Alive (Pop-Rock) - İzmir

wickypedy demiş ki:
Bu gece Alive gecesi. :) Yeni bişeyler varmı arkadaşlar? Gerçi her hafta yeni bişeyler duyuyorum ama dahasınıda istiyoruz :) :)
Çok eskilerde çalıpta çalmadığımız bi kaç parçayı tekrar hayata döndürdük. Blue Hotel, Venüs, Black magic woman, The way, Great ballas of fire, Twist and shout, Lady gibi. Bu hafta yeni yapıcaklarımız;
shape of my heart, Thriller, walkin away,.... böle uzar gider

_summer_ demiş ki:
Bodrumdaki otelde çaldığınız repertuar biostakinin aynısı mı? Hani gelirsek bilelim de :)
Tam olarak aynısı deil tabiki. Ortak parçalarda var sadece otelde çaldığımız parçalarda. Bide bazı parçaların versiyonlarını değiştirip çalıyoruz mesela Take on me'yi, wonderful life'ı orjinali gibi çalıyoruz daha sakin daha pop soundlu :LOL:

AlsancakTayfa demiş ki:
Egemen bodruma geliyorum hazırla rakı sofrasını hehe. Bu sıcaklarda imkanı olan tatil yapsın zaten çekilmez buralar. Neyse hadi kolay gelsin size
Rakı sofrası hazır gel sen bekleriz. Rutubetsiz ortamlarda ağırlıyalım seni :LOL: Buarada yeni yaptığımız parçalar;
Craig David - I'm Walking Away
Robbie Williams & Nicole Kidman - Something Stupid
Stevie Wonder - I Just Called to Say I Love You
STING - Shape Of My Heart

Geçen hafta istanbuldaydım. Birkaç mekan gezdim birkaç grup izledim. İzmir grupları daha iyi geldi bana nedense. Özelliklede Alsancak grupları... Değerinizi daha bi anladım harbiden. İstanbulda çalmayı düşünürmüsünüz buarada?

IceAge22 demiş ki:
Geçen hafta istanbuldaydım. Birkaç mekan gezdim birkaç grup izledim. İzmir grupları daha iyi geldi bana nedense. Özelliklede Alsancak grupları... Değerinizi daha bi anladım harbiden. İstanbulda çalmayı düşünürmüsünüz buarada?
Old cityde çalmıştık biaralar. İstanbul piyasası güzel ama biz şimdilik İzmiri tercih ediiyoruz.

SamsununSsi demiş ki:
Benim şarkıyı yapmışsınız thanksss :D :D Hangi şarkı diye merak edenlere sölim I just called to say I love you
Yaptık ama şimdilik sadece otelde çalıyoruz. Belki bir gün biostada çalarız :LOL: :LOL:

Arkadaslar herkese merhaba

Alive grubuyla 1 temmuz c.tesi itibariyle son programimi yapmis bulunuyorum.. Bundan sonraki muzik hayatinda alive'ye basarilar..

Onlari daha iyi, benden daha verimli olacak insanlarla izleriz umarim..

Herkese tesekkurler tum yorumlari icin..
Yakinda baska projelerde gorusmek uzere

sistermoon demiş ki:
Aydok'tan sonra takdir ettiğim diğer alive üyesinin gruptan ayrılma nedeni nedir acaba?Çağlarsız alive da olmaz ama ya :(
ben bu grubu bayadır takip ediyorum,beri zamanından beri,daha öncede gitarist değişiklikleri olmuştu ama alive hep alive kaldı.ayrılmalar tabiki hoş bişi değil ama umarım bu değişiklik her iki tarafada hayırlı olur.çağlar demiş zaten başka projelerle yakında tekrar sahnede olucakmış,sevenleri takip edebilcecek bu durumda...

sistermoon demiş ki:
Aydok'tan sonra takdir ettiğim diğer alive üyesinin gruptan ayrılma nedeni nedir acaba?Çağlarsız alive da olmaz ama ya :(
Yolları ayırma nedenine içsel bir fikir ayrılığı diyebiliriz. Buarada Çağlar Aliveda çalmış 8. gitaristdir. Yani Alive gitarist değiştirmeye alışık bi gruptur. 9. gitaristimizde Girdapın askerden dönen gitaristi Kunttur. Oda aynı sahnede çok çalmış tecrübeli bi müzisyendir.

