Teoman

renkli rüyalar oteline zaten klip çekildi diye biliyorum ben , sadece yayına girmemiş . yakında yayına girecekmiş ...

karanlığı senin kadar iyi bilemem ama ;
aydınlığı gördüğümde bazen emin değilim ... ( nev )

yıllarca hergün teoman dinledim ve su an düsündüğüm tek şey keskeleri(keskeler baslıyor numaralandırıyorum arkadaslar)1-para icin cıkıp fanta fanta diye bagırmasaydı...2-david gahan jayjay johanson u2 sevgilerini icinde yasayıp esinlenme olaylarına girmeden(teoman o en güzel hikayem) albümlerindeki gibi canı istediği icin yapsaydı...3-cool imajı tasımak icin kasmayıp kendisi gibi davranabilseydi...4-konserde bir genc kızın cantasını sahnenin kenarına koyduğu icin tekmeleyip esyalarını sacmasaydı...5-konserimde erkek izleyicilerden cok kadın izleyiciler olsaydı demeseydi...6-magazin programlarına prim vermeseydi...7-gereksiz yere konserlerini terketmeseydi...bunlar benim görüşüm halada teomanı cok seviyorum son albümünüde beğendiğimi ilk albüme dönüs sinyalleri verdiğini belirtmek istiyorum ama saydığım keskelerle teoman albümündeki teomana dönüs zor sevgilerle...

tuzak

aklın kayarsa ellerinden
sen alışırken , tam severken
gökyüzüne bak
bak da söyle
yıldızların en küskününe
üç adım al sonuca doğru
ayrılışa , sevene doğru
sevdiklerin
acıların
tatlı evin, çocukların.
sahibiysen
tuzak bunlar ...
unutmaksa intikamın
unuttuğunu da unutmaksa
kanla da
terle de yazsan da farketmez
sulara yazdıysan eğer.
bilemezsin
sevemezsin
görmezlerse seni hiç
yenemezsin.
duyamazsın, bulamazsın
görmezlerse seni hiç
olamazsın.

yorumsuz ... :roll: ya da tek kelimeyle mükemmel bir baş yapıt :!:

koşma yorulduysan , anaforda boğulduysan
sen de korkuyorsan
yal nız lık tan ...

Tuzak şarkısı çok eski bir yazı olması birlikte bugüne kadar hep albümüne koymak isteyipte bir türlü kıyısına köşesine yerleştiremediği bir parçadır....

gerçekten çok başarılı bir parça

bu şarkı bugünlerde daha bi güzel sanki ama teomanın harbi her şarkısı güzel ama en çokta bu işteee..

kelimeler

kaçıyor musun aşktan hala
koşup insandan insana
hayatı bırakıp tabağında,
boşver mi diyorsun kanasın
için acıyor mu hiç bazı bazı
cesur musun gözünü kapadığında
boşver mi diyorsun kanasın
biliyorum artık çok zor çok
kuracak yeni bir hikayem yok.
yine de uğraşıyorum rastgele bu eskimiş kelimelerle
yavaşlıyor ama duramıyor dünya,
zaman kimseden değilken yana
gitmiş herkes evlerine bomboş
boşver mi diyorsun kanasın.
batmadık ama su alıyoruz
hissetmeden basıp toprağa,
tuz basmadan yaralarıma
alt üst olmuş coğrafyadan
cebinde bozuk paralarınla;
kendi mezarına selam durup

Dün Hacettepe Üniversitesi şenliklerinde Teoman'ı izledim biraz da olsa. Çok kalabalıktı gerçekten. Baya eğlendiğimi söyleyebilirim. Son albümüne yoğunluk verir diye düşünmüştüm ama eski ve o güzel şarkılarını yorumladı. İyi de etti doğrusu. Bir de mızıka çaldı (yani baya uzaktaydım ama kendisidir sanıyorum). Çok güzeldi, özlemişiz Teoman'ı...

evet gidenlerden duyduğuma göre mızıka çalmış , sanırım istanbul'da sonbahar şarkısıydı . çok da beğenmişler izleyenler , e tabi yine yapacağını yapmış , 1 saat geç çıkmış :) ama ben şahsen bu yönünü daha çok seviyorum ... ama maalesef orda değildim :( ne olurdu biraz da buralara uğrasa , ama gelmemekte de haklı aslında , neyse ... son umudum onu istanbuldayken izlemek artık , o da kısmet olursa ...

tanrı çekti tüm resimleri ,
maskeli baloyu taşımak ağır olsa bile
resmedildin çoktan ...

Evet gitarla birlikte mızıka çaldı.. Baya kalabalıktı.. Eski şarkılara ağırlık vermiş olmasına sevindim.. Sigarasızda duramadı tabi.. ama helal o kadar sigaraya böyle bir ses..

ben teomanin eski albumlerini daha cok begeniyodum. gercekten kendi hakkinda dogru bi kaniya varmis.. pop dinleyenler rock yaptigini, rock dinleyenlerde pop yaptigini düsünüyo.. bana görede pop,, ilk zamanlar iyidi ama hakkini yememek lazim ki ben zaten cok cok severdim eskiden ..

siyah_aydinlik demiş ki:
evet gidenlerden duyduğuma göre mızıka çalmış , sanırım istanbul'da sonbahar şarkısıydı . çok da beğenmişler izleyenler , e tabi yine yapacağını yapmış , 1 saat geç çıkmış :) ama ben şahsen bu yönünü daha çok seviyorum ... ama maalesef orda değildim
ben ordaydım :) gerçekten harikaydı. geç gelmedi ki, ikinci yarıda çıktı. zaten konser teomanın değil rashit'in konseriydi. teo konuk oldu birkaç şarkıda.
önce "teker teker" şarkısına mızıkayla yavaş bir giriş yaptı, sonra kaptı gitarı rashit elemanlarıyla beraber çaldı. ondan sonra "kişisel birşey değil"i söylediler beraber. sonra da dinazor'u. burda bitecek zannediyorduk, çünkü 3 şarkı demişlerdi, adam hızını alamadı "bana şarkıları gösterin daha çok çalmak istiyorum" dedi. o kadar kaptırdı ki kendini, çalmayı sahnede öğrendi birkaç şarkıyı (herhalde önceden biliyordu am aberaber çalışmamışlar). "katilin adı yok" u çaldılar, "teker teker"i de iki kere.
çok uyumlu görünüyorlardı sahnede. çok sıcak bir ortamdı. umarım tekrarlanır ve daha çok kişi izler çünkü gerçekten çok keyifliydi!
daha önce de teoman konseri izledim ama böyle bir coşku görmedim!

Geri