yok söylemek istemiş söylemiş. bana sorarsan üçünü de hakkını vererek söylemiş
bana sorarsan da yorumu üçünde de vasat...7 stüdyo albümü var diye biliyorum...cem karacadan ve özdemir erdoğandan da coverları mevcut...
şu vasat yorumunu o şarkılara dair de rahatlıkla yaparım...özellikle sevdim seni bir kere hayli olmamış... :roll:
albüme uygun ruh falan taşıdığını da düşünmüyorum... :? bu şarkıların...
soundtrack albümü sayrsak sekiz oluyor...
orhan atasoy--gemiler
ajda pekkan--uykusuz her gece
özdemir erdoğan --sevdim seni bir kere
cem karaca--resimdeki gözyaşları
tanju okan -kadınım
ve bahsi geçilen üç barış manço şarkısı var teoman'ın yaptığı coverler arasında...
kişisel zevklerimiz örtüşmeyebilir bu çok doğal ama kesinlikle ima ettiğin gibi bir kaygıyla söylenmiş şarkılar değil bunlar.hepsi de teomanın çok sevdiği şarkılar arasında.saxon kardeşime bir müjde vereyim konu babında.Teomanın sona sakladığı barış manço şarkısı 'dönence.'..kim bilir sana inat yapıyordur belki de

saxon demiş ki:
pentagramurat demiş ki:
teoman hizla yükseldi,Gönülçelen'de zirveye ulasti,ondan sonra çikardigi albümlerle duraklama,kisa süreli bi düsüs yasadi ama simdi yine toparlanmaya basladi...
yav ne zirvesi ne gönülçeleni... :LOL: en vasat albümüdür bana kalırsa,kardeşim...farklı pencerelerden bakıyoruz galiba :?
en iyi albümünü sorarsan kesinlikle 1 numaralı albüm derim...en favori şarkım da yollardır!!!2 nolu albüm de iyi bir 2.sıra konumundadır(bkz O-1998)O ile birlikte bişeyler bozulmuştur...
bundan sonrası ülkem koşullarında dinlenebilirliği olmasına rağmen kapasitesinin altında çalışmalardır bana kalırsa...çok daha iyilerini yapabilecekken fazlaca bozmuştur kendileri...
ama mesele bu değil...mesele şu...gönülçelen ve zirve ben pek anlamlandıramadım...kusruma bakma... :)
saygılarımla...

bence;

1. teoman ve barış manço çok ayrı yerlerdedir; bm'nin sesleri de sözleri de teoman'ın kalitesinin çok altındadır. nitekim teoman bm'nin şarkılarını beğenmekte, o yüzden yorumlamaktadır, bu gayet samimi bir olaydır. ancak artık sıktı. pıfff diyorum sadece. samimi, ama hoş değil.

2. teoman "teoman"la "işte beklediğimiz adam" dedirtmiş, "o" ile hooop zirveye oturmuş, hemen sonrasında da pop dinleyicisinden gelen yoğun ilgi nedeniyle o tarafa dönmüş, bize poposunu çevirmiş, "gönülçelen" ile de yerin - bir daha inemeyeceği kadar - dibine inmiştir. bu albümde düzelecek umuduyla bekledik, olmadı, gerçi albüm kötü ama pop değil en azından. bu albüm popçu kesim tarafından beğenilmez, satılmaz, teoman da aslına döner diyorum. ama o zaman da biz yüzümüzü başka yöne, popomuzu teoman'a çevirmiş oluruz çoktaann..

3. geri dönmek güzell..

şu son haftaya kadar nefret ederdim. çok bozmuştu o albümünden sonra. şimdi deli gibi dinliyorum. ergen kızların sevgilisi olsada sanki onlar için şarkı yazıyomuş gibi görünsede çok iyi bi söz yazarı.

teoman genel anlamda çok başarılı ama son bikaç albümünü beğenmiorum bence şebnem ferahla bol bol düet yapmalılar

Teoman,Ortaçgille birlikte olan albümü çıkarsa ya artık.Olabilecek en karakterli albümlerden biri olacak bu.Belki de çok fazla dinlenme oranı olmaz ama dedim ya olabilecek en samimi,güzel,karakterli ve de kaliteli müzik dinleyicelerinin başucu albümlerinden biri olacak bu albüm.

Geri