Alive (Pop-Rock) - İzmir

duygussss demiş ki:
Bu grup ne zaman kuruldu???

Önce "güzel gruptur kendileri, severiz" demişsin.. Sonra da böyle demişsin.. Olmadı ama :) Hakkımızda kısa bi' bilgi:

ALIVE 2001 yılında İzmir Bornova Küçükpark'ta kuruldu. Yaklaşık 1,5 yıl boyunca devamlı eleman degişiminden sonra kadrosunu oturtarak Alsancak piyasasina girdi.

İlk olarak Rocha'da sahne alan Alive sırasıyla ROCHA(2003 ilkbahar), BABYROCK - Dikili (2003 yaz), SLYNKIES Irish Pub - Kusadasi (2003 yaz), PARODI (2003 sonbahar), BIOS (2003 - devam ediyor), BERI BLUES (2003 -2004 kış sezonu), DUNGEON(2003 - 2004 kış sezonu), ROI (2004 ilkbahar), TERMINAL (2004 yaz), OOZE(2004 sonbahar), OLD CITY - Istanbul (2005 ilkbahar)- , FELIX(2005 sonbahar), KEMANCI - Izmir (2005 kış), SEA GARDEN (2006 yaz) çalmıştır. Ayrıca İzmir'de pek çok şenlik konseri, parti ve etkinliklerde yer almıştır.

Grubun ilk kurulduğu günden itibaren grupta değişmeyen iki eleman Egemen(Bas) ve Kartal(Klavye)'dır. Daha sonra grubun kurucularından Ulaş'ın 2006 yılında tekrar gruba katılmasıyla kadro şu anki halini almıştır:

Vokal / Akustik Gitar: Ulaş
Gitar : Egemen
Klavye / Back Vokal : Kartal
Bas Gitar : Egemen
Davul: Çağrı

Grupta çalan davulcular: Özgür (2001 - 2002), Erdem (2002), Oğuz (2002), Serdar (2003), Asil (2003 - 2006) ve Çağrı (2006 - ...)'dır.

Grupta çalan gitaristler: Ulaş (2001 - 2002, daha sonra 2006 yılında gruba vokal olarak geri döndü) , Sedat (2001 - 2002) , Batuhan (2002 - 2004), grubun yükselme aşamasında büyük emeği geçmistir. Amerikaya gitmesiyle grubun efsane gitaristi olarak yerini Sinana (2004) birakmistir. Daha sonra Can (2004), Çağlar (2004 - 2006), Kunt (2006) ve Egemen(2006 - ...)'dir.

Grupta yer alan solistler: Aydok (2001 - 2006) ve Ulaş (2006 - ...)

Grubun tarzi kurulumundan itibaren "Rock'n Roll", "Klasik Rock", "Alternative", "Pop-Rock", "R&B" ve "Pop-Jazz" olarak evrim geçirmistir. Grup son olarak "80's&90's" ağırlıklı "Pop-Rock" tarzında karar kılmış ve repertuarını bu yönde şekillendirmektedir. Grup şu sıralar beste ve albüm çalışmalarıyla uğraşmakta ve Çarşamba geceleri Alsancak BIOS Bar'da sahne almaktadır..

ya beni bu kafayla sahneye cıkardın ya helal olsun ulaş ,
teşekkür ediorum ve elinize ağzınıza sağlık diorum...
ii çalışmalar , görüşmek üzere...

özcan

wickypedy demiş ki:
mavincigun demiş ki:
Senin de eline sağlık kardeşim.. Gayet iyiydin.. Bu gece eğlenceli bi' program oldu.. Yine bekleriz.. Hep bekleriz :)
Bizde çok eğlendik :dans teşekkür ederiz repertuarınız çok güzel olmuş buarada

Çok sağol.. 1-2 aya kadar hedeflediğimiz parçaları oturtunca daha güzel ve daha eğlenceli bi' repertuarımız olacak.. Haftaya da bekleriz.. :)

Crying_Freeman demiş ki:
yaws sizi nezamandır izlemiyordum, tesadufen izlemek nasip oldu geçen gün. yeni oluşum kotu olmuş repartuar güzel ama grubun havası bozulmuş. Yazık oldu gidenlere, yenileride tutmadım. Alive can çekişmeye başladı desem yerinde olur herhalde. Neyse eskisi gibi olur işalla..

Emin ol yeni oluşum gayette güzel yorumlar aldı bugüne kadar ve senin sadece karalamak için attığın bu mesajında niyeti fazlasıyla belli oldu. Eğer Ulaş yada Egemenle bi sorunun varsa, (onları gayet yakından tanıyan birisin) suratlarınada söyleyebilirsin. Ayrıca lütfen mesaj sayısı 3 olan sahte kullanıcılarla bir gruba sadece övgü dolu mesajlar yazarken başka bi grubu kötüleyen mesajlar yazma. Niyetin ve kim olduğun belli oluyor. Benide tanıyosun buarada fikirlerini gel yüzüme söyle...

Alive yeni kadrosuyla benden tam not aldı gayette başarılılar bence yolları açık olsun derim her zaman için. Bu tarz mesajlar tabikide gelicektir her grubun forumunda ara sıra döner bu tarz muhabbetler cevap vermeye bile gerek yok niyeti belli zaten adamın saygılar

Crying_Freeman demiş ki:
yaws sizi nezamandır izlemiyordum, tesadufen izlemek nasip oldu geçen gün. yeni oluşum kotu olmuş repartuar güzel ama grubun havası bozulmuş. Yazık oldu gidenlere, yenileride tutmadım. Alive can çekişmeye başladı desem yerinde olur herhalde. Neyse eskisi gibi olur işalla..

Her türlü olumsuz yoruma açığım.. Fakat mesaj sayın üç. Diğer iki mesajını da eski grubumun forumunda bana olan beğenini anlatacak şekilde kullanmışsın :) Cümlen ise şuydu yanlış hatırlamıyorsam:

"İyi ki gitmiş.. Bu adam gruba geldiğinden beri gruptan soğumuştum."

Çok normal.. Bi' gruptan biri gider, gelen kişiyi de herkes beğenmeyecektir haliyle. Ama eski grubum benden önce barlarda sahne almıyordu :) Sadece Etap Bar'da çıktılar.. O da -dilim varmıyor söylemeye ama- müzikle uğraşan pek çok insan tarafından bu işe pek uygun biri olmadığı söylenen- kendi halinde vokalistleriyle (Kendisiniyle tanıştım, sağlam popçudur ama grup işinde maalesef pek başarılı olamamıştır).. Benden sonra çok şey değişti grupta.. Solisti beğenmiyorum dersin, kötü dersin, gitsin ders alsın dersin, kendini yüksek bi' yerden atsın dersin.. Ama biraz yaratıcı ol :) Daha önce nerede izledin de eski grubumu.. Ne zaman sevdin de ben geldikten sonra soğudun :) Her kimsen -ki pek yabancı olduğunu sanmıyorum- başka bi' nick ile yeniden üye ol ve bu sefer daha yaratıcı ol :)

AlsancakTayfa demiş ki:
Alive yeni kadrosuyla benden tam not aldı gayette başarılılar bence yolları açık olsun derim her zaman için. Bu tarz mesajlar tabikide gelicektir her grubun forumunda ara sıra döner bu tarz muhabbetler cevap vermeye bile gerek yok niyeti belli zaten adamın saygılar

Eleştiriye her zaman açığız.. Eleştiriler olmasa forumun bi' anlamı kalmaz zaten.. Fakat işin içinde kötü niyet olunca işler biraz değişiyor.. Desteğiniz için teşekkürler..

Geri