Abartı Ilanlar

1. Thomann'dan amfiyi al.
2. Kullanabildiğin kadar kullan.
3. Sıkılınca aldığın fiyatın üzerine bir o kadar daha ekle.
4. Sıfırdır diye sat.

Tebrikler. Nasıl şark kurnazı olunur dersini başarı ile geçtiniz...

https://www.sahibinden.com/ilan/iki...e-50-50w-combo-amp-sifir-urun-340779508/detay

Thomann'dan getirsem vergisi dahil 1200 TL gibi bir fiyat çıkıyor ortalama. Arkadaş "nasılsa burada bulmak zor" kafasında olsa gerek...

Başka bir mecrada şahsıma açıkça "aşağı" yakıştırması yapıp, inatla nedenini bile açıklamayan moderatör burada iq ile alakalı lafımdan dolayı beni siteden uzaklaştırıyor...

Kişinin son mesajında hakkımda hakaretler var açık açık, o neden uzaklaştırılmıyor @Grundar ? Kendisi gibi sizin de bana karşı art niyetli olmanızdan dolayı mı acaba?

Bu arada o son ingilizce denemesi olmamış @lokomoko , dil öğrenmeden girmeyin bu işlere çok komik görünüyor.
Konuyla alakalı da bir şey demiyorum artık, madem art niyetlisiniz bana karşı.

Birincisi ben senin arkadaşın değilim, komik görünüyor gibi laflarını kendine sakla. Çünkü asıl komik olan 1500 $ lık amfiye 2500 $ fiyat çekilmesi.

Sana ben hiçbir yazdığımda hakaret etmedim, beni tanımadan etmeden yakıştırdığın sıfatlar için söyleyene yakışır dedim.

İkincisi evet '' the '' yazmayı unutmuşum ama uzun yıllar İngilizceyi günlük konuşma dili olarak kullanırsan göreceksin ki '' the '' o kadarda probem değil günlük konuşurken arada es geçebiliyorsun. Neyse senin kastettiğin bu değil onu da biliyorum, '' welcome to the real world '' şeklinde bir kalıp yok diyorsun. Bu lafı özel olarak aramadım ama;

46de27ed7c5b210ccfe063666f7b6842bc9e13b212e8758b388c26d9efb0513d.jpg

Bak sana karşı neden artniyetliyim biliyormusun ? Tam bir şark kurnazısın. Önce amfinin ptp olmadığını öğrendin bunu 10 gün ilanından silmedin, sonra bu amfiyi Tr ye getiren adam ( şansa bak buda ) ya bu amfi o fiyat değil dedi sanki adam amfiyi satın almak istiyormuş gibi lanse etmeye çalıştınız o da yetmedi çete gibi adamı tehdit ettiniz sus yoksa sokağa çıkamazsın diye. Şimdide o kadar konuşmanın üzerine yok İngilizce yok bilmem ne...

Sen ana mesajı aldın mı ? Senin amfin 2500 $ etmez. Ama verdiğin telecaster 2500 $ ederdi. Artık sen bu konuya cevap yazma, git istersen amfine 10.000 $ fiyat koy, nasılsa o parayı verecek olan insanda araştıracak herhalde, burayı da okuyacak kendisi karar verecek.

Son düzenleme:
https://www.sahibinden.com/ilan/ali...leri-esp-custom-explorer-1996-296736498/detay

ESP EXP bolt-on explorer'i 3500 dolara koymuslar. Hem de floyd'lu. Vay anasini. Gecenlerde bir de MX250 vardi 9000 dolara.

Sabit kopru EXP'ler 1200-1600 civari normalde, Floyd Rose olanlar daha da ucuz 900-1300 civari, MX250'ler ise 2400-3200 araliginda durumuna gore. Daha eski MX'ler biraz daha pahali olabiliyor, ama boylesine astronomik fiyatlar epey abarti olmus.

Allah Allah, ESP Custom Explorer'lar Floyd Rose Special mi kullanıyor? Hani LTD'nin düşük model (m200 gibi) gitarlarında kullandığı Fr Special olandan? Çünkü internette bulduğuma göre, (hem de yıl olarak da aynı) Schaller tarafından üretilmiş ESP custom floyd rose kullanılıyor. Üzerinde de ESP yazıyor.

ya bu kore washburn dime lar 1000lira eder en fazla ya. Uzerinde washburn humbucker kopru washburn agac kalitesi orta. Adam 3000liralar falan istiyor. 1/2sene oncesine kadar 600tlye satiliyordu bu gitarlae. Adam kendi yukseltiyor piyasayi. Simdide grassroots marka(ltd) explorer koymus 1200 dolar yazmis . Yuh be kardesim sifirlari 2000-2500 lira

GrasssRoots'u ben sattım o arkadaşa 900 liraya. İki gün sonra bir baktım 1200 dolara satışa koymuş. Arkadaş baya ünlüymüş zaten buralarda bende sonradan öğrendim.

GrasssRoots'u ben sattım o arkadaşa 900 liraya. İki gün sonra bir baktım 1200 dolara satışa koymuş. Arkadaş baya ünlüymüş zaten buralarda bende sonradan öğrendim.

Hocam o gitarin ederi 1000/1700tl araligi zaten senin satis fiyatin normalin alyinda makul. O arkadasin istedigi para cok fazla . Ltd epiphone ex lerin sifirlari dore muzikte nakit veya tek cekim 2050tl . Kafayi yemis arkadas

Allah Allah, ESP Custom Explorer'lar Floyd Rose Special mi kullanıyor? Hani LTD'nin düşük model (m200 gibi) gitarlarında kullandığı Fr Special olandan? Çünkü internette bulduğuma göre, (hem de yıl olarak da aynı) Schaller tarafından üretilmiş ESP custom floyd rose kullanılıyor. Üzerinde de ESP yazıyor.

