Demir Demirkan

Antibiyotik demiş ki:
bence efsane olması gereken dd şarkıları varsa onlar da gelibolu belgeseli için yaptığı şarkılardır.dd gitarı alır konuşturur şarkılarında yaptığı gibi ama müzikleri yapıp bunu kocaman bir gruba anlatmak ve kafasındakini yapmak ustalık işidir.dd de gelibolu belgeselinin müziklerinde bu ustalığını kouşturdu.efsane olucaksa bu olur.yoksa piyasada söz olarak şarkılar sınırlı artık.farklı bi tema yok çünkü.hepsinin başka kelimeler ile süslenmiş varyasyonları var.ama gelibolunun müzikleri başka hiçbirşey ile süslenemez.klasik müzik falan seven biri değilim ama o çalışmanın müzikten ziyade o uyumun,planın,programın hayranıyım.
başka şey söylemeye gerek yok heralde..kali ;) :LOL: te farkı..kaliteli iş nerede ...demirdemirkan orada...

demir demirkan gibi gitarist çok ii sololardaki tekniği tartışılmaz bir gerçektir....ayrıca eline gitar çok yakışıyor...ayrıca çok iyi...beste yapıyor ve şarkı sözü yazıyor...çok ii bir prodüktör herşeyden önemlisi çok akıllı bir insan....hayat felsefesi müthiş...demir demirkan derki: "hayat kısa ve daha yapılacak çok müzik var"

geçen ben izmirde barın tekinde konserde izledim
abi vokal hiç yok... galiba kasmanında pekbi anlamı yok ha gitar çalışı süper zaten en sevdiğim eseri olan istemek yetmediyi de çalmadılar ...
ha bir de bu şarkıları böyle çalınca seviliyor şeklindeki beyanatı beni ve arkadaşlarımı gıcccccık etti...
sonuç: bu konser tam bir hayal kırıklığıyla sonuçlandı hayır anlamıyorum iyi bir müzisyen sayılır detone olduğunu nefes nefese kaldığını sesinin yetmediğini nasıl anlamıyor anlayamıyorum...

krenk demiş ki:
abi vokal hiç yok... galiba kasmanında pekbi anlamı yok ha gitar çalışı süper zaten en sevdiğim eseri olan istemek yetmediyi de çalmadılar ...
ha bir de bu şarkıları böyle çalınca seviliyor şeklindeki beyanatı beni ve arkadaşlarımı gıcccccık etti...
sonuç: bu konser tam bir hayal kırıklığıyla sonuçlandı hayır anlamıyorum iyi bir müzisyen sayılır detone olduğunu nefes nefese kaldığını sesinin yetmediğini nasıl anlamıyor anlayamıyorum...

Katılmıyorum. DD nin ses tonu piyasadaki seslerden çok farklı. Rockçıda olması gereken sese sahip bence. Eski albüm şarkılarını, aşk ve every that l can i çok sert çalıyor konserlerinde, süper ötesi bi adam. Bence tartışmaya bile gerek yok..

krenk demiş ki:
galiba yanlış bir teşhiste bulunmuşsun...çünkü demirdemirkan vokalist değil rock müzisyeni..bence rencide edecek başka bişey bul bulabilirsen ... :twisted:

burcudd demiş ki:
krenk demiş ki:
galiba yanlış bir teşhiste bulunmuşsun...çünkü demirdemirkan vokalist değil rock müzisyeni..bence rencide edecek başka bişey bul bulabilirsen ... :twisted:
demir demirkan vokalist değilse nedir abi hem gitar çalıp hem de vokal yapıca vokalist olunmuyo da rock müzisyeni mi oluyor?.Hayır zaten bu işi yapan herkes rock müzisyeni dd de vokalisttir.Yani adamı savunmak için farklılık yaratayım demişsin ama olmamış.(ben çok severim ddyi o ayrı konu)

dd iyi müzisyendir ama Metallica'nın 91 albümünü dinleyin sonra dd'nın son albümünü dinleyin. Biraz "esinlenme" yapmış. Bu ona yakışmadı... Onun gibi müzisyenler bu piyasaya zor geliyor... Keşke böyle yapmasalar...

