Alive (Pop-Rock) - İzmir

Alive soundunu belirleyen bir çok etkenden biriydi Aydok ve gitmesi elbette bir şeyleri değiştirecektir.Ancak unutulmamalıdır ki geride kalanlar da Alive ı bulunduğu yere getiren önemli şahsiyetlerdir.İnanıyorum ki yeni solistleriyle yine çok güzel işler yapacaklardır.Bize düşen Aydoğa ve Alive a yeni oluşumlarında ayrı ayrı başarılar dilemektir.

Son sozu soyluyorum bu konu kapansın ve bidaha acılmasın lutfen: Kimse bilmedigi konular hakkında yorum yapmasın.. Eglenmek icin bara geliyosunuz eglenip gidiyosunuz.. Bunun perde arkası sadece bizi ilgilendirir ve baglar..

Bende hayat icinde kufur eden bi insanım yanımdan gecerken benden bisi duyarsan bunu hayatıma mı mal edeceksin cok merak ettim!

Sizden ricam terbiye sınırlarını zorlamayalım lutfen! Herkes isine ve eglenmesine baksın.. Tercih zaten sizin elinizde...

Aliveye tekrar basarılar...

Caglar_WANTED demiş ki:
Son sozu soyluyorum bu konu kapansın ve bidaha acılmasın lutfen: Kimse bilmedigi konular hakkında yorum yapmasın.. Eglenmek icin bara geliyosunuz eglenip gidiyosunuz.. Bunun perde arkası sadece bizi ilgilendirir ve baglar..

Bende hayat icinde kufur eden bi insanım yanımdan gecerken benden bisi duyarsan bunu hayatıma mı mal edeceksin cok merak ettim!

Sizden ricam terbiye sınırlarını zorlamayalım lutfen! Herkes isine ve eglenmesine baksın.. Tercih zaten sizin elinizde...

Anlayamadığım şeyler var.
1. neden ısrarla bu konu kapansın deniyor ve olaylar gizli kapaklı yapılıp oldu bittiye getirilmeye çalışılıyor?
2. benim sevdiğim grupların neler yaşadıklarını ve ayrılıkların neden kaynaklandığını öğrenme arzum seni neden bu kadar rahatsız ediyor?
3. Bunca zaman boyunca benim ve biçok alive severin sorularına sadece egemen cevap verirken, diğerleri bizi sallamazken neden aydokla çağlar şuaralar yazar oldular? Nedir bu dönen dolaplar?
4. neden alive severlerin sorularına ve yorumlarına wanted'ın gitaristi cevap veriyor?
5. egemen bu konularla ilgili neden hala bir açıklama yapmıyor?

Firewall demiş ki:
Alive soundunu belirleyen bir çok etkenden biriydi Aydok ve gitmesi elbette bir şeyleri değiştirecektir.Ancak unutulmamalıdır ki geride kalanlar da Alive ı bulunduğu yere getiren önemli şahsiyetlerdir.İnanıyorum ki yeni solistleriyle yine çok güzel işler yapacaklardır.Bize düşen Aydoğa ve Alive a yeni oluşumlarında ayrı ayrı başarılar dilemektir.
Serhat Üstat bu konuda son derece haklı, geride kalanlar eski tadı yakalayabilmek için ellerinden geleni yapacaktır, ne pahasına olursa olsun, hak ettikleri yere ULAŞacaktır. Yolun açık olsun Alive ve CANdostum, yolunuz açık olsun.

CosmicGirl demiş ki:
Caglar_WANTED demiş ki:

1. neden ısrarla bu konu kapansın deniyor ve olaylar gizli kapaklı yapılıp oldu bittiye getirilmeye çalışılıyor?
2. benim sevdiğim grupların neler yaşadıklarını ve ayrılıkların neden kaynaklandığını öğrenme arzum seni neden bu kadar rahatsız ediyor?
3. Bunca zaman boyunca benim ve biçok alive severin sorularına sadece egemen cevap verirken, diğerleri bizi sallamazken neden aydokla çağlar şuaralar yazar oldular? Nedir bu dönen dolaplar?
4. neden alive severlerin sorularına ve yorumlarına wanted'ın gitaristi cevap veriyor?