Valla bu konuda pek bilgim yok. Tek bildigim elimdeki floyd rose'lu ESP'lerin uzerinde "Floyd Rose" yaziyor yalnizca, baska bir ibare yok.

TÜRKİYEDE 2 ADETTEN BİRİ (GİBSON)
İlan No: 344756881
http://www.sahibinden.com/ilan/ikin...rkiyede-2-adetten-biri-gibson-344756881/detay

Bana biraz abartı geldi bu kadar paraya satıyor ne Bi model ne Bi özellik söylemiş tek özelliği Türkiye'de 2 tane olması gümrükte arkadaşı var heralde giren çıkanı buna haber ediyor "abi senin gitardan Bi tane daha geldi ülkeye " agagshsjs

İlandaki gitar Joan Jett Melody Maker modeli.

GIBSON JOAN JETT LES PAUL MELODY MAKER 2009 WORN WHITE MINT +HSC COLLECTOR

e-bay fiyatı budur ama Türkiye'de başka satan olmadığı müddetçe fiyata abartı demek bence doğru değil. Ancak meraklısının karar verip, alıp almama tercihine bakar.

EDIT: Seymour forumunda alakalı gitar için geçen fiyatlandırma tartışması.
Gibson Melody Maker 2008 Joan Jett model value

Reverb's price guide suggests $1K-$1400.

There aren't any on eBay, and only one on Reverb (asking $1700) so it would seem to be a bit of a seller's market, except for the fact that the one on Reverb has been there for TWO MONTHS. So, at that price at least, there would seem to be even fewer buyers than there is available stock. The only recently sold one on eBay had a list price of $1299 and sold for a best offer somewhere beneath that.

If it were mine, I'd probably offer it up at $1500 and take the first $1200 someone waved in my direction.

e-bay fiyatı budur ama Türkiye'de başka satan olmadığı müddetçe fiyata abartı demek bence doğru değil. Ancak meraklısının karar verip, alıp almama tercihine bakar.

There aren't any on eBay, and only one on Reverb (asking $1700) so it would seem to be a bit of a seller's market, except for the fact that the one on Reverb has been there for TWO MONTHS. So, at that price at least, there would seem to be even fewer buyers than there is available stock. The only recently sold one on eBay had a list price of $1299 and sold for a best offer somewhere beneath that.

If it were mine, I'd probably offer it up at $1500 and take the first $1200 someone waved in my direction.

Benim gitarlarımdan birini de 2. el olarak 6 ay kadar satanı olmadı. Hatta do-re distribütör de getirmedi bu süreç içerisinde. Bende mi 9500 TL koymalıydım o zaman ? 9500 TL her halukarda abartıdır o gitar için, hele ki ebay gibi bir yerde burada verilen fiyatın yarısına satılıyorsa.

Ben çokta fiyatında değilim isterse 10000 yazsın Bi gitarın özelliği Türkiye'de 1yada 2 tane olması olmamalı ve bu değişebilen bişeydir gereksiz abartmaktır bence ayrıca bu gitarın tutkunu olabilecek birisi gidip Amerika'dan Almanya'dan kendisi seçerek alabilecek maddi yeterliliğe sahiptir satabileceğini düşünmüyorum :)

Benim gitarlarımdan birini de 2. el olarak 6 ay kadar satanı olmadı. Hatta do-re distribütör de getirmedi bu süreç içerisinde. Bende mi 9500 TL koymalıydım o zaman ? 9500 TL her halukarda abartıdır o gitar için, hele ki ebay gibi bir yerde burada verilen fiyatın yarısına satılıyorsa.

Doğru diyorsunuz fiyat bence de abartı ebay fiyatına göre ama sıfırının olmaması(koleksiyon) ve başka bir kişinin ülke sınırları içerisinde satmaması dolayısı ile buraya konmayabilir(Konmamalı gibi algılanmasın) mantığında söylemiştim ben. Yukarıda tam olarak böyle anlatamamışım.

Sonuçta almaya niyetlenecek bir kişi bu gitarı bilen ve arayan biri olacaktır. Kimse ilanda modeli bile yazmayan gitara o kadar para vermez :)

Bu "Türkiye'de 1 tane 2 tane" konusunu bir türlü anlayamıyorum. İnsanlar yurt dışına gidip gitar alıp geldiğinde kim bunun kaydını tutuyor ki? En fazla ithalatçı firmaların raporlarına ulaşabilirler ama gerisi hikaye. O yüzden ne zaman "Tr'de tek" vs. yazan bir ilan görsem "hadi len" diyorum içimden.

https://www.sahibinden.com/ilan/iki...rkiyede-2-adetten-biri-gibson-344756881/detay
Ne düşünüyorsunuz? Satan kişinin letgo ilanındaki yorumu: "Bundaki ton parlaklığını hiç bir gitarda görmedim.. tek parça maun üzerine işlenmiş bir gitar olup. Dünya çapında 1000adet üretilmiştir. Türkiye'de iki adet bulunmaktadır . Maddi ihtiyaçtan dolayı satıyorum.!!" :D
Affedersiniz ancak biraz geç yazılmış bir cevap daha önce tartışıldı :)

Geri