Şarap

şu an bai bai dinliyorum ve görkem'in ağzına, diğer arkadaşların da ellerine sağlık diyorum.iyi iş çıkmış.ayrıca görkem'e , yazdığı uzun ve gönlünden kopan içten satırlarından dolayı burdan kucak dolusu sevgilerimi gönderiyorum, teşekkür için mahşer beklenmemeli, ben sadece bi teşekkür beklemiştim onu da aldım.müzikal hayatınızda başarılarınızın devamını diler, bu başarıyı daha profesyonel mevkilerde göstermenizi temenni ederim.

Rock bar mı... hahaha 🙂 daha neler... sen hiç MC Hammer çalan rock bar gördünmü ?

zaten garage ın girişindeki afişlerde de öyle yazıyo...

ya bu saçma organizasyonlar ne zaman bitecek... neden adınız kullanılıyor, biz 8 de sizin için geliyoruz bi sürü grup sahnede... ve bir sürü insan sahnede "şarap" ı göremeyince gidiyor...

Sizin de haberiniz olmadığı belli, haberiniz olduğunda konserden sonra çıkıyoruz die bilgi veriyosunuz... Garage ve yalnışlıkları... umarım başka mekanlarda layıkıyla sizi dinleme şansımız olur...

çok saygı değer limon arkadaşım demişsinki saat 8 de sizi dinlemeye geliyoruz.yaw gubun zaten foruma yazmış şarap saat 21:30 da sahnede olucak diye neden 8 de geliyosunki 🙂

ve gerçekten şarap grubunu takip eden insanlar 21:30 da çıktığını görür forumdan ve ona göre gelirler bara...olabilir aksamalar olabilir biraz geç çıkmış olabilir şarap zaten tek grup program yaptığında normalde 22 - 22:30 gibi çıkar sahneye 1 - 2 gibide inerler sahneden...normali bu değilmidir diğer barlarda bu iş böle olmuyomu? yoksa garagede grup 8 de çıkıp 11 de mi iniyo sahneden...böyle ise şarap yazsın biz 8 de çıkıyoz diye dimi?

limon arkadaşım biliyorum bir çok gruba destek oluyosun,onların forumlarını yukarı taşıyosun ama biraz fazla abartıyosun kendi grubunu başka orgnizasyonlara veya barlara .ok atarak destekleyemezsin...bu organizasyonalr gruplara destek için oluyor her grup kendini bi şekil göstermek ister ve bu tip konserler de onlar için bir fırsat ...ve şunu da söliyim dünki konser sayesinde bir çok insan şarabı ilk defa izledi, yani bence bu konserleri fırsat bilmeli şarap grubu...

johnpetruccii demiş ki:
çok saygı değer limon arkadaşım demişsinki saat 8 de sizi dinlemeye geliyoruz.yaw gubun zaten foruma yazmış şarap saat 21:30 da sahnede olucak diye neden 8 de geliyosunki 🙂

ve gerçekten şarap grubunu takip eden insanlar 21:30 da çıktığını görür forumdan ve ona göre gelirler bara...olabilir aksamalar olabilir biraz geç çıkmış olabilir şarap zaten tek grup program yaptığında normalde 22 - 22:30 gibi çıkar sahneye 1 - 2 gibide inerler sahneden...normali bu değilmidir diğer barlarda bu iş böle olmuyomu? yoksa garagede grup 8 de çıkıp 11 de mi iniyo sahneden...böyle ise şarap yazsın biz 8 de çıkıyoz diye dimi?

1. si ki en önemlisi hafta içi garage gölge gibi barlarda programlar en geç 20:00 - 20:30 arası başlar, zira genelde programlar 01:00 e doğru biter...