Tabi canım kesin bişey yoktur aranızda gruplar neden dağılır,insanlar birbirinden neden ayrılır?Tabi ki anlaşamamazlık.Kesin bişiler vardır yani zaten bi sorun vardır o da iyice büyümüştür.Neyse öyle ya da böyle çağlarlı ya da çağlarsız da sonuçta bir alive gerçeği var ortada yeni gitaristinizle de daha değişik olacaktır her şey.Çağlar'a dikensiz yollar size de başarılar arkadaşlar

Dün akşam yeni gitaristinizle ilk defa izledim. İlk programa göre gayet başarılıydı bence. Girdaptan hatırladım görünce. biraz kilo vermiş :)
Buarada Pek bişey değişmemiş Aliveda. repertuar neredeyse aynı soundda öyle. Biraz gitar tonları sertleşmiş o kadar. Başarılar dilerim haftaya cuma görüşmek üzre.

sistermoon demiş ki:
Tabi canım kesin bişey yoktur aranızda gruplar neden dağılır,insanlar birbirinden neden ayrılır?Tabi ki anlaşamamazlık.Kesin bişiler vardır yani zaten bi sorun vardır o da iyice büyümüştür.Neyse öyle ya da böyle çağlarlı ya da çağlarsız da sonuçta bir alive gerçeği var ortada yeni gitaristinizle de daha değişik olacaktır her şey.Çağlar'a dikensiz yollar size de başarılar arkadaşlar
Çağlarla sadece ileriye yönelik fikir ayrılıkları vardı, sonucu ayrılık oldu. Dediğin gibi ortada bi grup var 2001de kurulmuş 8 tane gitarist değiştirmiş ve 8.den öncede Biosta cumartesileri program yapan. Daha öncesinde Bornovadaki tüm barlarda dönem dönem ana grup olarak sahne almış, 4 yıldır aralıksız olarak İzmir piyasasında sahne alan. Elbetteki eleman değişikliği bişeyleri etkiliyicektir ama kalıcı değişikler değil bunlar. Başka biride gitse Alive gene Alive.
Çağlarında emeği var sonuçta hepimizin olduğu gibi. 2 yıla yakın bi süre beraber çalıştık sonuçta. Onada ileriki müzik yaşamında başarılar dilerim....

AlsancakTayfa demiş ki:
Dün akşam yeni gitaristinizle ilk defa izledim. İlk programa göre gayet başarılıydı bence. Girdaptan hatırladım görünce. biraz kilo vermiş :)
Buarada Pek bişey değişmemiş Aliveda. repertuar neredeyse aynı soundda öyle. Biraz gitar tonları sertleşmiş o kadar. Başarılar dilerim haftaya cuma görüşmek üzre.
Saolasın Kunt iyi bir gitaristtir zaten. Saolsun kısa bi sürede bi çok parçamızı çıkardı 1,2 provayla hallettik meseleyi. Beğenmiş olmanıza sevindim arkadaşlar. Kuntun tonları dediğin gibi biraz daha soundumuzu sertleştirdi. E buda ufak bi değişiklik olsun artık :LOL: :LOL:

Katılıyorum ikiside iyi gitarist. Önleri açık olsun. Cumartesi gittim dinledim Alive aynı enerjiyle kitlesini coşturmaya devam ediyor. Kopardınız gene bizi ama should i stay hiç beklemiyodum süpriz oldu. Hadi kolay gelsin bodrumada gelicez biara ama ne zaman bilmiyorum

Arkadaslar merhaba ben artık alivenin eski gitarcisi caglar.. Wanted'in yeni gitarcısı caglar oldum..

Aliveyle yollarımız ayrıldı.. 2.5 senemiz beraber gecti iyi kotu bir suru anımız oldu.. bunlar icin hepsine tekrar tesekkurler.. Ne kadar bu 8. gitarcımız 9.su kunt (yanlıs anlasılmasın kunt benim cok samimi arkadasımdır kimse zor durumda kalmasın diye kuntu calarmısın diye arayanda benimdir..) falan alive hep alive kaldı elestirilerine maruz kalsamda :) onemli degil ben bunları bir tesekkur gibi algıladım.. biz hep burdayız bir yere gitmiyoruz..

Bundan boyle carsamba gunleri bios bar.. persembe cuma cumartesi gunleri bodrum seagardenda programlarımız devam edecek..

Tekrar herkese tesekkurler basarılar..

Geri