Abartı Ilanlar

Bahsettiğim bu işte, ne yorum ne öneri, hiç bir şeye gelmiyorsun...

Kaça kadar okudun, matematiğin yeter mi bilmiyorum ama, yukarıdaki hesabı birkaç kez yap istersen.

2700 orada alt sınır. En ucuz eclipse 2.el fiyatı. Ve bunun üstüde gayet normal. Eclipse in 0 fiyatı arttıkça, 2. el fiyatıda artacak. 3500 de çok değil misal.

Anlamak aslında zor değil ama, kafa yerinde değil sanırım.
Tartışırken karşınızdakini aşağılamadan tartışmayı öğrenseniz şu forumdaki çoğu sıkıntı gidecek... Bir öneri veriyorsanız karşınızdakini kırmadan verirsiniz, karşınızdakide bunu memnuniyetle karşılar. Yoksa asıl böyle bir arpa boyu yol alınmaz...

Yahu bu kadarmı zor bir mesajı anlamak. Kurban olduğumun yarattığı forumlara fırlattığı güzel insan.

İşte bende diyorumki, eğer eclipse in 0 fiyatı 5500 TL lik bir modelinden bahsediyor isek, %60-%70 hesabı ile 3300-3800 gibi rakamlar ile bizim ülkemiz piyasasına uyuyor, hiçte fahiş değil.

Tartışırken karşınızdakini aşağılamadan tartışmayı öğrenseniz şu forumdaki çoğu sıkıntı gidecek... Bir öneri veriyorsanız karşınızdakini kırmadan verirsiniz, karşınızdakide bunu memnuniyetle karşılar. Yoksa asıl böyle bir arpa boyu yol alınmaz...

Uzun yıllardır alım satım yaparım. Türkiye piyasasında 2. el, sıfırın %60-%70 fiyatıdır genelde​
En ucuz Esp Eclipse'i sıfır olarak 4500 TL baz al düz hesap, %60'ı 2700 TL yapar. Ve bu da gösteriyor ki abartı bulduğun ilanlar gayet yerinde fiyatlar.​
Biraz araştırma yapsan hiç fena olmaz hani. Ama araştırma yaparkende GP deki gibi at gözlüğü ile bakma. Yoksa bir arpa boyu yol alamazsın.​
Mesajına

Okuduysan 2500'den üzeri demedim 2500 den epey üzeri isteyen dedim :) gözünde at gözlüğü varmı bilmiyorum ama aklında var sanırım :)

diye bir cevap gelirse, kusura bakma ama seviye falan beklemeyin orada.Benim bahsettiğim at gözlüğüyle bakma durumu hakaret içermiyor, ama bu güzel insanınki gayet ortada sanırım.

sen şimdi pera müzikten girip baktın fiyata eminim. Ben Eclipse nin sıkı bir takipçisiyim. O fiyat yeni güncellendi. 1 hafta olmuş ya da olmamıştır. Ama gödüğüm ilanlar 1 hatta 2 yıllıklar. 5000 tl'den hesaplarsak 2500 2700 arası fiyatlar olması gerekiyor. Ancak ben 3500 4100 gibi rakamlar gördüğüm için onlara atfetmiştim. Sen şimdi bakıp beni küçümsüyorsun bence hatalı davranıyorsun :)

Yahu küçümseme falan yokta, ortada bir matematik var. Ülkedeki genel ikinci el piyasasının yüzdelik oranı var. Hadi 5000 TL baz alalım 0 . Bu gitar için 3000-3500 tl dir ortalama ikinci el piyasası, temizliğine göre değişir tabi. Bu da çok değildir. Söyleyeceğim bu.

Sen sadece matematik olarak bakıyorsun hata yapıyorsun. Ortalamada 2500 Tl'ye satılıyor Eclipseler. Sen daha Eclipse piyasasını bilmeden bana matematik düz mantığı ile küçümsüyorsun.

Araştır biraz dostum at gözlüğü takarsan bir arpa boyu ilerleyemezsin :) bak bu forumdan da geçen yıl tertemiz eclipseler 2000 tlye gitti. Burda şahitler vardır :) ben eclipse manyağıyım bana öğretme kaça satılacağını senin dediğin fiyatta eclipse satabilen daha tanımadım ben kaldı ki pera müzik bile 0 fiyatı nakite 4000 küsüre veriyoken (%25 indirim haftasından bahsetmiyorum bile) kimse gidip 3500 tlye eclipse almaz almadı da zaten :)

2. el ekipman alışverişinin sadece forum sitelerinden döndüğünü düşünen at gözlüklü bir genç arkadaşımızsın işte bak :) Bu her şeyi açıklıyor gayet net. Tamam arkadaşım, sen takıl klavyenin başında, gördüğün şu ışıklı ekranı zannet piyasa olarak. Sen dışarı çıkmasanda dünya dönüyor, devam et ;)

TNT, SRV, ve nice konsinye diye kavramlar tıkıır tıkır işliyor sen buradaykende. Bilen biliyor.

