Tama Swingstar'ı Nasıl Bilirsiniz?

arkadaşlar bna yeni versiyon yani floor askıda olan tama swingstar yeni versiyon hakkında düşündüklerinizi yazarmısın...
ve rockstar hakkında.. 2 seçeneğim var...

remo derili swingstar yeni versiyon mu

yoksa normal standart set rockstar mı.. yaa allah aşkına bana bi fikir verin.. arada derede kaldım...

model olarak rockstar digerinden daha üstün ve daha iyidir ve bircoklari tarafındankullanılır önerim rockstar ı tercih etmen dir. bu davullari az cok tanıyorum eskiden drum shopta çalısmakta idim.

Bır Rockstar kullanıcısıyım ve cok memnunum.swıngstar alt model bı davuldur.rockstarla arasında ucurum vardır.ayrıca su anda rockstar uretılmıo.rockstar alacaksan ıkıncı el alman gerekır.rockstar yerıne superstar dıe bı model cıkartıldı.rockstarın yenı versıyonu dıebılırız.cunkı hıcbı farkı yok.agacından star-cast mountıng systemıne kadar aynı...
tavsıyem tabıkı rockstar yada superstardır.ama yenı basladıysan swıngstar ıdealdır.maddı yonden tabi...

• Konu Sahibi Konu Sahibi
biliyorum ama fiat konusunda.. dediğim gibi rockstar standart set yeni versiyon star-cast sistemli felan
swingstar da yeni versiyon floor askıda olanlardan.. ama üzerinde remo emperor deri seti ve zil seti var...... sizce hangisini almalıyım..
swingstarla rockstar arası çok fark var mı.. her bakımdan...

abicim zaten florrların askıdao lması artı bi özellik değilki. fusion set dedikleri öyle oluyor. ki zaten bu iyi bişeyde değil rock için genelde derin davullar seçilir. havada duran floortomlarda ayaklı tomlar kadar derin değildir. yani hem svingstar alarak aşağı model bi davul almış olucan hemde fusion set bi davul almış olucan ( sanırım diğer parçalarda o boyutlarda). eer rock star powersize dedikleri derinliklerde ise onu alırdım tabiğiki

Rockstardada asma floor var.swıngstarda zıller ve zıl sehbalarıda gelıo.fakat o zıller senı tatmın edermı bılemem.dusuk fıyatlı makıne yapımı fabrıkasyon zıller ıste.swıngstarla rockstar arasında cooook fark var heryonden.starcast mountıng denılen teknolojo swıngstarda kullanılmadıgı ıcın dırekt olarak ton kaybına sebep oluo.ya kısacası dedıldıgı gıbı swıngstar dusuk bı model.rockstarla kıyaslanamaz.ama hazır paket bı davul alıcaksan swıngstar uygun.cunku kutuları bı acıosun.zıller,sehbalar,tabureye kadar hepsı gelıo.ama rockstarda ek olarak alacagın seyler yanı sehbaları pedalı falan ayrıca alman gerekır.buda ayrı bı masraf.ama bence en mantıklısı rockstar yada superstar.bunalrdan bırını alıcaksın ve uzun sure kullanıcaksın...

• Konu Sahibi Konu Sahibi
eyw saol... şimdi bi haber bekliyorum.. elx satan bir arkadaştan... olursa elx alcam.. olmadı rockstarı alıyorum.. çok saolun arkadaşlar

boyle bı kanıya nerden vardınız?
bı acıklama yapılmamıs.eksı ve artıları yazarsan sewınırım.ben pearl hakkında fazla bılgıye sahıp deılım.neden ustun?merak ettım sımdı...

Haklısın bi açıklama yapmadan yazmışım.Bildiğim kadarıyla anlatayım bi şeyler.Oncelikle Export serilerinde pearl I.S.S adını verdiği bi tom holding sistemi kullanıyo yani tomlarda delik yok ve asılı vaziyetteler.Davul 6 kat poplar ağacından yapılmış,Crossdaki hoop lar da aynı zamanda ahşap ve davulla aynı renkte,Gene cross da EQ Bass drum head var.Davul ustunde kullanılan hardware oldukça kalite(Kasnaklar,lug lar fln),Davulla beraber aldığın hardwarede oldukça kaliteli(zil,hi-hat standları,kick pedalı) fiyatına göre tabiki.Bi de tabiki Davulun ustundeki boya(davulun finishing i)çok ama çok kaliteli ve dayanıklı.Yani genel olarak ''bence''orta seviyedeki davullar arasında(Yamaha-Stage Custom,Tama Rockstar v.b)Pearl export çok daha akıllı bi seçim gibi duruyor.
Bilen arkadaşlar yanlışlarım varsa duzeltsinler eksikleri tamamlasınlar
Sevgiler&Saygılar

