Demir Demirkan

Evet Demir Türkiyenin en iyi gitaristlerinden bence Pentagram'dan ayrılması iki taraf için de iyi oldu çünkü:Anatolia albümünü dinlediğimde beni gerçekten etkileyen sağlam solo yok ortada gruba katılan Metin Türkcan teknik olarak çok kazık solo atmasada duygularını gitarıyla yansıtmasını iyi beceriyor Bir ve Unspoken daki sololar oldukça başarılı

Demir Demirkan da oldukça iyi bir albüm çıkardı ve bu albümde gitardaki marifetini oldukça iyi gösterdi kasedin 2. yüzü biraz yumuşak ama yinede güzel

Lütfen biraz makul düşünün birer Demir hayranı olarak yazmaktan vazgeçin ben de Demir Demirkanı çok severim ama Anatoliada'aaaa abi adam atıyor' dediğim solo yok son çıkan solo albümü beni gerçekten etkiledi ama

1. si: ben öle çok sıkı bi demir fanı değilim. adamı her zmn takdir ettiğim içn verdim o cvbı
2. si: anatolia da hem gayet kaliteli sololar hem de sağ bileği dağıtan ritm riffleri var(welcome the end,her ne kdr hiç sevmesem de on the run falan filan)
3. sü: ii bir gitarist olmak demek sadece çatır çutur solo atmak değldir. nice gitaristler var sadece solo atar ama sağ bileği o kdr gelişmiş olmadığı için ritmde bi yerde takılır kalır... kimileri de vardır melodi namına hiç bir şey yapamaz. işte demirn böle sorunları yok. hem melodik, hem hızlı... bu nedenle de gayet başarılı bana göre

**olay bilek işi falan değil arkadaşlar..tavla oynamıyoruz...anlatmak istediğini anlatıyorsan bir şekilde sorun yoktur o zaman...müzik hızlı akan notalardan değil melodilerden oluşur..

**ayrıca anatolia albümünün bir grup müziği olduğunu unutmayın..herşey kararında yapılmıştı o albümde..kilometre taşıdır türkiyede yapılan rock müzikte..

Bakın ben Dd nin gitaristliğine laf söylemem,söyletmem sadece pentagramdayken fazla ön plana çıkmadığını,bu yüzden 20 saniyeden uzun solosu olmadığını,ama Metin Türkcan ın gruba daha iyi oturduğunu belirtmeye çalıştım.

slm millet ben yeni üyeniz Big_Bang.demir demirkan bence pentegramdan ayrılarak pek iyi yapmadı ama yinede demir demirkan benim adamım ne yaptıysa en iyisini yapmıştır.
ben de iyi bir albüm dekliyorum. :roll: :D

valla bu son sayfadaki, mesajlara gerçekten şaştım , hep yerilirdi demir buralarda. bu arada, anatolia'da soloları beğenmeyen bir arkadaş vardı, orda gündüz gece'nin solosunu bir dinlesin ki dinlemiştir heralde, öyle bir solo Türkiye'de kaç parçada var, rica ederim bana söylesin.

TANSELUS demiş ki:
**olay bilek işi falan değil arkadaşlar..tavla oynamıyoruz...anlatmak istediğini anlatıyorsan bir şekilde sorun yoktur o zaman...müzik hızlı akan notalardan değil melodilerden oluşur..

bizim o msjlarda tartıştığımız sololardı.. yane biraz tekniğe kaçtığım için bilek fln dedim. yoksa ne kdr melodik bi müzisyen olduğu ortada demirin...

**tekniğe kaçıyosan da bilerek kaç..demirin sololarında öle metronom aşındıracak hızda pasajlar yok..vurucu noktası melodik olması..fazlasıyla akılda kalıyor melodileri...yoksa bir john petrucci gibi ekstra sağ el (senin deyiminle bilek) numaraları yok..o yüzden atmamak lazım...

**blazer a katılmamak elde değil..gündüz gece de ana melodi üzerine koyduğu dorian solo çok yaratıcı bir pasajdır..

eyvallah iyi gitarist ama en fazla sambora olur; yani arkasında çalacağı bir bon jovi lazım.onu pentegrama hiçbir zaman yakıştıramadım.

hissikabbel-vuku yani

blazer demiş ki:
valla bu son sayfadaki, mesajlara gerçekten şaştım , hep yerilirdi demir buralarda. bu arada, anatolia'da soloları beğenmeyen bir arkadaş vardı, orda gündüz gece'nin solosunu bir dinlesin ki dinlemiştir heralde, öyle bir solo Türkiye'de kaç parçada var, rica ederim bana söylesin.
öyle bir solo olsa olsa halukta olur. :LOL:

Geri