Abartı Ilanlar

Aynı gitara 10 bin yazanı gördüm :)
İsmi lazım değil, artık yaşı geçkin bir eski ünlümüz ("has been"...), kadınların sokakta taytla gezmesini eleştiriyordu sosyal medyada, sonra birisi de ona "(iyi de) hanımefendi, sizin p..rnonuz var" dedi, herhalde orada mesele bitti 🤣
Bende de aynı duygular uyandı bu ilanlarda. O fiyat aralığında Bullet mullet da olsa Fender marka tele var yahu... Üstelik o değer de kaybetmez...
Harley Senton... Güler misin ağlar mısın...

dolar enflasyonunu hesaba katmış ondan :)

kısaca bir"enayi" çıksa da dolandırsam demiş, kendisine hayatta başarısızlıklar dilerim.

Böyle yaparak akılları sıra kıymetli bir ürün satıyorlar hissi uyandırmaya çalışıyorlar ben en çok ona sinir oluyorum. Senede bir kişi arar oda yanlışlıkla bu arkadaşı.

https://shbd.io/s/d0DwA8lw
https://shbd.io/s/V9qX4O1f
yine de şahlanıyor amaaaan
kolbaşının yandım da kıııır atı

yeni yerli ve milli milli mesleğimiz: üretmeden, değiştirmeden, geliştirmeden sadece alıp aynı haliyle daha yüksek fiyattan satmaya çalışmak. eskiden araba al satçıları bile arabayı tamir ettirir pasta cila yaptırır detaylı temizletir öyle satardı ama enflasyonun yarattığı bu ahlaksız düzende insanlar hiçbir şey yapmadan sadece alarak ve üzerine hiçbir şey katmaksızın aynı şekilde satarak kâr edebileceklerini düşünüyorlar. meseka tüm birikmişi üstüne kredi çekip, bayi fiyatı üstüne elden 100 bin daha verip egea alan memurlar. ellerinde patladı tabii. çünkü inanılmaz asalak ve ilkel bir gelir beklentisi.

https://shbd.io/s/d0DwA8lw
https://shbd.io/s/V9qX4O1f
yine de şahlanıyor amaaaan
kolbaşının yandım da kıııır atı

yeni yerli ve milli milli mesleğimiz: üretmeden, değiştirmeden, geliştirmeden sadece alıp aynı haliyle daha yüksek fiyattan satmaya çalışmak. eskiden araba al satçıları bile arabayı tamir ettirir pasta cila yaptırır detaylı temizletir öyle satardı ama enflasyonun yarattığı bu ahlaksız düzende insanlar hiçbir şey yapmadan sadece alarak ve üzerine hiçbir şey katmaksızın aynı şekilde satarak kâr edebileceklerini düşünüyorlar. meseka tüm birikmişi üstüne kredi çekip, bayi fiyatı üstüne elden 100 bin daha verip egea alan memurlar. ellerinde patladı tabii. çünkü inanılmaz asalak ve ilkel bir gelir beklentisi.
Yerli ve milli aynı zamanda ileri görüşlü küçük ithalatçılarımız iş başında.
Yakında bu gitarlar BIM ve diğer üç harfli mağazalarda satılmaya başlarsa şaşırmam.
Ama millet şaşırmış. Örnek aldıkları kişiler belli
Devletlü Şevketlümüz de öyle değil mi?
Araba üreticisi firmalar bu kadar kâr etmiyor ürettikleri üründen. Bir kendimize en az 1 buçuk, 3 e kadar bahsettiğim.makamlara.
Rüşvetin- haraçın kılıfına uydurulmuş hâli işte.
Görünen o ki alan da memnun satan da. Düzen değişmediğini göre.

Headrush Mx5. Sıfırı 17 bin TL.
İkinci el. 16 bin TL.
Sahibinden üzerinden prosesör satmaya çalışan arkadaşlara ekstra bir Şark kurnazlığı testi mi yapılıyor? Bu ne yahu... Adamlar son nesil prosesör fiyatına 15 senelik cihaz satmaya çalışıyor, öbürü çıkıp sıfırı fiyatına prosesör satmaya çalışıyor. Biri de sormuş en son kaça olur diye...

Headrush Mx5. Sıfırı 17 bin TL.
İkinci el. 16 bin TL.
Sahibinden üzerinden prosesör satmaya çalışan arkadaşlara ekstra bir Şark kurnazlığı testi mi yapılıyor? Bu ne yahu... Adamlar son nesil prosesör fiyatına 15 senelik cihaz satmaya çalışıyor, öbürü çıkıp sıfırı fiyatına prosesör satmaya çalışıyor. Biri de sormuş en son kaça olur diye...
Bu yine masumane bir ilan bence. En azından sıfırının altında bir fiyata bırakıyor:) Bakın bu ilanda savunma sanayinde çalışan bir arkadaşımız, sıfırı zuhal'de 22000 tl, thomann'da da 460 euro olan gitarı 28500 tl'ye acil olarak satışa sunmuş. Herhalde 500 tl'lik pazarlık payı bırakmış (sünnet).
Ben artık son zamanlarda abartı olmayan bir ilana pek rastlamıyorum. 10 ilandan en fazla 2-3 tanesi normal olur hale geldi.

Bu yine masumane bir ilan bence. En azından sıfırının altında bir fiyata bırakıyor:) Bakın bu ilanda savunma sanayinde çalışan bir arkadaşımız, sıfırı zuhal'de 22000 tl, thomann'da da 460 euro olan gitarı 28500 tl'ye acil olarak satışa sunmuş. Herhalde 500 tl'lik pazarlık payı bırakmış (sünnet).
Ben artık son zamanlarda abartı olmayan bir ilana pek rastlamıyorum. 10 ilandan en fazla 2-3 tanesi normal olur hale geldi.

"Rahatlıkla bütün müzik türlerini çalabilirsiniz."
"Does it djent ? " diye trolleyesim var...
Gerçeklik algısı bozulmuş bu insanların...

Abartı ilanlarda uzun zamandır fiyatlara şaşırmaktan ziyade (bazı saçma sapan ev ve araçların fiyatlarından sonra enstrüman fiyatları vız geliyor artık) hem kendini hem sattığı aleti bilmez tiplerden gına geldi bana artık.

Satmak için türlü abartmalar, aşırı övmeler, yok tonu oturdu, yok bluesdan metale her müziğe uygundur, yok efendim daha rahatını çalmadım, TR'de tek, dosta gider (gitar satan birinde de gördüm bunu sonunda), üzülerek satıyorum (bu olabilir belki), ABD'de 25 gitar arasından denenip de alınanlar vs. Sıfırının fiyatı ne olursa olsun çok uzun zamandır ikinci el hiçbir şey almıyorum. Zaten ne kadar fark kaldı ki sıfırıyla?

Geri