Bu bağlamda Çarşamba gecesi Garage'ın tek grubu Şarap'tır, altında yada üstünde başka grup çıkmaz... Eğer bir konser organizasyonu düzenlenecekse bunun bilgisi bir şekilde insanlara duyurulmalı... Ki Şarabın da bilgisinin olmadığı sonucuna varıyorum, çünkü yazmamışlar, bilgisi olsa konser sonrası çıkıyoruz derlerdi...

hafta içi canlı performans yer alan rock bar/mekanların programlarını örnek gerekirse,

Gölge : 19:30 - 02:30
Baraka : 20:00 - 01:00
Nil : 19:00 - 23:30

Bir takım şeyleri bilmeden körü körüne amaçsızca savunmayın... Zira bu kadar bilmiş bilmiş konuşuyorsak bir sebebi ve dayanağı var, ayrıca açıklanamayan yada bilmeniz gerekmeyen şeyler de var.

johnpetruccii demiş ki:
limon arkadaşım biliyorum bir çok gruba destek oluyosun,onların forumlarını yukarı taşıyosun ama biraz fazla abartıyosun kendi grubunu başka orgnizasyonlara veya barlara .ok atarak destekleyemezsin...bu organizasyonalr gruplara destek için oluyor her grup kendini bi şekil göstermek ister ve bu tip konserler de onlar için bir fırsat ...ve şunu da söliyim dünki konser sayesinde bir çok insan şarabı ilk defa izledi, yani bence bu konserleri fırsat bilmeli şarap grubu...

Bu forumda başlığı olan kimsenin iyi yada kötü desteğe ihtiyacı yok, kaldıki Şarap'ın hiç yok... Önce bunu güzel kafalarınıza yerleştirin. Adam gibi emek harcanarak yapılan hiç bir organizasyona yada mekana lafım olamaz.. (Örn. Hayko Cepkin, MFÖ, Saklıfest, Kentrock...)

Şunu anlamanda ve anlamanızda fayda var, Şarap tavrı, tarzı ve stili ile işine sahip çıkan, sahnesine , mekanına saygılı izleyenlerine sahip aklı başında bir gruptur.

Bu tarz organizasyonlar sayesinde Şarabı tanıyan kesim, bara müzik dinlemek için gitmeyen, amatör grupları tanımayan yada yapılan işin ne türde bir emek , özveri ve ciddiyet gerektirdiğini bilmeyen kesimdir.

Ben ve benim gibi yani senin tanımlamanla ".ok atanlar" beğenilerimizi çoktaaan oturtmuş, bara flört etmek yada tarzını bilmeden içip saçmalamak için gitmeyen insanlarız.

Konu ben isem, ben gittiğim mekana orada sahne alan grup yada müzisyeni dinlemeye giderim. Ayrıca elimden geldiğince destek olup eğer yapabiliyosam gücüm dahilinde destekde olurum, zira müziğin nasıl bir emek gerektirdiğini, çoğunlukla maddi kazancın olmadan sürekli emek harcayarak üretmek zorunda olduğunu bilirim.

Benim bu forumda... Canı gönülden inanarak desteklediğim gruplara gelince...

- Şarap
- Cadı
- Şeytan Tüyü
- DeM
- Kapris
- Exe
- Diplomatik Immunity
- Altısekiz

Belki aklıma gelmeyenler olabilir, ama bu grupların kim oldukları ne oldukları ne kadar kaliteli oldukları zaten ortada... hepsi çıktıkları mekanların en vazgeçilmezleri...

Ve ben bir şekilde bu insanların yaptıkları herşeyin altına imza atarım, sen ve senin gibi düşünenlerin ne dediğine aldırmaksızın...

Sevgiler&Saygılar

ŞARAP; beste çalışmalarına ve kayıtlarına hızla devam ediyor...

İki yeni bestemiz daha sarap.anatolianrock.com
sayfasının demolarımız kısmına eklenmiştir.

"CENİN" ve "ELLERİM YAKANDA"
adlı son bestelerimizi www.saraptheband.com sitemizden indirebilirsiniz.
Saygılar...

Geri