Kramp

Ya ben Doğan Sakin Antalya'da çalıyo diye okumuştum gazetede, ama bir arkadaş "Kramp çalıyo" dedi.Tam bilmiyorum olayı yani. Ama geçen seneki konser süperdi. Eğer Antalyadalarsa gitmek farzdır.

yok dağılmadı.geçen sene manyak bi konserle biraraya geldiler. bu forumda bi yerde okudum kesin dönüş yapmışlar. yakında albüm bile gelebilir falan diyolardı. yakışır abilere. ama sanmıyorum ya en kısa sürede yeniden dağılırlar. adetten.. :D

YANKI VERMEZ ÇIÐLIKLAR BU KARANLIK BOŞLUKTA,
DÜŞÜK VOLTAJ DOSTLUKLAR SEVGİLER PARAMPARÇA...
en nihayetinde İSTANBUL SOKAKLARI...
sonrasını takip edemedim,yörünge dışındaydım.bilgilendirirseniz sevinirim...

sonrasında uzun bi sessizlik, 4 eylül akşamına kadar. ayrı ayrı barlarda çalmakta olan kramp elemanları antalyada sahneye çıktılar. muhteşem bi konserdi, yıllanmış şarap misali abiler harikaydı. söyleyecek fazla bişey yok, öyle işte :D

düzeltme

anarchistic demiş ki:
forumun hepsini okudm ... içinizden bir arkadaş lan nooldu ile istnbul sokakları arasındaki farkı anlayamamış ...
lan nooldunun vokali herkesin bilidiği gibi doğandır...
istanbul sokaklarını ise ahmet karaferyaa söylemiştir.... gurubu 3-4 yıl öncesine kadar beyoğlunda dinlerdim,tanırdım uzun zamandır piyasada yoklar..

forumu okurken dikkatimi çekti düzelteyim dedim. kusura bakmayın.
"Lan noldu" nun beste-söz ve vokali, "püf-püf" ün beste ve vokali, "gitme" nin söz ve vokali Erdinç ÜNLÜ ye ait tir.

anti-social:
trio olarak çıktılar, maalesef ahmet abi yok kadroda. baslarda da nezih abi yoktu, serdar abi çalmıştı onun yerine. nezih abi bas gitar metodu hazırlamaktaymış, serdar abi de grubun eski elemanlarından, nerdeyse 6-7 yıldır kramp ile çalıyor..bu bahsettiğim konser geçen yıl bugün yapılmıştı, bir iki sayfa geride konser yorumumu da bulabilirsin :D

böyle iyi gurupların dagılması çok kötü.
yeni gelenler yerlerini doldurabilseler sorun yok ama,dolduramıyorlar maalesef
elimdeki kasetleri çevirip çevirip dinlemekten bıkmayacagım

ÇILDIRASIM GELİYO.NASIL OLURDA BÖYLE Bİ GRUBA HAKSIZLIK YAPILIR?bilmiyorum bana katılır mısınız ben krampı Türkiye'de en çok haksızlığa uğrayan grup olarak görüyorum.ama adamlar ŞEVKLE çalıyolar yine şevkle çalıyolar.çünkü BEÐENİLME,PARA,ŞÖHRET V.B. SALAK İHTİRASLAR İÇERİSİNE DÜŞMÜYOLAR.ego kıstaslarının yerine tamamem estetik kaygı ve buğulu müzik anlayışları yer edinmiş.çok ünlü başlıca rock sitelerinin hiç birisinde kramp yok!ilk başta çok kızıyordum herkesi tokat manyağı yapasım geliyodu ama sonraları düşündümde KRAMP BİZE Mİ ÖZEL KALSA ACABA ! yani herkes bilince tadı kaçıyo! yalnızca benm ve benm gibi hoş müzikten anlayan insanların dinlediği onlara özel bi grup ;) nedersiniz ? :!:

tek tabancaaaaaaaaa

kramp ı en az 15 kez taksimde ekol rock barda dinledim.işimi gücümü bırakırdım mutlaka izlemeye giderdim kendilerini.her cumartesi sahne alırlardı.konserlerini tek başına parçası ile bitirirler adeta yıkarlardı ortalığı gene bir cumartesi akşamı bara gittim kramp ayrıldı bi daha çalmıyacaklar denildi ve o an benim bittiğim andı o günden beri sabırla toplanmalarını bekliyorum bir konserlerinde sarhoş halimle idris abiye abi sizi çok seviyorum be sakın dağılmayın turk rock ının size ihtiyacı var kimse çıkmasın siz tek tabanca bu piyasaya yetersiniz demiştim ki gene derim o da parasız olmuyor olum bu işler demişti . gitarist doğan bir konserinde felaket derecede sarhoştu resmen yerde sürünüyordu aradan sonra adamlar sahneye çıkacak doğan yok.. elinden ayağından tuttular öyle çıktı sahneye ve o halle inanırmısınız adam inanılmaz sololar attı.kendisinin bir özelliğide çakmağı ile her konserinde sliding mi deniliyor artık bilmiyorum gitarının perdesi ile adamın resmen dansetmesiydi ve ayrıca kendisi stratocastercıdır bunu da bir konserinde les paul kasa bir gitarla çıktığı zaman söylemişti.davulcu idris abi kafasından bir türlü çıkarmadığı bandanası ile ünlü zaten ve tabi dalıp gittiği davul soloları ile ahmet abinin vokaline diyecek tek söz yok muhteşem ve basta nezih abi.. .şu bi gerçek ki adamlar yokluk içinde o muhteşem müzikleri icra ettiler. kimseye muhtaç olmadan adeta tek tabanca hepsini buradan tek tek öpüyorum selamlarımı yolluyorum ve sizlerden bir ricam olurda istanbul da bir konser verirlerse bana mutlaka mail atarak bildirin lütfen

Çok sevdiğim bir gruptur,kaliteli müzik yapıyorlardı,ççok yazık oldu...

Yıllardır dinlerim,yıllarca dinleyeceğim...

ya bi "yazıktır" modası sürüp gidiyor, arkadaşlar kimsde önceki yazılanları okumuyor mu? Kramp dağılmadı..belki her gün orda burda çalmıyolar, belki bir albüm daha yapma niyetleri-bütçeleri yok..ama bırakın her gün konserlere çıkan, 17 yaşaltı "teen"lere konser veren değme "rock" gruplarından olmasınlar..yaptıkları iki albüm, canlı performansları bize yeter..
onları canlı izlememiş olan birisi bu sözlerimi abartı görebilir ama, Kramp bugüne kadar izlediğim en iyi canlı performansa sahip grup olarak gönlü
mde zaten bir numara olan yerini daha da sağlamlaştırdı...

Geri