Abartı Ilanlar

RG 1570, 3000 lira piyasaya bakarsak ne kadar uygun olduğunu da görecekmişiz. Bunu satın alacak arkadaş beni bulsun enteresan insanlara her zaman kapım açık...
http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-muzik-muzik-aletleri-ibanez-rg1570-179514606/detay
Piyasasına baktım (24 saatte kargo deniyor)...http://www.mydukkan.com/urunler_detay.asp?id=653&gid=110#.VBc9CGPZXuw ...Fiyatın satıcı açısından, ne kadar uygun olduğunu da gördüm...Demek bunların 2nci eli daha değerli...Biz de saf gibi gittik 2nci el Jem ve JS aldık...Al bunu sıfırdan, sat, gelsin paralar...

Vallahi yazdığının yarı fiyatına düşünmeden bırakırım ben :p Daha temiz olduğu kesin, heralde kıyamadı arkadaş. Ha bir de ilanda pedal falan da var, hepsinin fiyatıysa neden yazmadı oraya, yok değilse neden fotoğrafları yükledi; hadi hepsi diyeli, gene fazla be. Yanında bide hardcase yerine seksen model şahin verse olur yani.

Bu tarz ilanlar genelde yanında bir sürü şey veriyorum mantığıyla yazılır; gitarın yanında istenmeyen gereksiz malzemeler de kitlenmeye çalışılır :p keriz olduğundan millet.

Daha ağırını görmedim.
Ekran Alıntısı.JPG

Benim de anladığım kadarıyla amfinin gücü 60w ama hoperlörü 100w.
Hoperlör amfininin gücüne eşit veya fazla biraz fazla olur. Yeni modellerde celestion g12p-80 var.
Oda 80w bu eski model bende tam gücünü bilmiyorum neden yazdım derseniz ilana öyle yazmış
Sıfır fiyatı genelde 2100 tl gibi birşey olması lazım.

Tartışma büyüdü facebookta. Birbirlerinin adreslerini almaya kadar. Ya 24 yaşındayım, ama bugune kadar hiç böyle çocukluk yapmadım. İnanın benim küçük kardeşlerim de yapmıyor bunu. Yok adresini ver, yok kimsin sen lan falan demeler. Yahu her KOYUN kendi bacağından asılır. Okudukça gülüyorum ya.

-Antalya'da bilmem nereye beni sorsan tüm esnaf gösterir.
+İyi oldu zaten Antalya'ya gelmek istiyordum.

Ankara'da bir laf vardır ; "YA SEN HAYIRTTIR GARDAŞ".

@OsmanBurak abi var mıdır böyle birşey ? Doğvu mu ?
Yok benimki bu değil ama SRV, Makine müzik gibi yerlerde ederi gideri böyle (imiş). ABD de 650 dolar civarı bunların fiyatları zaten piyasa iyice Fender ile şişmiş durumda, talepten çok arz var gibi, o bakımdan oradan komisyonla getirtsen yine daha ucuz olur. Bu hesapla kendi adıma şimdi alacak olsam Türkiye'den, 2300 liraya kadar makul gelirdi yukarısı değil...

Yok benimki bu değil ama SRV, Makine müzik gibi yerlerde ederi gideri böyle (imiş). ABD de 650 dolar civarı bunların fiyatları zaten piyasa iyice Fender ile şişmiş durumda, talepten çok arz var gibi, o bakımdan oradan komisyonla getirtsen yine daha ucuz olur. Bu hesapla kendi adıma şimdi alacak olsam Türkiye'den, 2300 liraya kadar makul gelirdi yukarısı değil...
Ben de "yok bebek geliyor, yok ev satın alıyoruz" derken eski ekipmanlarımı hep sattığım için şu sıralar yeniden canlanıp eski günlere dönebilmek adına piyasa takibi yaptığımdan farkındayım ki Amerikan Fender almak için bu kadar çeşit ve uygun fiyat hiç olmamıştı.

Ankara'da neredeyse 20 yıldan fazla bir süredir müzik aletleri dükkanı sahibi olan bir arkadaşım bir yıl kadar önce "Koskoca bir cumartesi bile siftah yapmadığım oluyor. Piyasa şişti artık. Ne ararsan sıfır gibi 2. elde yarı fiyatına bulunuyor." demişti. Galiba 1. ağızdan özeti de budur.

Ben de "yok bebek geliyor, yok ev satın alıyoruz" derken eski ekipmanlarımı hep sattığım için şu sıralar yeniden canlanıp eski günlere dönebilmek adına piyasa takibi yaptığımdan farkındayım ki Amerikan Fender almak için bu kadar çeşit ve uygun fiyat hiç olmamıştı.

Ankara'da neredeyse 20 yıldan fazla bir süredir müzik aletleri dükkanı sahibi olan bir arkadaşım bir yıl kadar önce "Koskoca bir cumartesi bile siftah yapmadığım oluyor. Piyasa şişti artık. Ne ararsan sıfır gibi 2. elde yarı fiyatına bulunuyor." demişti. Galiba 1. ağızdan özeti de budur.
Bir iki tane hic dokunmadigin ekipman olacak ustadim, borca harca karistirmayacaksin zaten aldigina sattigina da degmiyor. Ben Lonestar ile hic anlasamadim yoksa tas gibi gitar ama bana uymadi. Ote yandan az once do-re muzik sitesinde gezinirken 8500 euro luk les paul bilmemne edition gitarin ustune satilmis ibaresi koymuslar ohannes diyorum. Piyasada Les Paul dolu ama alan aliyor, satan da satiyor tabi. Enteresan bir ulke burasi, hos dunya da oyle ya, gercekten luks tuketim urunlerinin hep talebi var.

Geri