Serkül Kan

Ben normal, muzik düşkünü biriyim.Google da Serkül'ü tarattım,sizin sitenizi buldum.Yorumları okudum,ve çok üzüldüm.

Ben CD sini aldım.Evet,haklısınız bir yerinde ,detoneyi bende farkettim.Ancak,yapılan bir emeğe bu kadar hoşgörüsüzlüğü tasvip etmiyorum.Eğer 3-5 kere kendinizi zorlayarak-ön yargısız dinlemiş olsaydınız,güzel şeyler oldugunu da görürdünüz.

Ve üstelikte,klib hakkındaki yorumlar? ne kadar çirkin.Ben Serkül'ün sakatlığını da görmedim klibinde arkadaşlar.Neyi görmek isterseniz onu görürsünüz.

Bence asıl önemli olan,kafaların sağlam olması.Ve bazen insanlar mükemmeli değil de ,basiti özler oluyor......Oysa gençlerin,en azından 'emeğe ' saygılarını bekliyorum .Bu kadar mı değerler değişmiş??....Bu kadar mı-herşeye,'Duygu Sömürüsü' olarak bakılıp,bir kenara atılmış.Ben muzik otoritesi değilim.Ancak müziğin tüm insanlığın tek ve ortak dili olduguna inananlardanım.Ve bence müziğin en güzeli,duygularla bütünleşenidir.İnsan sevgisinin hissedilmeyenin de değildir.

İçimi acıttın yaa:D Beğenen beğenir beğenmeyen beğenmez. grup ve vokaller için açılan başlıklardan en acımasız ve en iyi dilekler yazılmış bir başlık burası sanıyorum:)

Cancandy demiş ki:
Ben normal, muzik düşkünü biriyim.Google da Serkül'ü tarattım,sizin sitenizi buldum.Yorumları okudum,ve çok üzüldüm.

Ben CD sini aldım.Evet,haklısınız bir yerinde ,detoneyi bende farkettim.Ancak,yapılan bir emeğe bu kadar hoşgörüsüzlüğü tasvip etmiyorum.Eğer 3-5 kere kendinizi zorlayarak-ön yargısız dinlemiş olsaydınız,güzel şeyler oldugunu da görürdünüz.

Ve üstelikte,klib hakkındaki yorumlar? ne kadar çirkin.Ben Serkül'ün sakatlığını da görmedim klibinde arkadaşlar.Neyi görmek isterseniz onu görürsünüz.

Bence asıl önemli olan,kafaların sağlam olması.Ve bazen insanlar mükemmeli değil de ,basiti özler oluyor......Oysa gençlerin,en azından 'emeğe ' saygılarını bekliyorum .Bu kadar mı değerler değişmiş??....Bu kadar mı-herşeye,'Duygu Sömürüsü' olarak bakılıp,bir kenara atılmış.Ben muzik otoritesi değilim.Ancak müziğin tüm insanlığın tek ve ortak dili olduguna inananlardanım.Ve bence müziğin en güzeli,duygularla bütünleşenidir.İnsan sevgisinin hissedilmeyenin de değildir.

Kendimizi zorlayarak neden dinleyelim ki ?
Ayrıca "normal, müzik düşkünü biriyim" den kastınızı tam anlayamadım :)
Burda kimse emeğe saygısızlık yapmıyor. Ben dahil birçok kişi sakatlığını duygu sömürüsü yaptığını düşünüyor. Ayrıca sesi de Rock sounduna uyan bir ses değil. Bunu da geçtik diyelim klipteki enstrüman çalanların kız olması zaten amacı belli ediyor. Biraz duygu sömürüsü, biraz günümüzün satan müziği alternatif rock, biraz hatun = çok para gibi bir denklem Sezdim ben bu Serkül'de. Bunlar olunca şarkı ne kadar güzel olursa olsun insan soğuyor-ki şarkı da bana göre güzel değil.

Zorlamaktan kasıt,sabırlı davranıp diğer parçaları da dinlemek.

''Normal,müzik düşkünü'' de,Muzikle,profesyonel olarak ilgilenmiyorum.Sadece muzik hayranı biriyim.Muziksiz yaşayamam'' demek idi.Belki kelimeleri doğru kullanamadım.Bunun için özür.

'Sakatlığını duygu sömürüsü yapıyor'' neye dayanarak deniliyor bu?.Ayrıca herşey çağımızda para ile ilintili.Para varsa,herşeyin en kalitelisini oluşturursun.:) biraz fırsat verip ,izlemeli bence..

