Abartı Ilanlar

Hala niye anlıyamıyorsunuz? Ben satıcının fiyatlarının yüksek olmadığını mı savunuyorum burada? Zaten göz nizam ortada? Ya bu belli başlı yazanların yaş grubu kaç cidden o seviyeye inip konusayım olmuyor böyle. Adam sezonluk iş yapıyor fiyat politikasını ona göre belirliyor belki. bu kadar linç yemeğe kimin hakkı var ki. Ayrıca o adam bir örnek. Kıvılcımı da savunurum senkop uda bir yere kadar. Burada yanlış olan birşey varsa sizin bu tarz ifşalarınız. Kimse almak zorunda değil. Herkes buraya kadar üye olup araştırma yapabilecek düzeye gelmişse ne alacağını da araştırma seviyesine erişmiş olmalı. Bi yerde sorun yaşayan zaten topic açıp danışıyor. Yani sırtınıza pelerin asıp misyon üstlenmenize gerek yok. Komik görünüyor.Farklı fikirlere bu forumun neden tahammülü yok? Neden herkes birbirine linçli mesajlar atıyor sürekli? Forumun eskileri bile ergen atarı yapmış komik yahu
"Farklı fikirlere bu forumun neden tahammülü yok" , "ya bu belli başlı yazanların yaş grubu kaç cidden o seviyeye inip konuşayım olmuyor böyle."

İroninin dibisiniz ya da şaka yapıyosunuz fakat bu sefer güldürmedi. Anlamamakta idrak edemesigin nokta nedir ? Tabi bunu anlatmadan önce sakın öyle üstten konuşma üslup saygı önemli bir şey. Hemen yaşımı da soyleyeyim 27 yaşındayım 15 yıldır müzik endüstrisindeyim. Şimdi yazdıklarını okuduktan sonra ben senin seviyene göre anlatmaya kalkışırsam benim ve herkesin muhtemelen lise cağlarına dönmesi gerekicek ama ben sana onun yerine çaydanlığa anlatır gibi anlatayım. "X" bir ürünü normalde y birim fiyattan alabilecekken 3y birim fiyata almak akli basında olan, "moron" grubunda yer almayan her birey için mantıksız olacaktır. Ve piyasaya hakim olmayan insanlar da ürünlere dair fikir sahibi olmak için bu tarz sitelere geliyor, biz de dikkatimizi çeken ürünleri bu tarz forumlarda farklı başlıklar altında tartışıyoruz,paylaşıyoruz yani bunda anlamayacak ne var ? Yoksa sen de z birim fiyatlı ürünü 5z birim fiyata satıp da burada sürekli ifşa yiyenlerden misin, kazıklayamıyor musun ondan mı böyle dert yaniyosun burada ?

Paylaşmak için ss alıp sabahı beklemiştim. Aynı şekilde ben de konuştum ve direk analogman üzerindeki fiyatından bahsettim, farklı sitelerdeki fiyatlardan bahsettim ve 900dolarla alakası yok :) anca şimdi 4500e çekmiş ama o bile komik, mantıksız bi fiyat yani :)) hayır 9000 tl ye güzel bir kafa kabin amfi ve meksika fender,gibson falan alabilecekken 1 tane pedala vermek bir tek bana mı mantıksız geliyor :))

yok zaten ben geçen ay analogmanden sipariş verim toplam maliyeti 280 usd tuttu (2100 TL ) virüsten dolayı türkiyeye göndermediler bende hollandaya kardeşime gönderttim kısmetse önümüzdeki ay elimde olacak. sıfırnı 2100 TL alıyorken neden okadar para versin insanlar he analaogmande bazı pedallar malzeme olmadığından talep çok olduğundan uzun süreler beklenebiliyor ama bu pedalın bekleme süresi 2 hafta ki benimki cihaz 8. gün üretilip kargoya verildi . ama konuşmamızda kötü niyetli değildi bahsedildiği gibi 2500 TL almış satmaya karar verdiğinded reverb bakmış 1000-1200 usd görünce ondan fiyat yazmış :) bakıldığında art niyet değilde bilgisizlik diyebiliriz yapılan işe he şuda var cihaz muhteşem bir işcilikle yapılmış almayı düşünen varsa makul fiyatlar doğrultusunda alabilir bana satıcı ılımlı geldi hatta banada teklif etti de ben aldığım için yanaşmadım ama 2 ay önce 3000 tl civarında verse hiç düşünmeden alırdım okadar beklemektense

