SX gitarlar hakkında

Aman babayı fazla sarsma :D
Ahahah yok yahu gitar ve ilk amfi dışında tüm ekipmanı kendim aldım. Para yine babadan ama aylık aylık biriktirdim ve o azmin verdiği mutluluğu tattım :D Sx ide yine kendim aldığım :p wah pedalımı satıp alıcam zaten. Modifiyeleride her ay 3-5 birşeyler ayırarak hallederim :D

http://www.modamuzik.com/SX-SST57-VWH-Elektro-Gitar_33749.html#0
http://www.modamuzik.com/SX-SST57-CAR-Elektro-Gitar_33748.html#0

Şunlara bak yeaa :D Hele beyaz olan tam benlik :D Sence hangi abeeeey !!

Kimse masraf etmeye değeceğini düşünmüyormuş ama ben baya bi oynadım gitarla.. ama gayet de memnunum orası ayrı :)

Dosyalar

• 1.jpg
    1.jpg
    173.4 KB · Gösterim: 384
  • 2.jpg
    2.jpg
    171.7 KB · Gösterim: 399
  • 3.jpg
    3.jpg
    163.2 KB · Gösterim: 611
Üstad bu, bu masraftan ziyade katliam olmuş yahu?!?! :cry:

Şaka, gitardaki SRV havasını farkettim. Donanımda değişiklik var mı?
haha :D SRV hepimizin ruhuna işledi tabi.. o kısım haricinde üzerinde şuan Gotoh kilitli burgu , Fender köprü + Gotoh saddle , köprüde Fender fat 50's , ortada 79 Alman el sarımı (ustanın ismini şuan tam hatırlayamadım ama alman el yapımı strattan çıktı) , sapta Fender Texas special manyetikler var.. teller 0.12, sustain block oldukça büyük olanı ile değiştirildi. manyetikleri hala deneme aşamasında olmasına rağmen ton olarak oldukça memnun ediyor beni..
edit : devre komple yenilendi. cts potanslar , kaliteli bir switch , vintage kablolar ve orange drop kapasitör takıldı..

UYARIDIR:

Kendi 62 Strat'ımın adım adım inceleme ve modlaması sürerken mühim bir ayrıntıya denk geldim dostlar. Geçenlerde Kadıköy'de luthier Volkan Özdemir bana bir Fender Strat gösterdi, perdeleri adam gibi çakılmamıştı. Benim 62'nin birkaç perdesinde de görüldü bu sorun. Bunun üzerine "Amannn!!" diyorum, SX, Fender ne alırsanız alın, perdelerini de iyice bir kontrol edin.

Perdelerde yükselme olabiliyor ,luthierde yaptırdığın frette de birkaç ay sonra görebiliyorsun.Onu alırken anlamak şans meselesi .Zaten o durumdan sıkıntı çekecek kişi gitardan baya anlayan kişi oluyor ,farkediyor.Belli perdelerde giderilemeyen bızlamalar oluyor.Tesfiye ile düzeltiliyor.

Hafiz yine guzel bir yazi/inceleme olmus.
Tusene saglik :)
Benimde ilerisi icin buna benzer bir LP dusuncem var.
BACH LP modellerine göz dikmistim...

Bu arada burgulari degistirmek gibi masraflarda ustune binince Squier almak daha mantikli degil mi?

Hafiz yine guzel bir yazi/inceleme olmus.
Tusene saglik :)
Benimde ilerisi icin buna benzer bir LP dusuncem var.
BACH LP modellerine göz dikmistim...

Bu arada burgulari degistirmek gibi masraflarda ustune binince Squier almak daha mantikli degil mi?

Eyvallah. Squier'ın en ucuz serisi bullet, her yerde gövde ağacından ve donanımından sövgü ile bahsediliyor. Affinitylerin ikinci eli 400 - 450 lira, onların da gövde 4-5 parça. Bu yüzden ikinci el burgu almak daha mantıklı geldi.

Squier ların Bullet serisi de Affinity serisi de gövde ağacı konusunda SX lerden kötü bence.. Yukarıda fotolarını paylaştığım gitarı o hale getirmeden önce aynı parçalar ile bullet ve affinity de denedim.. en iyi sonucu SX verdi açıkçası.. Mağaza çalışanı olduğum için en ucuzundan en pahalısına gitarları deneme şansım oluyor.. Eğer seçerek bir SX alırsanız ve modifiye ederseniz çok çok iyi sonuçlar alabiliyorsunuz..