Diğer parçalarını klibi çıktıkça dinleyeceğim sanırım. Albümünü almayı düşünmüyorum.
Sakatlığını duygu sömürüsü yaptığını düşünüyorum çünkü; kendisinden önce sakatlığı ön plana çıkıyor. "Ben sakatım ama şarkı söylüyorum","sakatım ama klip çektim" vs. tarzında. Bence "Serkül" olmaya çalışmıyor, "Sakat Çocuk" olmaya çalışıyor.
Son olarak yetenek parayla satın alınamaz...

siyahnur demiş ki:
kendisini dinlemem ama klibinde denk geldi davulcusu bayan kendisine sesleniyorum eğer bu mesajı okursa irtibat kurmak istiyorum duyurulur :)

complex275 demiş ki:
Klibinde arkada calan kızlar rol yapıyor cunku. Albumunde davulları
Arbak Dal (Haluk Levent) ve Cengiz Baysal (Simdi dumanda calıyor.)
Calmıs. bence o kızların hiçbir anlamı ve bir göz dolgungu olaylarıda yok.
Neden onlar arkada rol yapmıs anlamıs degilim. Aslında Serkül'ün neden bir rock album yapma girisiminde bulundugunuda anlamıs degilim dogrusu. Ama yinede basarılar.

Cehaletimdendir herhalde ama bildiğim hiç türk kadın davulcu yok :roll:

Yönetici Uyarısı: Mesaj içeriği anlaşılmayı güçleştirecek ölçüde yazım ve anlatım hatalarına sahip olduğundan yönetim tarafından silinmiştir. Kasıtlı olarak Türkçe'yi yanlış kullanmaya devam etmeniz durumunda siteden atılacaksınız. Lütfen Forum Kurallarını okuyunuz.

Adamın bedensel özürlü olması beni ilgilendirmiyor. Benim düşünceme göre olağanüstü bir ses rengi var. Ama detone oluyor çok fazla. Biraz daha düzeltebilse şanını süper olacak. Müziklerini pek dinlemedim ancak dinlediklerim genelde vasattı. Umarım hatalarını düzeltip düzgün bir sound icra eder.

Klipte yanlış görmediysem davulcunun senkronu tutuyor. Ancak kayıtta çalanları arkadaş yazmış. Doğrudur. Ancak hatunun bir davul olayı var kesin :)

evet,harika bir ses rengi var.Zamanla detone olmamayı da öğrenir.Profesyonel olmayı da...Yolu açık olsun..

ben de ısınamadım ya. ama öyle duygusal söyleyince de dinliyosun. ses de fena olmayınca tabi. Yalnız bence rock değil bu kötü demiyorum rock değil.
Yönetici Uyarısı: Mesaj içeriği anlaşılmayı güçleştirecek ölçüde yazım ve anlatım hatalarına sahip olduğundan yönetim tarafından düzeltilmiştir. Kasıtlı olarak Türkçe'yi yanlış kullanmaya devam etmeniz durumunda siteden atılacaksınız. Lütfen Forum Kurallarını okuyunuz.

SiLeNoZ demiş ki:
Klipte yanlış görmediysem davulcunun senkronu tutuyor. Ancak kayıtta çalanları arkadaş yazmış. Doğrudur. Ancak hatunun bir davul olayı var kesin :)

Bildiğim kadarıyla bayan baterist yani amatör olarak vardır tabikide ama profosyonel olarak yok galiba...Klibe gelince ordaki bayan baterist'te işi biliyor galiba :LOL: ...Serkül amatör olduğu için parçalarında detone oluyor biraz daha çalışması gerekli...

klibini ne zaman görsem işi gücü kenara bırakıp, oturup izliyorum. asla pas geçemiyorum. halbuki yarışmadayken sürekli duygu sömürüsü yaptığından hiç sevmezdim kendisini. ama sesinde garip bir hava var. bir yanı yanık bir yanı da "dağ gibiyim" diyen cinsten. biraz edip akbayram'ı anımsatıyor bana. çok iyi şarkıcı olduğunu söyleyemem ama. beni çeken bir havası var. umarım silinip gitmez piyasadan, diğer yarışmacılar gibi.

arkadaslar duygusalligi bi kenara birakin..adam sakat diye kimse laf soyleyemiyor
haa ama efendi adamdir orasi tartisilmaz, azim etmis falanda demeyin onun sakatligi yuzunden piyasada tutunacagini dusunen ve salya akitan birsuru yapimci var,bari guzel bi album yapsalarmis..unutulup gidecek buda yazik !

Re: Serkul

complex275 demiş ki:
Klibinde arkada calan kızlar rol yapıyor cunku. Albumunde davulları
Arbak Dal (Haluk Levent) ve Cengiz Baysal (Simdi dumanda calıyor.)
Calmıs. bence o kızların hiçbir anlamı ve bir göz dolgungu olaylarıda yok.
Neden onlar arkada rol yapmıs anlamıs degilim.

hiç şaşırmadım, saçmalamışlar ne gerek var buna müzik aletlerini çalıyormuş gibi yapmak iğrenç olmuş çok belli zaten bunu yaptıkları ...

Sakat olmadan sakatların çabalarını anlaymazsınız.İyide olsa kötü de olsa bir emek var.İsanaların yuyundukları dalalrı kırıp atmayın kötüde olsa destek olmalıyız onlar bizim gibi değil.

Geri