yorumlar benim ve benim donemim hakkımda olunca suanki gitaristin cevap vermesi biraz sacma olurdu demi :)

CosmicGirl demiş ki:
Caglar_WANTED demiş ki:

1.işlerine öyle geliyor olabilir...
2.öğreneceğin şeyler hoşlarına gitmiyecek olabilir...
3.inan bu sorunun cevabını asla vermeyecekler...
4.bunun cevabını sırıtaraktan vermiş kendisi...
5.kırgın olabilir sonuçta bikaç kişinin çıkarları onları bir araya getiriyor ama diğerleri başlarının çaresine baksın moduna girilmiş,sessiz kalması en büyük cevap bence.
Açıkcası grupta olan değişikliği de olumlu bi değişiklik olarak görüyorum,alive başarılı bir GRUPtu başarılı bir grup olarak devam edicektir...

Bence büyütülcek çok bişey yok ! Bu değişikliğin Alive için çok önemli bir kayıp olduğunu düşünmüyorum hatta yararı olacaktır.Alive büyüktür ve öyle kalacaktır.Tabi ki insanların arasında neler olup bittiğini bilemeyiz ama burdan görünen , bir solistin büyük bir gruptan daha kariyersiz bir gruba geçmeyi tercih etmiş olmasıdır.Ne denebilinir ki ? , hayırlara vesile olur inşallah herkes için..

Arkadaşlar bu gece kendi kendime dedimki, 2günde 950 km lik yolculuğumun ardından koştura koştura biostaki programa yetişebiliyorsam ben bu işi seviyorum demektir.
Yolda aklıma, geçtiğimiz 4 yıl boyunca Alive'ın 1 tek programını bile kaçırmadığım geldi. Zaman oldu klavyesiz çıktık, zaman oldu farklı bir davulcu ile sahneye çıktık, gün geldi Aydoğun sınavı oldu hiç çıkmadık. Ama ben bu akşam 950km'nin ardından yerime başka birisini ayarlamadıysam demekki işimi fazlasıyla seviyorum. Ve hala inatla Alive diyorum.

Bu grup 6 tane davulcu, 9 tane gitarist değiştirdi neden solistde değişmesin. Benim açımdan problem yok, işime devam ediyorum. 1 Ay sonra yeni bir soundla yeni bir solistle çalmaya başlıycaz. Tabikide solist bazında sahnede Aydoğun performansından farklı bir performans olucak ama grup değişmiş olduğu için yeni parçalar, yeni yorumlar kısacası daha enerjik bir Alive görüyorum yakın gelecekte... Toparlıycak olursam I'm still Alive... :LOL: :LOL: Hepinize iyi eğlenceler

Alive grubuna başarılar diliyorum.. Gecen hafta dinleme şansım oldu biosta.. Bugünde ordayım performansınız gerçektende sağlam. Bundan sonrada umarım başarılı olursunuz..

Yaw bu gece neydi bu kalabalık insanlar hınca hınç doldurdular Biosu. Ramazan ayında işlerde bariz bi artış var. Boşuna dememişler gavur İzmir diye :LOL: :LOL:
Buarada Asilin jübilesinide yapıcaz haftaya. Hadi hayırlısı diyelim. Revizyon başlıyor yavaş yavaş...

Alive-bass demiş ki:
Yaw bu gece neydi bu kalabalık insanlar hınca hınç doldurdular Biosu. Ramazan ayında işlerde bariz bi artış var. Boşuna dememişler gavur İzmir diye :LOL: :LOL:
Buarada Asilin jübilesinide yapıcaz haftaya. Hadi hayırlısı diyelim. Revizyon başlıyor yavaş yavaş...
Bende katılıyorum sana çok kalabalıktı, çok sıkıştık bilemiyorum yani. Elevation da özletmişti kendini buarada şık oldu çalmanız.