Asıl olarak Les Paul seven biri olarak ben de bugün bir SST 57 siyah renk sahibi oldum. Ben de denenerek alınması tavsiyesinde bulunacağım, gitarlar arasında ciddi bir titreşme farkı var. Hatta şu an aldığım alet okadar resonant ki arka kapağı söküp akustik gitar niyetine bile kullanabilirim :) İncelemeye geçersek; öncelikle gövde 3 parça kızılağaç (alder), sap akçaağaç tuşe de akça ağaç. Akort kulakçıkları yarı kilitli cins eski tip bir sorun çıkartmadılar daha. Aslında sapı tümden değiştirmeyi düşünüyordum fakat epey iyi bir sapla karşılaştım, arkadaşların bahsettiği gibi bir üst eşik modifikasyonu bile düşünmüyorum şu an. Cilası, hissiyatı, perdeler gayet güzel. Manyetikler için eğer evde processor ya da bilgisayara bağlayıp çalıyorsanız iş görür fakat ciddi amplilere girerek çalacaksanız çamur olduklarını anlayacaksınız :) Pickguard ve manyetikleri ilk fırsatta değiştirip hss yapacağım. Köprüye gelince işini yapıyor fakat aldığımda köprü fazla havalanmıştı önce telleri kalın takmışlar diye düşündüm gitarı pes akortladım düzeldi (DGCFAD) daha sonra standardta çalmak istediğim için arka kapağı açıp yaylarla oynadım, yayları biraz sıkıp gerginliği arttırınca köprü standart tuningde kendine geldi. Tremolo bloku dandik ötesi incecik ama buna rağmen gitarın sustaini baya iyi. Tremolo bloku yada kendisini tümden değiştirebilirim ya da blok + saddle alabilirim. Bunun dışında daha önce Jackson Dkmg, Fender Mim, Ltd St 213, BcRich Gunslinger kullanmış biri olarak diyebilirim ki bu fiyata bu gitarın performansını verebilecek başka bir gitar bilmiyorum ben, Usa fender ya da butik aletler çalmadım fakat birkaç modifikasyonla Mim Fender ve benzerleri gitarlarla kapışır bu aletler. Ayrıca yurtdışından boş gövde getirtme fiyatına komple gitar alıyorsunuz.

Asıl olarak Les Paul seven biri olarak ben de bugün bir SST 57 siyah renk sahibi oldum. Ben de denenerek alınması tavsiyesinde bulunacağım, gitarlar arasında ciddi bir titreşme farkı var. Hatta şu an aldığım alet okadar resonant ki arka kapağı söküp akustik gitar niyetine bile kullanabilirim :) İncelemeye geçersek; öncelikle gövde 3 parça kızılağaç (alder), sap akçaağaç tuşe de akça ağaç. Akort kulakçıkları yarı kilitli cins eski tip bir sorun çıkartmadılar daha. Aslında sapı tümden değiştirmeyi düşünüyordum fakat epey iyi bir sapla karşılaştım, arkadaşların bahsettiği gibi bir üst eşik modifikasyonu bile düşünmüyorum şu an. Cilası, hissiyatı, perdeler gayet güzel. Manyetikler için eğer evde processor ya da bilgisayara bağlayıp çalıyorsanız iş görür fakat ciddi amplilere girerek çalacaksanız çamur olduklarını anlayacaksınız :) Pickguard ve manyetikleri ilk fırsatta değiştirip hss yapacağım. Köprüye gelince işini yapıyor fakat aldığımda köprü fazla havalanmıştı önce telleri kalın takmışlar diye düşündüm gitarı pes akortladım düzeldi (DGCFAD) daha sonra standardta çalmak istediğim için arka kapağı açıp yaylarla oynadım, yayları biraz sıkıp gerginliği arttırınca köprü standart tuningde kendine geldi. Tremolo bloku dandik ötesi incecik ama buna rağmen gitarın sustaini baya iyi. Tremolo bloku yada kendisini tümden değiştirebilirim ya da blok + saddle alabilirim. Bunun dışında daha önce Jackson Dkmg, Fender Mim, Ltd St 213, BcRich Gunslinger kullanmış biri olarak diyebilirim ki bu fiyata bu gitarın performansını verebilecek başka bir gitar bilmiyorum ben, Usa fender ya da butik aletler çalmadım fakat birkaç modifikasyonla Mim Fender ve benzerleri gitarlarla kapışır bu aletler. Ayrıca yurtdışından boş gövde getirtme fiyatına komple gitar alıyorsunuz.

Burada smileyler arasında yok. Olsa "Pictures Or Didn't Happen"'ı koyacaktım. Evet bir ara resim isteriz :)

Merhabalar,
Uzunca bir zamandır kullandığım gitarımla ben de başlığa bir giriş yapmak istedim.
Gitarım bir zamanlar Senkop Müzik'ten aldığım bir zamanlar Sx Limited Edition Stratocaster adıyla üretilen ve satın aldığım yerden aldığım bilgiye göre ülkemize 24 adet civarı gelmiş bir gitar.O zamanlar hardcase ile 1000 tl civarına satılıyordu.Ben case olmadan 750 tl ye almıştım.
-3A Flame Maple Sap
-Swamp Ash Gövde
-Planet Waves Burgular
-Graphtech TUSQ Eşik ve Saddle Seti
-Wilkinson köprü
-Fender Lace Sensors/Emg SA David Gilmour/Fender Custom Shop 57/62 manyetikler ile kullandım.

Lace Sensors ile,

Fender 57/62 Set ile

Ben de böyle limited bir şeylerini hatırlıyorum SX'in. Göz alıcı gitarlardı gerçekten. Fazla da yoktu piyasada. Elinde tutman kadir kıymet bildiğini gösteriyor :)

Stok manyetiklerini hatırlıyor musun @celal12345?
Öncelikle çok teşekkür ederim hocam @hackeiommi elden geldiğince. :)

Stok manyetiklerini net hatırlamıyorum seramikmiydi,alnico muydu. Ama memlekette evin bir köşesinde pickguard olarak duruyordu.

Tamamen stok durumunda iken yaptığım bir kayıt vardı 3 sene felan olmuştur.O zaman Boss GT-10 dan direk kayıt almıştım. ilk 2 dk sı clean, sonra 2 farklı drive tonu denemiştim.

https://mysp.ac/UE4h?play=1

Geri