Hadi kal sağlıcakla ;)

ben eclipse için tartışıyorum seninle babacım. Türkiyede buralardan satılıyor eclipseler. Yurt dışını bilemem. Sen karşındakileri aşağılamaya devam et dostum. Ben şahit olduğum şeyleri savunuyorum sadece. Bizim burda yapabileceğimiz yararlı birşey eclipse almak isteyenin maksimum ne kadar para ödemesi gerektiği hakkında aydınlatmaktır. Ben Türkiye için bildiklerimi söyledim. 2500den fazla 1 kuruş daha fazla vermek şu anda kazık yemektir bence. Çünkü piyasa ortada. Ki 2450nin üzerinde satıldığına şahit olmadım. Sıkı bir takipçisi olarak.

Eclipse tuhaf bir dizayn aslında birçok ESP tuhaf.

Şimdi kimse alınmasın ama Maun Les Paul gitara EMG tarzı aktif manyetik takmak ve genellikle yüksek gain'de kullanmak ve bu gitara 3000 TL'den fazla ödemek kozmetik sevdasıdır gibime geliyor. Bu Eclipse'ler bu yönden acaip bir şey yani o kadar para vermeye eğer gümbür gümbür bir müzik çalınacaksa bence hiç gerek yok. LTD'nin 1500 liralık replicası bence bütçe anlamında çok çok daha mantıklı ve aradaki fark eminim ki gece ve gündüz kadar olmayacak.Les Paul tarzı bir gitara 3000 Tl civarında vereceksem arayacağım olay o civara alacağım PRS Singlecut bir modeli olur. Zevk renk ama bu Eclipse bence hiç fizble bir alet değil ama ESP'nin dış güzelliği orada işte kullanıcının aklını çeliyor.

Eclipse tuhaf bir dizayn aslında birçok ESP tuhaf.

Şimdi kimse alınmasın ama Maun Les Paul gitara EMG tarzı aktif manyetik takmak ve genellikle yüksek gain'de kullanmak ve bu gitara 3000 TL'den fazla ödemek kozmetik sevdasıdır gibime geliyor. Bu Eclipse'ler bu yönden acaip bir şey yani o kadar para vermeye eğer gümbür gümbür bir müzik çalınacaksa bence hiç gerek yok. LTD'nin 1500 liralık replicası bence bütçe anlamında çok çok daha mantıklı ve aradaki fark eminim ki gece ve gündüz kadar olmayacak.Les Paul tarzı bir gitara 3000 Tl civarında vereceksem arayacağım olay o civara alacağım PRS Singlecut bir modeli olur. Zevk renk ama bu Eclipse bence hiç fizble bir alet değil ama ESP'nin dış güzelliği orada işte kullanıcının aklını çeliyor.

dış güzelliği konusunda kesinlikle katılıyorum. Ama Ltd'nin hatta replikasının Esp'nin yanından bile geçemeyeceği aşikâr. Denediniz mi bilmiyorum ama dağlar kadar fark var Emg'li modellerde. Ayrıca Eclipse ton ve çalım performansı açısından da fiyatını hakediyor. Bence Gibson'la yarıştığı için itin g.tüne sokulmaya çalışılıyor. Eclipse'nin de kendine has bir ton karakteri ve tuşeye göre güzel tepkileri var. Süper tasarımlı olmasına değinmiyorum bile.

He ayrıca bir mal hakkında şöyle ya da böyledir diye çok kolay yorum yapılmamalı. Mesela ben Eclipse haricinde hiçbir gitara şöyledir bence buna göre şöyledir gibi yorum asla yapmam. Her gitar ayrı bir dünyadır. Eclipse'nin de her ayrıntısını bilirim. Kağıda çiz desinler aynını çizerim. Araştırdıkça ayrıntısına ulaşırsın ve bakışın değişir. 2 cümle ile gitar kıyaslanmaz yorum yapılmaz bence.

Ltd esp nin yanından bile geçemez demişsiniz de iki gitar arasındaki fark gece ile gündüz gibi değil arkadaşın dediği gibi. Ltd nin üst modelleri ile esp yi kıyaslarsak tabi. Bir de forumda bir yaş muhabbetidir gidiyor. Kardeşim çok biliyorsan bilginle bunu ortaya koy ve ikna et karşındakini. Yok yapamıyorsan emem yaşına bağlama. Akıl yaşta değil sonuçta. Ya da hiç tartışmaya girme uğraşma madem çok biliyorsan. Bir kere dersin karşıdakinin mantığına uyarsa kabul eder...

Geri