Dedıgım gıbı pearl hakkında fazla bılgım yok ama bı rockstar kullanıcısıyım ve tamaları yakından takıp edıorum.yazdıklarınla kıyaslayacak olursam.pearlde kullanılan ı.s.s. dedıgın o sıstemın aynısından rockstardada var .ve adı starcast mountıng system.yanı tomalrda delık yok.crostakı hoplar aynı renkte.(ıstege baglı)crostta evans eq1 derı gelıo.harware dersek zaten kendısını kabul ettırmıs bı hardwareye sahıp.kıck pedalı ıron cobra junıor gelıo(hp200)...
yukarda kıyaslama yapmak ıstedım.yanlıs anlasılmasın.cok bılmıslık yapmak ıstemem ama bu gercek.yanı export hafıfe alınacak bı davul asla deıl.ama bu bundan daha ıyı dememelısın.cunku gorundugu uzere arasıında fark yok.oyle degılmı?

Yo yanlış anlaşılacak bişey yok tabi ki de.Bende kesinlikle Tama kötü fln demiyorum zaten ustunde konuştuğumuz çok iyi 2 markanın iyi davulları...

I.S.S ve Starcast işlev olarak aynı işi yapsalarda sistem olarak farklılar bildiğin uzere.2 side kalite holding sistemleri ama bence I.S.S yi bi araştır hatta onda sonra pearl ust modellerinde kullandığı optimount sistemlerine bi bak derim.

Bi de Rockstar larda Birch ve Basswood olarak 2 ayrı ağaç kullanılıyor Pearl de Butun davul Poplardan...

Bence varsa en buyuk fark davulların finishlerinde ortaya çıkıyor çunki orada davulun işciliği ve özeni hakkında daha çok fikir sahibi olma imkanın var.Export ların finishleri gerçekten çok kaliteli Tama kalitesiz demiyorum kesinlikle onlarda kaliteli ama bence Pearl bu serisinde işcilik kalitesi,Finishing ve Ağacıyla biraz daha öne çıkıyo gibi.(''Bence'') Zaten pearl export serisi dünyada en çok satan davul serisi.Bu tama rockstar kotu demek değil kesinlikle

Sonuç olarak 2 side kaliteli davul çok da fazla tartışmaya gerek yok

I.S.Sye bakıcam merak ettım sımdı.
yanlız ufak bı yanlısı duzeltmek ısterım.rockstarın agacı bırch deıl.1kat Basswood ve 5kat phılıpıne mahogany ve ardından yenıden 1kat basswood bırlesımı.toplam 7kat yane.cıft agac kullanılmıs.buda ton ıcın yapılmıstır herhalde...

Bu seviyedeki davullarda ne yazıkki adamlar minumum maliyetle en yuksek kaliteyi sunmaya çalışıyorlar.Ağaçta 2 farklı ağaç kullanmalarının nedeni bundan.Sonuçta ağaç olarak 1. sınıf malzemem kullanılmıyor.Ama bunu yaparken ''ya bundan 2 kat şundan da 5 kat koyalım'' demiyorlar gerçektende en iyi performans için araştırıyo adamlar senelerce.Ust seviyedeki davullara bakarsan hep tek çeşit ağaçtan yapılırlar(trampetleri ayrı tutuyorum)Maple,Birch v.s.Ha bakarsan Pearl ELX de tek çeşit ağaç ama Poplar (Kavak :LOL: ) ama adamların bi bildiği var işte kavak ya da çorba etmişler bunun ağacını deyip geçmemek lazım...

Ya bu arada ben birch ve basswood dedim ama Rockstar ın yeni adı olan Superstarda bunların kullanıldığını okumuştum sitesinde.Demek değiştirmişler yeni seriyle beraber ağacıda

Dogrudur tabe.dedıgın gıbı dusuk malıyetle en yuksek kalıte.bence bundan dolayı cıft agac kullanmıslardır.
sonucta bı mapple olsa fıyatada yansırdı:)
bu arada pearlun trampetlerını cok begenıorum.bu elxde metalmı agacmı trampet?

Elx lerde ağaç trampet var
Trampet olayı çok ayrı bi olay yaw.Bak mesela trampette değişik tonlar için farklı ağaçları bir arada kullanabiliyorlar.Mesela Şu an yeni çıkan ''Virgil Donati'' signiture trampette Hem maple hemde birch kullanılmış :LOL:

ya ben agac trampetı sewmıorm ya.metalın sesı daha gusel gelıo.ama mapple dersen tabe cooook sewerım:)
ama pearl hakkaten trampette kendını asmıs ya...
tamanın sıgnıture trampetlerınden hıc deneyemedım.mesela mark portnoyun trampetını cok merak edıorum..

Vallahi benim ağzımı sulandıran , merak içinde denemeyi beklediğim Ian Paice signiture trampeti , Musiciansfriend ve music 123 sitelerinde çok iyi notlar almış.

Eski Singerland radioking ve Ludwig dynasonic leri göremeyiz herhalde :D .

Geri