Arkadaşlar çok bu konuda çok fazla tartışma yapıldı ve bunun üzerine susma kararı almama rağmen bu tartışmalara son vermek adına açıklıyorum: 1 Kasım'dan sonra ALIVE'ın yeni solisti benim. Zaten ALIVE yabancı olduğum bir grup değil. Şu anki solist Aydok, Antalya'dan, liseden sınıf arkadaşımdı. Bu grubu İzmir'e geldiğimizde beraber kurduk. Şu anki kadrodan Egemen ve Kartal'la da daha önce çalışma şansım olmuştu. Fakat sonra grupla yollarımız ayrıldı. Ben beste ve albüm çalışmalarına ağırlık verdim. 2002 yılında bir albüm yaptım. Daha sonra yazlık mekanlarda çalıp söyledim.. Çeşitli yarışmalara katılıp dereceler aldım. 2004 yılında bireysel olarak katıldığım Fanta Müzik Yarışması'nda finalist oldum. Amatör bir kayıt olsa da merak edenler sözü ve müziği bana ait olan "Gibi" adlı parçamı http://www.hemenpaylas.com/download/869753/UlasCanGibi.mp3.html adresinden indirip dinleyebilirler. Yeni olana alışmak konusunda millet olarak sıkıntılı olduğumuz ortada :) Ama tartışmak yerine 1 Kasım'dan sonra dinlenip yorum yapılırsa -eminim grubun iyiliğini düşünerek yaptığınız- eleştirileriniz grup için daha faydalı ve yerinde olacaktır. Eski dostum Aydok'a da yeni grubuyla başarılar diliyorum..

merhaba ben bu gurubu cok merak ettım ankarada oturdugum ıcın gıdıp dınleme sansım yok klıp falan varmı varsa nerde yardımcı olursanız tesekkurler

Herkese selamlar...öncelikle yaklasık üç senedir alive ı takip ediyorum.Cok klişe olucak ama canım sıkıldıgında,keyifsiz ve yorucu gecen gunlerimde adeta kendime getirdiler beni,o yusden onların yeri bende cok farklıdır.Aydok kesinlikle sahnesiyle,sesiyle cok iyi bir solistti ama yeni gelen solist arkadasımızında grubu farklı bir enerjiyle surukleyecegini,alive'a farklı bir renk katacagını dusunuyorum..Egemenin de soyledigi gibi,O kadar emekten sonra Alive'ın daha da enerjik bir sekilde aramızda olacagını tahmin ediyorum.(not:cumartesi ust kattaym slm ederim:))

alive vs wanted

Selamlar arkadaşllar ben girdap'in solisti fatih. Çağılın hastalığından dolayı onun yerine olaylar ayarlanana kadar gelen kişiyim... Öncelikle şunu belirteyim burada yazacaklarım sadece gerçekten alive dinleyicisi olup da ortalıkta yanan olayları anlamakta güçlük çekenleredir. Ben şu durumun tamamen içinde olan bi insan olarak size olayı özetliyim...wanted'ın solisti çağıl ciddi bir kulak travması geçirdi ve kendi sağlığı için uzun bi süre geri dönmemesi gerekiyor ama dönerse bu kendi tercihidir çok daha da kötüleşebilir sanırım bunu herkes farkında ama çağıl bunu kabullenemyor olabilir sonuçta bu kadar sevdiği bir işten mecburen uzaklaşmak insanın moralini bozar sağlıklı düşünmesini de engeller...Durum böyleyken wantedın çağıla bel bağlaması mantıksız olurdu çünkü ne zaman geri döneceği belli değil ve bu insanlar müzikten para kazanıyolar 5 kişinin çağılın durumuna bağlanması düşünülemez, ayrıca çağıl dönse de 2 hafta sonra kulağının daha da kötüleşmeyeceğini kimse garanti edemez ki tanıdık doktorlardan bu yorumlar alınmış durumda. Tüm bunlar olurken ortada bir de alivedan memnun olmayan bir aydok var ve bu olaylar olmadan belki 2 ay öncesinden Aydok zaten başka bir grup aradığını ve kuracağını söylüyordu bunu çok net ve kesin olarak biliyorum. Tabiki de ortada yeni bir grup arayan iyi bir solist ve iyi bi solist arayan çok iyi bir grup varken ve bunlar birbirini yakın olarak tanıyorken birleşmeleri çok da garip olmadı. ortalıkta yanan dönen bu lafların sebebi bu olanları hazmedemeyen bazı arkadaşların suydurmalarından başka bişey değil, oysaki herşey açık ve çok net söylüyorum kimsenin kimsenin ne hakkını yediği var ne de kimseye haksızlık ettiği... burda yazılan her şeye inanmayın siz gelin ve kim daha güzel müzik yapıyorsa destekleyerek onu ödüllendirin. Ben iki gruba da başarılar diliyorum yalnız bi arkadaş kariyersiz olarak tanımlamış wanted'ı onu ben aydoklu wantedı dinlemeye davet ediyorum ki kariyerin bişey ifade etmediğini anlasın...