Kimse DD' nin sesine birşey demesin arkadaşlar. Kahpe yi kim söyleyebilir böyle, kim köle kralı, yalanlar ı bu kadar kendinden geçerek söyleyebilir. Adamın sesinin verdiği duygu bambaşka. Son albümünde Metallica dan esinlendiği iddiasına da çok gülüyorum eğer öyle bir araştırma yapılsa tüm müzik albümlerini birilerinin yaptığı müziğe benzeterek "esinlenmiş" diyebiliriz. Ama bu adam millete yaranamadı gitti yine ne yapsa bi kulp takılıyor. Benim şahsi fikrim bu. Bence böyle adamların kıymeti bilinmeli.

burcudd demiş ki:
krenk demiş ki:

ya sende bi eleştiriye cevap verebilecek bişey yazabiliyorsan yaz bence ... ya dd vokal değil müzisyenmiş demek nedemek :D tövbe yarabbim ya...
kardeşim konserlerde bu adam şarkı söylemiyormu yada kasetlerinde söylemiyomu yada bizim dinlediğimiz dd değil başkası heralde ...
ya bizde vokali yeterli değil diyoruz konserlerde özellikle yani buda rencide etmekse pes diyorum ...

libonakurt demiş ki:
Kimse DD' nin sesine birşey demesin arkadaşlar. Kahpe yi kim söyleyebilir böyle, kim köle kralı, yalanlar ı bu kadar kendinden geçerek söyleyebilir. Adamın sesinin verdiği duygu bambaşka. Son albümünde Metallica dan esinlendiği iddiasına da çok gülüyorum eğer öyle bir araştırma yapılsa tüm müzik albümlerini birilerinin yaptığı müziğe benzeterek "esinlenmiş" diyebiliriz. Ama bu adam millete yaranamadı gitti yine ne yapsa bi kulp takılıyor. Benim şahsi fikrim bu. Bence böyle adamların kıymeti bilinmeli.

ya senide sokalım stüdyoya dünya kadar filitre kanal kaydı bir ton zımbırtıyla senin sesini de güzel yaparlar ve konserlerde tabi iş zorlaşır..
hayır dd benim bir şeyim mi kardeşim ne alıp veremediğim olucak ayrıca severim kendisini gitar çalışını bazı bestelerini ama sapla samanı artık birbirinden ayıralım artık arkadaşlar...

krenk demiş ki:
libonakurt demiş ki:

ya senide sokalım stüdyoya dünya kadar filitre kanal kaydı bir ton zımbırtıyla senin sesini de güzel yaparlar ve konserlerde tabi iş zorlaşır..
hayır dd benim bir şeyim mi kardeşim ne alıp veremediğim olucak ayrıca severim kendisini gitar çalışını bazı bestelerini ama sapla samanı artık birbirinden ayıralım artık arkadaşlar...

2 koserinde bulunma fırsatım oldu. Sesi konserde de kötü değil bence. Walla o kadar zımpırtı kullanıyo mu bilmem ama albümünde sesi çok doğal, kullanıyosa da (sanmıyorum ama) süper kullanmış zımpırtıları. :D :D

metallicadan esinlenmesi mi? :D
abi metallicanın son albümünde asolo yok bi kere onu söyleyen arkadaş kimse metallicanın son albümünü bi dinlesin bakalım :D
hem D.D kim Metallica kim
Jamesin bi şarkıda attığı ritmleri 4 grubun ritimcileri atamadı sahnede :D
güldürmeyin insanı.
ama d.d de süper gitarcıdır.soloları tarzı türk standartları üstündedir.ama fazlada hezarfenlik yapmayalım :D

baRock demiş ki:
metallicadan esinlenmesi mi? :D
abi metallicanın son albümünde asolo yok bi kere onu söyleyen arkadaş kimse metallicanın son albümünü bi dinlesin bakalım :D
hem D.D kim Metallica kim
Jamesin bi şarkıda attığı ritmleri 4 grubun ritimcileri atamadı sahnede :D
güldürmeyin insanı.
ama d.d de süper gitarcıdır.soloları tarzı türk standartları üstündedir.ama fazlada hezarfenlik yapmayalım :D
zten iyi iş yapan her grubu bir dünya starıyla eşleştiririz nedense.Sanki D.D. tek rakibim metallica demiş.Hem onlardan esinlenmişsede bence çok iyi yapmış.Linkin parktan esinlenseydi daha mı iyi olurdu?. Neyse bende uçtum ama sizde şöyle her çıkanı dünyayla eşleştirmeyin allahaşkına

iyi ki ayrıldı pentagram'dan teke tek daha iyi reklam yapıyor büyüksün demir

Yönetici Uyarısı: Mesaj düzeltilmiştir. Lütfen kelimeler üzerinde gereksiz kısaltmalar yapmayın ve Forum Kurallarını okuyun.

Geri