Teoman

teoman,bülent ortaçgil,mfö gibi isimler türk popununda üstündedirler,türk rockının da kanımca.bu yüzden kategorilere sokarak küçümsemeye çalışmak vs vs.. anlamsız.

evet buna sonuna kadar katılırım bak. bi müzisyene kategori belirlemek çok yanlış.. neye göre belirleniyor ki bu.. bunun en güzel örneği Hayko Cepkin'dir.

teoman bir yana andywarhol un gerçekten haklı
biraz da kendi egomuza bakmalıyız
zaten tüketen hatta tüketmenin ötesinde harcayan insanların üretipde harcanan insanlara karşı yaptıkları önyargılı eleştiriler bazen kalitenin özellikle düşürülmesine dahi neden olmuştur
teoman ı tanımıyorum kişiliğini bilemem,şarkılarını da çok fazla sevmem açıkcası
ama ne kadar popa yakın gibi dursa da türkçe rock piyasasında gerekli olana birisi.müslüm gürsesin dahai rock a yakınlaşması da o kadar kötü bir şey olmasa gerek...

dün gece hayatımın en mutlu ve eğlenceli günlerinden biriydi... tam 3 saat boyunca sahneden inmeyen teomanla beraber coştuk , eğlendik , güldük , azıttık...

ve bunca şeyden sonra sanırım bir takdiri hakediyor... 2. evimiz balans'ın kapanışı da güzel oldu teoman sağolsun :p

o kadar da değil artık! sen led zeppelin helloween vs. varken korn içinde aynı şeyi söylersin heralde
:)) canım benim stay clean!

Teoman Paramparça Senfoni

Harbiye Açıkhava Tiyatrosu

Teoman sahne performansı ile yine büyülüyor. Teomana Orhan Şanlıel yönetiminde 45 kişilik senfoni orkestrası eşlik edicek. Sanatçı sevenlerine unutulmaz bir gece yaşatacak.

21 Temmuz Cuma 21:00
67 YTL - 56 YTL - 45 YTL

teoman'ın bu günlerdeki güncel magazin olaylarıyla gündeme gelmesinin hoş bir durum olduğu söylenemez ; ama bir de teoman açısından bakmak gerkirse durum değişiyor gibime geliyor . teoman sadece içinden gelenleri yapıyor ki bu sözleri bazı röportajlarında mevcuttur ... magazincilerin amacı ne olursa olsun haber yapmak - boş veya dolu ki hep boş - . bu yolda magazin izleyici yurddaşlarımızın da onlara vermiş olduğu destek gözardı edilebilecek nitelikte değildir ...
uzun uza yazmaya gerek yok , teoman ve O'nu da az çok bilen sevenleri açısından bu haberlerin bi sorun olduğunu sanmıyorum , teoman'ın bunları taktığına da inanmıyorum , o içinden geleni hep yaptı ve yapıyor da ... ortada bir zarar ve yarar varsa teomanadır o içinden geleni yapıyor ve bulunduğu konum itibariyle O'nun bu yönünden yararlanmaya çalışan figüranlar , aç sırtlanlar gibi bundan pay kapmaya çalışıyor ... boş beyinlere boş mezeler menüsüne ekleniyor bu haberler ve boş beyinlere sunuluyor ...

daha gerçek yalanlarım doğrularından ...

Öncelikle teomanin ne yaptigi nasil yasadigi beni hic ama hic ilgilendirmez hani su klise olan bir söz ''sanatci topluma örnek olmalidir'' ne kadar abes ve sacmaliktir bu anlayabilmis degilim sanatci bana nedne örnek olsun bunu ondan nedne isteyim ben neyin ne oldugunu bilmeyecek veya bilemeyecekmiyim?? isin baska bir boyutu ise bunu istedigimiz zaten o kisinin özgürlük alanini sinirlandirmis olmuyormuyuz arkadaslar o zman o kisi zaten kendi olmayacaktir dedigimiz kisi benim istedigim gibi olucaktir bunun sonucu ise ''ben kimim'' den baska bie sey degildir tabi gerekcesi ise aciktir bunu sen istedin bende oynuyorum!!

kimsenin bana örnek olmaya mecbur oldugunu falan düsünmüyorum sanatcinin görevi kültür-sanattir yaptiklariyla burada birseyler yapabilmektir gerisi hikayeden baska birsey degildir!!

Müzigine gelince dünyaya bakis acisi ve dünyayi anlatirken sectigi kelimeler cok ama cok harika tek can sikici belkide cok git-gel li bir insan oldugudur:))

pop oldugu veya rock olmadigi konusu ise bence ilk zamanlartina göre simdi daha bir rock oldugu bir gercektir ama bu pop oldugu kesinlikle degildir diyorum sevgiler sunuyorum:))

Teoman.. diyoruz:))

Kimi kişiler vardır çok seveni de olan sevmeyeni de olan ve bu insanlar üzerinde hep aynı şeyler tartışılır durulur..Teoman da bu kişilerden biri ve

kimilerine göre

rockçı
oldukça yaratıcı
karizmatik,kültürlü

kimilerine göre

popçu
arakçı
rezil bi insan

iyi de niye kimse sadece dinlemeyi başaramıyor.ne ekmek ne de su,yollar,sessiz eller,bazı yalanlar,bir damla gözyaşı,istanbulda sonbahar,tuzak,kelimeler vs...azıcık gözlerinizi kapatıp,dinlesenize şu şarkıları.

Marjinallik ...

Hem kişinin kendisinde hem de çevresinde sorunlar yaratır . Bahsi geçilen şahıs ( Teoman ) böyle bir kişilik . Anormal bişey yok , yapılan yorumlar da hata yok ; çünkü herşey olması gerektiği gibi yolunda ... olmazsa şaşmak gerek ... Kişinin kendi doğasındaki marjinallik çevresine de yansır . ör : hem çokkk seven var hem de aşırı nefret eden . Orantıya dikkat ( marjinallikle olan ) ... :!:

Ama sadece dinlemek en mantıklısı galiba , dinleyebiliyorsan eğer ... İçine girmek dinleyicide kısa devrelere sebebiyat verebilir ; çünkü bu müziği dinlemek başlıbaşına farklı bi felsefedir ve bence Teoman :!: " DİNLEYEBİLMEK " :!: bir ayrıcalıktır ...

teomanın en çok ilk albümünü sevdim ben bütün şarkıları çok güzeldi.sonra giderek bozuldu bence.ha şimdi iyi şarkıları yokmu?tabiki var ama albümün hepsi iyi değil bence :D

Geri