Re: alive vs wanted

BoNo demiş ki:
Selamlar arkadaşllar ben girdap'in solisti fatih. Çağılın hastalığından dolayı onun yerine olaylar ayarlanana kadar gelen kişiyim... Öncelikle şunu belirteyim burada yazacaklarım sadece gerçekten alive dinleyicisi olup da ortalıkta yanan olayları anlamakta güçlük çekenleredir. Ben şu durumun tamamen içinde olan bi insan olarak size olayı özetliyim...wanted'ın solisti çağıl ciddi bir kulak travması geçirdi ve kendi sağlığı için uzun bi süre geri dönmemesi gerekiyor ama dönerse bu kendi tercihidir çok daha da kötüleşebilir sanırım bunu herkes farkında ama çağıl bunu kabullenemyor olabilir sonuçta bu kadar sevdiği bir işten mecburen uzaklaşmak insanın moralini bozar sağlıklı düşünmesini de engeller...Durum böyleyken wantedın çağıla bel bağlaması mantıksız olurdu çünkü ne zaman geri döneceği belli değil ve bu insanlar müzikten para kazanıyolar 5 kişinin çağılın durumuna bağlanması düşünülemez, ayrıca çağıl dönse de 2 hafta sonra kulağının daha da kötüleşmeyeceğini kimse garanti edemez ki tanıdık doktorlardan bu yorumlar alınmış durumda. Tüm bunlar olurken ortada bir de alivedan memnun olmayan bir aydok var ve bu olaylar olmadan belki 2 ay öncesinden Aydok zaten başka bir grup aradığını ve kuracağını söylüyordu bunu çok net ve kesin olarak biliyorum. Tabiki de ortada yeni bir grup arayan iyi bir solist ve iyi bi solist arayan çok iyi bir grup varken ve bunlar birbirini yakın olarak tanıyorken birleşmeleri çok da garip olmadı. ortalıkta yanan dönen bu lafların sebebi bu olanları hazmedemeyen bazı arkadaşların suydurmalarından başka bişey değil, oysaki herşey açık ve çok net söylüyorum kimsenin kimsenin ne hakkını yediği var ne de kimseye haksızlık ettiği... burda yazılan her şeye inanmayın siz gelin ve kim daha güzel müzik yapıyorsa destekleyerek onu ödüllendirin. Ben iki gruba da başarılar diliyorum yalnız bi arkadaş kariyersiz olarak tanımlamış wanted'ı onu ben aydoklu wantedı dinlemeye davet ediyorum ki kariyerin bişey ifade etmediğini anlasın...

Dostum bence sen belli bir süredir Wantedla çalıştığın için bu konu hakkında sadece onların yorumlarını dinlemişsin. zaten yazdıklarındanda anlaşılıyor. Olaylarla ilgili Kartalla yada Egemenle konuşursan onlarada hak vereceğinden eminim. Hatta dahada tarafsız biri olan Kuntla konuşmanı tavsiye ederim. Ben alive üyelerini tanıyorum biostan git gel muhabbetim olan insanlar. Duyduğum şeyler wanted'ı hiçte masum yapmıyo ne yazıkki. Sonuçta Alive 1 senedir wanted'ı destekliyor. Kaç kere şahit oldum biosta sahneye çağırdıklarına beraber çaldıklarına. 4, 5 ay öncesine kadar WANALIVE diyoduk forumlarda ne oldu şimdi bu ittifağa. Öncelikle wanted'ın alive'ın rızası olmadan çağları alması bir kazık olarak değerlendirilebilir bence. Gökhan olayıda çok şaibeli buarada kendi isteğiyle ayrılmadığınıda biliyoruz. 2. olarak Aydoğa solistlik teklif etmeleri 2. bir kazık gibi görünüyor. Bunu biosta haftasonuna geçmek için yaptıklarıda çok açık. Birileri birilerinin kuyusunu kazmış anlaşılan oysa o birileri biosta ve bodrumda kuyu kazanları onca desteklemişken. Çağıl konusunda haklı olabilirsin ama Gökhanıda tanıyorum. bişeyler yazmadan önce bide bu insanlarla konuşmanı tavsiye ederim. Ben bunları nerdenmi biliyorum alive üyelerinden öğrendim.

