Tama Swingstar'ı Nasıl Bilirsiniz?

Ian Paice deneme fırsatım olmadı ne yazıkki ama Steve Ferrone signuture ı deneme fırsatım oldu.Gerçekten mukemmel bi metal trampet ama para yetecek gibi değil ne yazıkki 580$!!! ama değer mi bence değer...

Lupus demiş ki:
Bu seviyedeki davullarda ne yazıkki adamlar minumum maliyetle en yuksek kaliteyi sunmaya çalışıyorlar.Ağaçta 2 farklı ağaç kullanmalarının nedeni bundan.Sonuçta ağaç olarak 1. sınıf malzemem kullanılmıyor.Ama bunu yaparken ''ya bundan 2 kat şundan da 5 kat koyalım'' demiyorlar gerçektende en iyi performans için araştırıyo adamlar senelerce.Ust seviyedeki davullara bakarsan hep tek çeşit ağaçtan yapılırlar(trampetleri ayrı tutuyorum)Maple,Birch v.s.Ha bakarsan Pearl ELX de tek çeşit ağaç ama Poplar (Kavak :LOL: ) ama adamların bi bildiği var işte kavak ya da çorba etmişler bunun ağacını deyip geçmemek lazım...

Ya bu arada ben birch ve basswood dedim ama Rockstar ın yeni adı olan Superstarda bunların kullanıldığını okumuştum sitesinde.Demek değiştirmişler yeni seriyle beraber ağacıda

Lupus kusura bakma ama çok yanlış bilgiler vermişsin kaliteli davullarda sadece tek çeşit ağaç kullanılması diğer türlü çorba olması demen bence talihsiz ce olmuş :D www.pearldrum.com da bi reference serisi shelleri inceleyip daha sonra videosunu izlemeni öneririm

Yaw ii okumamışsın ne yazdığımı :LOL:

Ben ole demedim bak bi daha oku sen...

Bahsettiğim orta seviyeli davullarda 2 farklı ağaç kullanılmasıydı.Tabi ki adamlar çorba edip karıştırıp koymuyular bu ağacı diyede belirtmişim ayrıca.

Bence farklı ağaçları farklı katlarda kullanıp çok güzel sesler elde etmek mumkundür

Bkz: Pear Virgil Donati signiture snare drum: birch+maple

Lupus demiş ki:
Bu seviyedeki davullarda ne yazıkki adamlar minumum maliyetle en yuksek kaliteyi sunmaya çalışıyorlar.Ağaçta 2 farklı ağaç kullanmalarının nedeni bundan.Sonuçta ağaç olarak 1. sınıf malzemem kullanılmıyor.Ama bunu yaparken ''ya bundan 2 kat şundan da 5 kat koyalım'' demiyorlar gerçektende en iyi performans için araştırıyo adamlar senelerce.Ust seviyedeki davullara bakarsan hep tek çeşit ağaçtan yapılırlar(trampetleri ayrı tutuyorum)Maple,Birch v.s.Ha bakarsan Pearl ELX de tek çeşit ağaç ama Poplar (Kavak :LOL: ) ama adamların bi bildiği var işte kavak ya da çorba etmişler bunun ağacını deyip geçmemek lazım...

Ya bu arada ben birch ve basswood dedim ama Rockstar ın yeni adı olan Superstarda bunların kullanıldığını okumuştum sitesinde.Demek değiştirmişler yeni seriyle beraber ağacıda

Burda iyi davullarda tek çeşit kullanılır yazmışsın bundan çıkardım bu sonucu iyi davullarda tek kullanılır çünkü bikaç çeşit kullanmak iyi değildir sonucu çıkıyor ...

Burda bahsi geçen davullar orta seviyedeki davullar.Daha öncede soylendi zaten üst seviyedeki davulları tartışmak yersiz.

(Yanlış biliyorsam düzeltin lütfen)Bir de ben seri üretim olarak üretilen boyle birden fazla çeşit ağacı olan davul bilmiyorum(Burda bahsettiğim ust seviyede davullardır).Ama custom dersen Pearl Masterwork istediğin herşeyi yaptırabilirsin,e yaptıranlarda var çok da iyi sonuç alınıyor

Ama dediğim gibi benim bahsettiğim standart serilerdir custom olarak kişiye özel yapılan seriler değil

Ayrıca orda yazılanlardan nasıl boyle bir sonuç çıkardın hala anlamış değilim galiba yanlış anlatmışım kendimi :)

Farklı çeşit ağac kullanılarakda çok iyi davullar zaten yapılıyor niye ''onlar kötü'' densinki zaten gerçek ortada.

Geri