Abartı Ilanlar

İlk mesaj konusunda yorum yapamayacağım çünkü piyasa fiyatlarıni vs. bilmiyorum. Ama ikinci mesajı atan arkadaş gayet kibar bir şekilde teklif yapmış verdiği teklifi begenmeyebilirsiniz ama cevabı hayır olmaz değildir. Malesef önerdiğiniz fiyat çok düşük falanca fiyattan aşağı düşünmüyorum yazarsanız karşıdaki arkadaş da belki kabul edecek. Ama bana böyle cevap veren birinden değil istediğim fiyata bedavaya verse ürün almam. Paradan önce nezaketi on plana çıkartmamız gerek yoksa Irlandalı'dan dayak yiyen esnaftan bir farkımız kalmaz. Mesaj atan arkadaşlara en azından zaman ayırıp ilani okudukları için teşekkür etmek gerektiğini düşünüyorum.

Şimdiye kadar şişme Zodyak bot, kano - bildiğin kano, el Yapımı filigfsadff tablosu ve mikasa voleybol topuyla takas teklifi almışlığım var. Gelen absürt fiyat tekliflerini saymıyorum bile. Biz de alışveriş yapıyoruz, biz de insanlara fiyat teklif ediyoruz ama yol yordam biliyoruz. Çok sıkıldım bu işlerden artık tutamıyorum. Kimse kusuruma bakmasın..

İlk mesaj konusunda yorum yapamayacağım çünkü piyasa fiyatlarıni vs. bilmiyorum. Ama ikinci mesajı atan arkadaş gayet kibar bir şekilde teklif yapmış verdiği teklifi begenmeyebilirsiniz ama cevabı hayır olmaz değildir. Malesef önerdiğiniz fiyat çok düşük falanca fiyattan aşağı düşünmüyorum yazarsanız karşıdaki arkadaş da belki kabul edecek. Ama bana böyle cevap veren birinden değil istediğim fiyata bedavaya verse ürün almam. Paradan önce nezaketi on plana çıkartmamız gerek yoksa Irlandalı'dan dayak yiyen esnaftan bir farkımız kalmaz. Mesaj atan arkadaşlara en azından zaman ayırıp ilani okudukları için teşekkür etmek gerektiğini düşünüyorum.
Satış yapıyorsan tabikide her zaman kibar olmak gereklidir ancak Bu konuda biraz haklılığı var 3000 liralık ürüne 2900-2800 önerilir ancak 2350 önerene cevap bile yazılmamalı aslında bilinçli ve Kasıtlı bi şekilde ölücülüktür bu.

Ben genelde ilanlarımın altına, falanca filanca teklifler atanlar için özelden terbiyesizce yazılar yazılacaktır diye not düşerim. Hala atıyorsa da, söverim. Zaten kabul etmiş :headphone:

Şimdi yanlış anlamayın kendimi acındırmak için yazmıyorum da bişeyler söylemem Lazım. 7 temmuzda motorsikletim ile kaza Yaptım, sağ omzum iki yerinden Kırıldı. İngilizce öğretmeniyim ve halk eğitimde çalışıyorum, 36 gün raporlu yattım. Bu arada kredi Kartı borcu birikti, kredi taksidi yatıramadık, o gecikti, bakkala markete ufak tefek borcumuz oldu..

Sahibinden aracılığı ile Denizli'den birisi aradı, adam efendicene pazarlık etti. Sırf adam gibi yaklaştığı için kafamdaki fiyattan Aşağıya indim ve anlaştık. Hem benim rahatlamama neden oldu, hem de adam mal almış oldu.

Keşke herkes o arkadaş gibi yaklaşsa, yemin ederim ekstradan indirim bile Yaparım.

İnsanlar istediği ürünü istediği fiyata satmakta özgürler. Satılabilir-satılamaz bu konu satıcının sorunu. Eğer zaten kişilerden-kullanıcılardan fiyat hakkında yorum isteseler bir başlık açarak "bu gitar ne kadara satılabilir?" diye sorabilirdiler. Alacak kişide zaten çok zengin ve umursamaz değilse gitar hakkında araştırma yapar. Eğer araştırmadan alıyorsada yapılabilecek birşey yok. İki tarafta mutlu olduktan sonra sorun bunun neresinde? Kıskanıyormusunuz yoksa?

İnsanların fiyatlarını eleştirmedeki kişisel duyguları anlayamıyorum. O fiyata satılırsa "adam nasıl sattı, benimki niye satılmadı" düşüncesi oluşuyor sanırım. Bazen bende de oluyor, kimseyi eleştirmiyorum lakin bu kimseyi ilgilendirmez. Üstelik birde başlık açıp kişilerin satışlarını engelliyorsunuz. Tamam düşük fiyatlı bir gitarın yüksek fiyata satın alınarak "kazıklanılması" hoş bir durum değil ama eğer konu yüksek fiyata satılan gitarlarsa sıfır fiyatlarının 2 katı fiyatlarına gitar satan distribütör ler üzerinde daha çok durulmalı. Ek olarak açık piyasa, kimse kimseyi zorlamıyor. Almak istemeyen almaz.

Belki o fiyatı üstteki mesajdaki kişinin dediği gibi ego tatmini için ya da kendisinde bir hatırası olduğu ve satmayı istemediğinden koydu. Belki acelesi yok. Belki bilgisiz. Belki kendiside o fiyata aldı. Ya da o fiyata satabilecek birini bulursa mutlu olmayı hedefliyor.

Zaten çoğu zaman almadan önce pazarlık yapıldığı için, belkide pazarlık sırasında fiyatı düşürmeyi hedefliyor.

Eleştirip, üstüne satıcı hakkında birde kötü ithamlarda bulunmak, ahlaki olarak hiç doğru değil; en azından artık bana göre doğru değil. Terbiyeniz müsade ediyorsa neden olmasın.

Piyasayı yukseltiyor.kıçı kırık washburn dime a 1500dolar yazmış. Eski yıkık ve üretim yeri Kore. Cin mali washburn dimelar 500tlden fazla etmezdi en ucuzu 2000lira tepki bundan.adam fiyatı baz alıp ona gore ilan veriyo

Yaklaşım çok önemli, ben birinin msj atmasını samimi bulmuyorum. Mesai saatleri içerisinde efendice arayıp kendini tanıtması ve iskonto istemesi gerçekten bir tık ileri taşıyor işleri. Kimisi de sülük ama 3900 e anlaşıyoruz, patron 3500 diyor diye geliyor, 3600 son kardeşim diyorum patron 3000 dedi diyor, e bsg 3599 TL'ye arama artık dedim.

image.jpg

Geri