Buarada wanted bu kadar masumsa forumu niye tamda gerçekler yazılmaya başlamışken açan kişi tarafından kilitleniyor? Cevap verebilirmisin? Sen bi Kuntla konuş en iyisi oda olayların içinde

Re: alive vs wanted

IceAge22 demiş ki:
BoNo demiş ki:

Dostum bence sen belli bir süredir Wantedla çalıştığın için bu konu hakkında sadece onların yorumlarını dinlemişsin. zaten yazdıklarındanda anlaşılıyor. Olaylarla ilgili Kartalla yada Egemenle konuşursan onlarada hak vereceğinden eminim. Hatta dahada tarafsız biri olan Kuntla konuşmanı tavsiye ederim. Ben alive üyelerini tanıyorum biostan git gel muhabbetim olan insanlar. Duyduğum şeyler wanted'ı hiçte masum yapmıyo ne yazıkki. Sonuçta Alive 1 senedir wanted'ı destekliyor. Kaç kere şahit oldum biosta sahneye çağırdıklarına beraber çaldıklarına. 4, 5 ay öncesine kadar WANALIVE diyoduk forumlarda ne oldu şimdi bu ittifağa. Öncelikle wanted'ın alive'ın rızası olmadan çağları alması bir kazık olarak değerlendirilebilir bence. Gökhan olayıda çok şaibeli buarada kendi isteğiyle ayrılmadığınıda biliyoruz. 2. olarak Aydoğa solistlik teklif etmeleri 2. bir kazık gibi görünüyor. Bunu biosta haftasonuna geçmek için yaptıklarıda çok açık. Birileri birilerinin kuyusunu kazmış anlaşılan oysa o birileri biosta ve bodrumda kuyu kazanları onca desteklemişken. Çağıl konusunda haklı olabilirsin ama Gökhanıda tanıyorum. bişeyler yazmadan önce bide bu insanlarla konuşmanı tavsiye ederim. Ben bunları nerdenmi biliyorum alive üyelerinden öğrendim.

Buarada wanted bu kadar masumsa forumu niye tamda gerçekler yazılmaya başlamışken açan kişi tarafından kilitleniyor? Cevap verebilirmisin? Sen bi Kuntla konuş en iyisi oda olayların içinde

herseyden önce wanted a karşı olan bu sinir ve kinini anlamak mümkün diil arkadaşım... sana madde madde anlayamadıgın veya at gözlüğüyle baktıgın olayları anlatmaya çalışıyım...
1. Wanted topicini kapattım çünkü grup dağıldı ve yeni oluşumun artık forumda yer almasını istedik..
2. Çağlar alivedan koparılıp wanted a alınmadı çağlar alive ile sorunları oldugu ve ayrılmak istediğini sölemesinden sora wanted a geldi ki bunların dışında yıllar önce çağlar müziğe ilk önce wanted elemanları ile başlamıştı fakat o zaman ki değişik projeler nedeniyle çağlarda kendi yolunu çizmişti yani bi anlamda çağlar da evine geri dönmüş oldu ayrıca çağlar kendisi kunt u alive a getirmek için büyük çaba harcamıştır...
3. Solist konusuna gelince de wanted çağılın sağlıgını düşünüp yolları ayırma kararı alınca zaten kendiside başka grup alternatifleri düşünen aydokla görüştü aydokta bu oluşuma sıcak baktı.. Yani kimse kimsenin kuyusunu kazmadı sadece ilerde olcak bi ayrılık hızlanmış oldu..
4. Olaylara biraz daha az kindar biraz daha objektif bakmayı denersen eminim ki kafandaki bazı şeyler değişecektir...

Orhun Özsoydan...

Geri