yok zaten ben geçen ay analogmanden sipariş verim toplam maliyeti 280 usd tuttu (2100 TL ) virüsten dolayı türkiyeye göndermediler bende hollandaya kardeşime gönderttim kısmetse önümüzdeki ay elimde olacak. sıfırnı 2100 TL alıyorken neden okadar para versin insanlar he analaogmande bazı pedallar malzeme olmadığından talep çok olduğundan uzun süreler beklenebiliyor ama bu pedalın bekleme süresi 2 hafta ki benimki cihaz 8. gün üretilip kargoya verildi . ama konuşmamızda kötü niyetli değildi bahsedildiği gibi 2500 TL almış satmaya karar verdiğinded reverb bakmış 1000-1200 usd görünce ondan fiyat yazmış :) bakıldığında art niyet değilde bilgisizlik diyebiliriz yapılan işe he şuda var cihaz muhteşem bir işcilikle yapılmış almayı düşünen varsa makul fiyatlar doğrultusunda alabilir bana satıcı ılımlı geldi hatta banada teklif etti de ben aldığım için yanaşmadım ama 2 ay önce 3000 tl civarında verse hiç düşünmeden alırdım okadar beklemektense
Satıcı kesinlikle ılımlı, asla ukalalık falan da yapmadı o yüzden o konuda kötü bir şey diyemem dediginiz gibi sadece bilmiyodum ondan olmuş olabilir. Ben amt ss30 700e falan düşse de alsam diye bekliyorum 3000 diyosunuz offf bu ülkede bazıları için müzik çok zor.. :)

Satıcı kesinlikle ılımlı, asla ukalalık falan da yapmadı o yüzden o konuda kötü bir şey diyemem dediginiz gibi sadece bilmiyodum ondan olmuş olabilir. Ben amt ss30 700e falan düşse de alsam diye bekliyorum 3000 diyosunuz offf bu ülkede bazıları için müzik çok zor.. :)

yaş kaç bilmiyorum bir zaman sonra insanın hobisi muzik olunca iş hayatına girip keyfi harcamalarını muziğe yatırıyor merak etme 15-25 yaş aralığında hayat dediğin ekipmanlara 30 yaşından sonra yavaş yavaş kavuşuyorsun :) aileden zengin değilsen iş hayatına atılınca müziği bırakmadıysan isteyipte alamayacağın hiçbir ekipman olmuyor :)

yaş kaç bilmiyorum bir zaman sonra insanın hobisi muzik olunca iş hayatına girip keyfi harcamalarını muziğe yatırıyor merak etme 15-25 yaş aralığında hayat dediğin ekipmanlara 30 yaşından sonra yavaş yavaş kavuşuyorsun :) aileden zengin değilsen iş hayatına atılınca müziği bırakmadıysan isteyipte alamayacağın hiçbir ekipman olmuyor :)
Ülke nüfusunun %43'ü asgari ücretle çalışıyor. Bu açıdan da değerlendirmek lazım sanki.

bahsedilen nufus iphone 11 pro ile geziyorsa 2-3 pedal alabilir diye düşünüyorum :) tabiki tercih meselesi ben 6 yıldır iphone 6 ile gezip ekipman alanlardanım :)
Gerçekten çok farklı sınıflardan insanlarla tanıştım ama hiç asgari ücretle çalışıp da lüks cep telefonu olan, bu telefonu maaşıyla alan birine hiç rastlamadım. Temelsiz olduğunu düşünsem de görüşünüze saygı duyuyorum. Forumu siyasi polemiklere sürüklememek için bu konudaki son mesajım budur.

Gerçekten çok farklı sınıflardan insanlarla tanıştım ama hiç asgari ücretle çalışıp da lüks cep telefonu olan, bu telefonu maaşıyla alan birine hiç rastlamadım. Temelsiz olduğunu düşünsem de görüşünüze saygı duyuyorum. Forumu siyasi polemiklere sürüklememek için bu konudaki son mesajım budur.
yo ya ergen tartışması yapacak yaşı geçtik :) sen şu fender amfiyi nezaman vericeksin bana :) onu bekliyorum

Çaldığımız tüm enstrümanları unutturacak ama yine de aynı tarzdaki Ibanez AZ veya Charvel DK24'e degisilebilecek abartı derecesinde kaliteli gitar şeysi.

Ben şimdiden bağlamayı, udu, kanunu filan unuttum bile.

bahsedilen nufus iphone 11 pro ile geziyorsa 2-3 pedal alabilir diye düşünüyorum :) tabiki tercih meselesi ben 6 yıldır iphone 6 ile gezip ekipman alanlardanım :)
Cok dogru tespit. Benim etrafimda da olmak uzere, tavuk doner yerine bile evde makarna yapip, iPhone taksidi odeyen cok insan var. Statu gostergesi olarak dusunulen, ayna karsisinda selfie cekilirken telefonunu belli edip, like almaya calisan o kadar vizyonsuz var ki anlatamam.

Cok dogru tespit. Benim etrafimda da olmak uzere, tavuk doner yerine bile evde makarna yapip, iPhone taksidi odeyen cok insan var. Statu gostergesi olarak dusunulen, ayna karsisinda selfie cekilirken telefonunu belli edip, like almaya calisan o kadar vizyonsuz var ki anlatamam.
2 gün önce bizim dairenin sigortası yandı. Gece vardiyasında usta getirdiler sigortaya flash'ı Iphone 12 ile tuttu...

8000 Lira'ya Epiphone P93?

19500'e Elite Strat, Zuhal daha ucuza satmiyor sanki?

Daha buraya cok ilan yazarim da, altyapi yetmez. Bu insanlar satabilecegine mi inaniyor gercekten? Illegal urunlerin uretimi, dagitimi ve tuketimi bu kadar mi kolaylasti?

Son düzenleme:

Aslında fiyat abartı mı tartışmak lazım bence. Sonuçta gitarın asıl fiyatı 9500 bandındaymış ve Zuhal muhtemelen stok bitirmek için düşük kar ile satmış. Satan kişi de liste fiyatına kıyasla gayet kabul edilebilir, indirimli fiyata kıyasla da yine 0'ın altında satmakta. Abartılı olma durumu göreceli olmakla birlikte bana teoride yanlış hissettirmedi durum. Ne düşünür forum ahalisi bu tarz ürünlerde referans olarak stok bitirme fiyatlarını referans almak konusunda?

Birde ben şimdiye kadar satan kişinin abartılı fiyat yazdığımı hiç görmedim :) yaklaşık 2003 ten beri tanırım sattığı ekipmanlar hep değerindedi gitarda çok güzelmiş :) ve bu temizlikte bu gitar gayet iyi fiyat azda pazarlık payı olsa 6500 verir o fiyatın altınada alınmaz zaten sonuçta mağaza kendiside az miktar kar edecek

Aslında fiyat abartı mı tartışmak lazım bence. Sonuçta gitarın asıl fiyatı 9500 bandındaymış ve Zuhal muhtemelen stok bitirmek için düşük kar ile satmış. Satan kişi de liste fiyatına kıyasla gayet kabul edilebilir, indirimli fiyata kıyasla da yine 0'ın altında satmakta. Abartılı olma durumu göreceli olmakla birlikte bana teoride yanlış hissettirmedi durum. Ne düşünür forum ahalisi bu tarz ürünlerde referans olarak stok bitirme fiyatlarını referans almak konusunda?

Bence de kabul edilebilir bir fiyat.

Geri